2010. szeptember 08., 10:432010. szeptember 08., 10:43
Mint mondta, az augusztus 30-án kiadott 882-es kormányrendelet értelmében megszüntetik az országos hatóság közvetlen alárendeltségébe tartozó 12 regionális fogyasztóvédelmi felügyelőséget, így ezután a megyei fogyasztóvédelmi felügyelőségek közvetlenül az országos hatósághoz tartoznak.
A regionális fogyasztóvédelmi felügyelőségek megszűntével több mint száz személy munkahelyét számolják fel, ugyanakkor csökkentik a megyei felügyelőségek költségvetését. Többek közt az üzemanyaggal járó kiadásokat csökkentették a felére. Az intézkedés kapcsán Kolcsár pozitívumként említette, hogy a megyei fogyasztóvédelmi felügyelőségek ezután önálló intézményként, saját költségvetéssel működnek majd.
„Ez azért jó, mert magunk állapíthatjuk meg a prioritásainkat, és magunk dönthetjük el, mire költünk nagyobb összeget” – magyarázta Kolcsár, hozzáfűzve, hogy mindehhez előbb a megyei felügyelőségeknek önálló jogi státust kell nyerniük, ami pedig új struktúrát, új tisztségjegyzéket is jelent. Hargita megyében egyébként nem csökken a fogyasztóvédelmi alkalmazottak száma, a felügyelőség továbbra is hat alkalmazottal folytatja tevékenységét. Mint Kolcsár mondta, egyelőre ebben az évben nem terveznek fejlesztéseket a felügyelőségen belül, de januártól – amikortól reméli, hogy megszűnnek a megszorító intézkedések – a gépparkot, illetve a felügyelőség eszköztárát szeretné bővíteni.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.