Követelésüket az árak robbanásszerű növekedésével indokolják Archív felvétel
Fotó: Kristó Róbert
A kormány épülete előtt tüntettek pénteken három nyugdíjas-szakszervezet képviselői, a nyugdíjak 13 százalékkal történő emelését kérve. Követelésüket az árak robbanásszerű növekedésével indokolják.
2022. március 25., 15:422022. március 25., 15:42
2022. március 25., 15:482022. március 25., 15:48
A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetségének elnöke, Preda Nedelcu úgy nyilatkozott, azért vonultak utcára, mert többszöri próbálkozásaik ellenére
A tüntetők kérik, hogy szeptemberig emeljék a nyugdíjakat 13 százalékkal. Ezt a nélkülözhetetlen alapélelmiszereket is érintő „példátlan” áremelkedések teszik indokolttá – idézi az Agerpres Nedelcu nyilatkozatát.
Úgy vélik, ez „katasztrofális” hatással lenne az állami nyugdíjalapra, amelyből járandóságaikat fizetik. Emellett kérik a nyugdíjrendszer második pillérét képező kötelező magánnyugdíjalapok felszámolását.
„Európában – a volt kommunista országokat leszámítva, amelyekre a Nemzetközi Valutaalap rákényszerítette ezt a pillért – nincs ilyen. Miért nem létezik Németországban, Franciaországban, Olaszországban vagy az Egyesült Királyságban? Magyarország és Lengyelország miért szüntette meg négy év után?” – tette fel a kérdést Nedelcu.
amely jelenleg az uniós országok közül Romániában és Bulgáriában a legkisebb.
Táncos Barna miniszterelnök-helyettes csütörtöki sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy a kormány által javasolt deficitcsökkentő intézkedések nélkül fenntarthatatlanná vált volna a költségvetési hiány.
Ilie Bolojan kormányfő csütörtökön a szakszervezeti szövetségek képviselőivel egyeztetett a Victoria-palotában a deficitcsökkentő intézkedésekről.
A romániai lakosság háromnegyede úgy véli, hogy az elmúlt évben romlott az ország gazdasági helyzete, és csaknem fele szerint romlott az életszínvonaluk. Ezek az INSCOP legfrissebb közvélemény-kutatásának következtetései.
Alighogy Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán délután ismertette a tavalyi 9,3 százalékos költségvetési hiány lefaragására kidolgozott gazdasági megszorító intézkedéseket, azok máris bírálatok kereszttüzébe kerültek.
A romániai polgárok közel háromnegyede szerint az ország gazdasági helyzete rosszabb, mint egy éve – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Az Európai Bizottság az üvegházhatást okozó gázok nettó kibocsátásának 90 százalékos csökkentését javasolja 2040-ig – jelentette be a versenypolitikáért felelős biztos.
A romániaiak tavaly mintegy 40 milliárd eurót költöttek el a nagy kiskereskedelmi üzletláncokban, 7,1 százalékkal többet, mint 2023-ban – derül ki a Cushman & Wakefield Echinox szerdán közzétett tanulmányából.
A pénzügyminisztérium és az adóhatóság (ANAF) több mint 9 ezer alkalmazottja tiltakozik szerdán spontán munkabeszüntetéssel az ártalmas munkakörülményekért járó bérpótlék csökkentése ellen – közölte Vasile Marica, a Sed Lex elnöke.
A szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatok szerint 2025 májusában 5,8 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint áprilisban – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Tönkretenné a közép-európai gazdákat az Ukrajnával megkötött brüsszeli alku, amely tovább könnyítené az ukrán mezőgazdasági termékek behozatalát – közölte Nagy István agrárminiszter. A tárcavezető szerint a magyar kormány ezt nem fogadja el.
szóljon hozzá!