2010. március 01., 09:102010. március 01., 09:10
Az államtitkár azt követően közölte a pontosítást, hogy február 17-én Bukarestbe látogatott Alekszandr Medvegyev, az orosz Gazprom alelnöke, aki a gazdasági minisztérium, valamint a Transgaz és a Romgaz vállalatok vezetőivel tárgyalt.
A megbeszéléseket követően Videanu kijelentette, hogy az oroszok meghívták a Transgazt, vegyen részt a Déli Áramlat-projektben. Az államtitkár szerint azonban Románia egyelőre nem kapott hivatalos meghívást arra, hogy csatlakozzon az oroszok által tervezett beruházáshoz.
Kifejtette, hogy pusztán technikai jellegű adatokat cseréltek egymással a felek, ami Şerban szerint nem egyenértékű a meghívással. Rámutatott: Moszkva Bulgáriával, Magyarországgal és Törökországgal már kormányzati megállapodást is aláírt a Déli Áramlatról, ami Romániáról még nem mondható el.
Az államtitkár hangsúlyozta, hogy Románia csak egy találkozót tudhat maga mögött az orosz gázóriás vezetőivel, és egy ígéretet, hogy március közepén a román és orosz szakértők ismét tárgyalóasztalhoz ülnek.
A Déli Áramlat az eddig ismertetett tervek szerint orosz gázt szállítana Nyugat-Európába, Románia elkerülésével. A majdani vezeték a Fekete-tenger alatt haladna át, Bulgáriánál ér partot, ahonnan Olaszországba és Ausztriába ágazik.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.
Két év alatt megduplázódott a munkaerőhiány a közúti szállítmányozásban – állítja az egyik szakmai szervezet vezetője, aki szerint Arad megyében jelenleg 1500 hivatásos gépkocsivezető „hiányzik” az ágazatból.
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) lefelé módosította a román gazdaságra vonatkozó idei előrejelzését.
Áprilisban 4,9 százalékon stagnált az éves infláció Romániában, a legjelentősebb mértékű, 6,83 százalékos árnövekedést a szolgáltatói szektorban regisztrálták – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Kérészéletűnek bizonyult a környezetvédelmi minisztérium által meghirdetett roncstraktorprogram, a Környezetvédelmi Alap számítógépes rendszere összeomlott. A portálunk által megkérdezett szakpolitikus szerint a program iránt óriási az érdeklődés.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.