2010. február 22., 10:572010. február 22., 10:57
„A gond az, hogy nem készültek el a tervek. Ha ma meglenne a pénz az Aranyosgyéres és Marosvásárhely közötti szakaszra, nem tudnánk elkölteni a tervek hiánya miatt” – jelentette ki a miniszterelnök. Boc leszögezte, hogy Marosvásárhely és a határ között mindenképp meg fog épülni az autópálya, a Marosvásárhely és Brassó közötti szakasz finanszírozására azonban meg kell keresni a forrásokat.
Elmondta azt is, hogy a Bechtellel kötött megállapodás értelmében a kormány áprilisig kiegyenlíti a tavaly felhalmozott tartozásait. Az év elején a Bechtel tömeges elbocsátásokat helyezett kilátásba arra az esetre, ha 2010-ben nem folytatódik az autópálya építése.
A kormány részéről eddig egymásnak ellentmondó nyilatkozatok hangzottak el az erdélyi autópályát illetően. Radu Berceanu kijelentette, hogy a munkálatok folytatása nem tartozik a kabinet prioritásai közé, de volt olyan megnyilatkozás is, hogy idén nincs pénz a munkálatok folytatására, illetve, hogy a Bechtel maga kellene finanszírozás után nézzen.
„Ha nem lennének gondok a finanszírozással, idén elkészülhetnénk a Torda és Aranyosgyéres közötti 10 kilométerrel és valószínűleg 38–40 kilométerrel az Aranyosgyéres–Marosvásárhely szakaszból” – nyilatkozta Bogdan Sgârcitu, a Bechtel kommunikációs igazgatója.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.