2010. május 21., 11:112010. május 21., 11:11
A konferencia – amely pénteken is folytatódik – fő célkitűzései között szerepel, hogy a beszerzési területre újonnan került szakemberek, illetve más funkcionális területről érkező munkatársak számára átfogó, rendszerezett tudást adjon az említett terület szerepéről, legfontosabb feladatairól és kihívásairól. „A főiskola hitvallásának része a gyakorlati vezetőképzés, és most a beszerzési területen is meg szerettük volna ezt erősíteni. Úgy érezzük, hogy ez a konferencia segítség lehet a helyi vállalatok számára, mivel új beszerzési ismereteikkel komoly megtakarításokat tudnak majd megvalósítani” – nyilatkozta a Krónikának a házigazda MÜTF igazgatója, Geréb László.
A csütörtöki ünnepélyes megnyitón Szabó Béla, a Magyar Köztársaság csíkszeredai főkonzulja köszöntőbeszédében örömét fejezte ki, hogy immár a határon túlra is eljut ez a fajta képzés. Bunta Levente udvarhelyi polgármester saját élettapasztalatai alapján pozitívan értékelte, hogy a helyi vállalatok szakemberei is tovább fejleszthetik tudásukat. A Siemens Zrt. stratégiai beszerzési vezetője, Bocsárdi László Attila előadásában feltette a kérdést, hogy valójában van-e különbség a beszerzési ábécé és a rovásírás-ábécé közt.
„A válasz bizonyára a konferencia két napja alatt meg is születik erre a felvetésre, s ha már előhozódtak az ősmagyar írásjelek, miért ne lehetne rovásírás-tanfolyamot is szervezni a MÜTF-ön” – tette hozzá Szász Jenő alpolgármester, a főiskola egyik alapító tagja. A megnyitón ugyanakkor felszólalt Benedek László, a Romániai Magyar Közgazdász Társaság képviselője, aki beszédében kifejtette: „a szakmaiság megőrzése a tagok tudásának gyarapításában, a siker egyik kulcsa pedig a folyamatos tanulásban rejlik”.
Mint kiderült, az előadások ötvözik majd az elméleti és gyakorlati tudást, amelyek a nemzetközi trendekkel kiegészülve széles áttekintést nyújtanak a résztvevőknek a fontos és korszerű beszerzési ismeretekről és technikákról. Az összességében 18 órásra tervezett konferencián magyarországi nagyvállalatok neves képviselői tartják az előadásokat. A képzési díjként befolyt összeget pedig helyi, karitatív célra használják fel a szervezők.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.