Képünk illusztráció
Fotó: rmdsz.ro
Az Országos Helyreállítási Terv keretében az Európai Beruházások és Projektek Minisztériuma 347,5 millió euróval támogatja a vállalkozások digitalizációját. A mikro-, kis- és középvállakozások akár 100 000 eurós támogatást is kaphatnak, melyet digitalizációval kapcsolatos beruházásokra költhetnek.
2022. október 05., 19:142022. október 05., 19:14
„A gazdasági helyzet az utóbbi időben sajnos nem kedvezett a technológiai fejlődésnek. A vállalkozásoknak a talpon maradás is nehéz volt, a digitalizációra nagyon kevesen tudtak költeni. Mi abban akarjuk támogatni a kis- és középvállalkozásokat, hogy gyorsabban, hatékonyabban dolgozzanak, automatizálják a gyártási és szolgáltatási folyamatokat, így bővítsék a termékskálát. Úgy gondoljuk, hogyha ezt a folyamatot felgyorsítjuk, és támogatjuk a digitalizációs folyamatokat, nő a versenyképesség, és a vállalkozások új munkahelyeket hozhatnak létre” – nyilatkozta Hegedüs Csilla RMDSZ-es államtitkár.
A szövetség közleménye szerint a digitalizáció kihívást jelent sok vállalkozás számára, viszont számos lehetőséget és előnyt is nyújt. A vállalkozások digitális platformokon keresztül bővíthetik piacra jutásukat, közösségi kommunikációs platformok és digitális ügyfélszolgálatok segítségével javíthatják ügyfélkapcsolataikat.
A kis- és középvállalkozások esetében szükséges a 10%-os önrész megléte. A megpályázható összeg függ a vállalkozás nagyságától:
szoftverlicencek megvásárlása, adatfelhő vásárlás, automatizálás és robotizálás, internet, mesterséges intelligencia rendszerek vásárlása, weboldalak létrehozása, munkatársak képzése informatikai eszközök használatára, tanácsadás/elemzés a kkv-k szükséges műszaki megoldásainak azonosítására. A projektek megvalósítása, kivitelezése 2025.június 30-ig tart.
A közvitára bocsátott pályázati útmutatóval kapcsolatban november 4-ig lehet benyújtani módosítási javaslatokat. A pályázati útmutató megtalálható a minisztérium honlapján.
Az Európai Bizottság átalakítaná az agrártámogatások rendszerét, ezzel szemben az EU magyar elnöksége arra törekszik, hogy az eddig bevált területalapú, és vidékfejlesztési támogatások főbb irányelvei továbbra is megmaradjanak.
Románia volt 2024 második negyedévében az Európai Unió legnagyobb gáztermelője – derül ki az Európai Unió legfrissebb gázpiaci jelentéséből.
Jövő héten újabb egyeztetésekre kerül sor a Romániában feldolgozott hazai élelmiszertermékek árrésének korlátozásáról – jelentette be csütörtökön a mezőgazdasági miniszter.
A Kolozs megyeiek veszik fel a legnagyobb törlesztőrészletű és a legmagasabb összegű jelzáloghiteleket, de ők is fizetnek a legtöbbet az országban az ingatlanokért, míg a Konstanca megyeiek igénylik a legkisebb összegű jelzáloghiteleket.
Az Európai Bizottság csütörtökön kétmilliárd lej (400 millió euró) értékű román állami támogatási programot hagyott jóvá a 2023 szeptembere és 2024 augusztusa közötti súlyos aszály által érintett romániai gazdák kártalanítására.
A kormány jóváhagyja a sör jövedéki adójának fokozatos emelésére vonatkozó ütemtervet – közölte szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Egy két felnőttből és két gyermekből álló család tisztességes megélhetéséhez szükséges minimális fogyasztói kosár havi értéke a 2023. szeptemberi 9978 lejről 4,7 százalékkal 10 450 lejre nőtt idén szeptemberre.
A kormány 2026. január elsejéig elhalasztja az ingatlanadók piackutatásokon alapuló kiszámítási módjának alkalmazását – jelentette be szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) az áprilisi 2,8 százalékról 1,9 százalékra módosította a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a kedden közzétett, Világgazdasági kilátások (World Economic Outlook) elnevezésű jelentésében.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazodó új mechanizmusáról fogadott el kedden törvénytervezetet a képviselőház. A jogszabályjavaslat a megfelelő európai uniós minimálbérekről szóló 2022/2041-es irányelvet ülteti át a román jogrendbe.
szóljon hozzá!