Fotó: Pinti Attila
Ellenőrzéseket végez az Energiaár-szabályozó Hatóság és a Fogyasztóvédelmi Hatóság azoknál a földgázszolgáltatóknál, amelyek korábban egy éves szerződést kötöttek a fogyasztókkal rögzített árról, most viszont a tarifák növeléséről értesítik őket.
2021. augusztus 28., 16:322021. augusztus 28., 16:32
2021. szeptember 10., 12:062021. szeptember 10., 12:06
Virgil Popescu energiaügyi miniszter szombaton elmondta, több szolgáltató szerződésben vállalta, hogy egy évig nem módosítja a földgáz árát. Szerinte az ügyfelek megtévesztésével gyanúsítható az a cég, amelyik a szerződés lejárta előtt közli a fogyasztókkal, hogy az ár módosítására készül, és ez esetben az Országos Energiaár-szabályozási Hatóság (ANRE) és az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) is eljárhat ellenük. „Az ANRE az üzleti forgalmuk 5 százalékának megfelelő pénzösszegre bírságolhatja az ügyfeleket megtévesztő szolgáltatókat. Megengedhetetlen az egy évre rögzített árat menet közben tetszés szerint módosítani” – nyilatkozta Virgil Popescu a Realitatea Plus hírtelevíziónak.
Ezt az intézkedést a sérülékeny fogyasztók védelméről szóló törvénybe foglalják, amelyet Virgil Popescu ígérete szerint már az őszi ülésszak elején elfogad a parlament.
Mint arról beszámoltunk, minden idők legköltségesebb tele elé néz a romániai lakosság az energiafogyasztás szempontjából, mivel az energiapiac év elején bekövetkezett liberalizálása nyomán berobbant a gáz és a villanyáram ára. Miközben januárban még átlagosan 18-20 százalékkal emelkedett az elektromos áram és a földgáz lakossági ára, a hazai gázszolgáltatók az elmúlt hetekben 100 százalékos vagy ennél nagyobb arányú drágulásról tájékoztatták lakossági ügyfeleiket októbertől.
Alacsony jövedelmű lakosok milliói kerülhetnek nehéz helyzetbe Romániában az energiahordozók drasztikus drágulása miatt.
Az OMV Petrom új gázlelőhelyre bukkant Dél-Romániában, a Craiovától 70 kilométerre fekvő Spineni-ben.
Mindenki megkapja a keserű pirulát, de nem egyformán fog fájni – fogalmazta meg Rácz Béla Gergely közgazdász, amikor csütörtökön a Bolojan-kormány által közvitára bocsátott deficitcsökkentő intézkedéscsomagról kérdeztük.
Táncos Barna miniszterelnök-helyettes csütörtöki sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy a kormány által javasolt deficitcsökkentő intézkedések nélkül fenntarthatatlanná vált volna a költségvetési hiány.
Ilie Bolojan kormányfő csütörtökön a szakszervezeti szövetségek képviselőivel egyeztetett a Victoria-palotában a deficitcsökkentő intézkedésekről.
A romániai lakosság háromnegyede úgy véli, hogy az elmúlt évben romlott az ország gazdasági helyzete, és csaknem fele szerint romlott az életszínvonaluk. Ezek az INSCOP legfrissebb közvélemény-kutatásának következtetései.
Alighogy Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán délután ismertette a tavalyi 9,3 százalékos költségvetési hiány lefaragására kidolgozott gazdasági megszorító intézkedéseket, azok máris bírálatok kereszttüzébe kerültek.
A romániai polgárok közel háromnegyede szerint az ország gazdasági helyzete rosszabb, mint egy éve – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Az Európai Bizottság az üvegházhatást okozó gázok nettó kibocsátásának 90 százalékos csökkentését javasolja 2040-ig – jelentette be a versenypolitikáért felelős biztos.
A romániaiak tavaly mintegy 40 milliárd eurót költöttek el a nagy kiskereskedelmi üzletláncokban, 7,1 százalékkal többet, mint 2023-ban – derül ki a Cushman & Wakefield Echinox szerdán közzétett tanulmányából.
A pénzügyminisztérium és az adóhatóság (ANAF) több mint 9 ezer alkalmazottja tiltakozik szerdán spontán munkabeszüntetéssel az ártalmas munkakörülményekért járó bérpótlék csökkentése ellen – közölte Vasile Marica, a Sed Lex elnöke.
szóljon hozzá!