Az európai parlamenti választások közeledtével úgy tűnik, hogy a választói magatartást meghatározó erő a több – egymást kölcsönösen erősítő – forrásból eredő, növekvő félelemérzet – irányítja rá a figyelmet egy friss felmérés.
Európa az energiaválság után is nagyban függ az energiaimporttól: az Oroszországtól való függőséget felváltotta a más országoktól való függőség. Az új kontextusban Románia az az ország, amely a legkevésbé függ az importált gáztól egy elemzés szerint.
Az alacsony felvásárlási árak miatt nehéz évet zárnak a méhészek is. A masszív import a nagyáruházak mézválasztékában érhető tetten, a méhészek egyre inkább a kistermelői értékesítés mellett döntenek.
A szokásosnál is súlyosabb, bő évtizede nem látott gyógyszerválságot emlegetnek az ágazat romániai képviselői, akik szerint az állam rengeteget késik az ártámogatott orvosságok kifizetésével.
Drasztikusan visszaesett az ingatlan-adásvételi szerződések száma az elmúlt fél évben Romániában, viszont az egekbe szökött lakásárak a kereslet visszaesése ellenére is állják a sarat, nagyjából szinten maradtak. Kolozsváron végre csökkenést jegyeztek.
Ellentmondó nyilatkozatok hangzottak el a bukaresti kormánykoalícióban részt vevő RMDSZ és a PNL részéről annak kapcsán, hogy a soron következő miniszterelnök-csere során a liberálisok igényt támasztanának a környezetvédelmi tárcára.
Kolozsváron 36, Temesváron 25, Bukarestben 22 százalékkal csökkent a lakáseladások száma az idei év első négy hónapjában a tavalyi év hasonló időszakához viszonyítva.
Teljes káosz uralkodik a gabonapiacokon. A Krónika által megkérdezett gazdák szerint az eladhatatlan készletekkel feltelt gabonasilókban nem lehet tárolni a nyáron betakarításra kerülő szalmásgabonát, ami a felvásárlási árak további csökkenéséhez vezet.
Azerbajdzsán, Bulgária, Magyarország, Románia és Szlovákia egyetértési megállapodást kötött az azeri földgáz Közép-Európába szállításáról az úgynevezett Szolidaritási Gyűrűn keresztül, a régió energetikai infrastruktúrájának fejlesztése révén.
Az idei év első két hónapjában 6988 cég szűnt meg Romániában, 35,56 százalékkal több, mint 2022 januárjában és februárjában, amikor 5155 ilyen eset volt – közölte vasárnap az országos cégbíróság (ONRC).
Pánikra nincs ok, de nem árt résen lenni – jelentette ki a Krónika megkeresésére Bálint Csaba közgazdász, amikor az elmúlt napok bankcsődjeiről, azoknak a várható hatásairól kérdeztük.
Az utóbbi napok amerikai bankcsődjei óta 460 milliárd dollárral zuhant a banki részvények globális piaci értéke – áll a Financial Times szombati összesítésében.
Az energiahatékonyság biztosítása széleskörű intézkedéseket feltételez egy háztartásban, de már az első lépés egyszerű és eredményes, ez pedig az energiapazarlás megszüntetése – olvasható egy spórolási kisokosban.
Az amerikai kormány nem készül költségvetési forrásból kisegíteni a csődbe ment Silicon Valley Bankot (SVB), de igyekszik biztosítani a betétesek pénzét – közölte az amerikai pénzügyminiszter vasárnap.
RIPORT – Beteheti az ajtót a téli fóliaházas termesztésnek Erdélyben az óriási energiadrágulás, amely újabb súlyos érvágást jelent a külföldi, minden szempontból előrébb tartó termelőkkel versenyezni sem tudó helyi gazdáknak.
Raed Arafat katasztrófavédelmi államtitkár szombaton bemutatta a válsághelyzetekre való felkészülést és a megelőzést szolgáló útmutatót.
A váratlan események kezelésére felállított „válságstábbal” is készül az idei Oscar-díjátadóra a filmakadémia – közölte csütörtökön Bill Kramer, az amerikai filmakadémia vezetője.
Romániai cég által valaha ért legnagyobb profitot regisztrált tavaly az OMV–Petrom – a Bukaresti Értéktőzsdén jegyzett legnagyobb vállalkozás jövedelme meghaladta a 10 milliárd lejt.