Fotó: Haáz Vince
A romániai lakosság valamivel több, mint 55 százaléka hisz a koronavírus létezésében, 33 százaléknak kételyei vannak, 12 százalék szerint pedig egyenesen kitaláció – derül ki a Novel Research által a Provident Financial Románia megrendelésére készített közvélemény-kutatásból.
2020. július 30., 14:582020. július 30., 14:58
2020. július 30., 15:002020. július 30., 15:00
A felmérés csütörtökön nyilvánosságra hozott eredményei szerint a Covid-19-járványhoz való hozzáállás összefüggésben áll a megkérdezettek lakóhelyével: a városi lakosság körében alig több, mint 7 százalékos azoknak az aránya, akik nem hisznek a vírus létezésében, vidéken ez az arány meghaladja a 16 százalékot.
Arra a kérdésre, hogy mennyire bíznak a különböző információs forrásokban, a többség, vagyis a válaszadók 56,5 százaléka mondta azt, hogy bízik a barátokkal, családtagokkal folytatott beszélgetésekben, 37,9 százalék a kollégákban, 36,2 százalék pedig a kormány közleményeiben.
Fotó: Veres Nándor
Csaknem 60 százalékra rúg azoknak az aránya, akik úgy látják, a leginkább a nyaralási, utazási terveiket húzta át vagy módosította a pandémia.
A romániai lakosság csaknem fele nem tervez idén szabadságra menni, sokan vannak köztük azok, akik a koronavírus-járvány miatt tettek le az idei nyaralásról – derül ki az OLX online hirdető platform által közzétett felméréséből.
Ötvenöt százalék mondta azt, hogy a társadalmi életükre is kihatott a Covid-19, és nagyjából azonos azoknak az aránya, akik anyagilag is megsínylették az elmúlt hónapokat.
Fotó: MTI/Árvai Károly
Amúgy a lakosság csaknem fele nem vár változást mindennapi életében.
A felmérés 2020. július 15–22. között készült egy 1003 fős mintán. A hibaküszöb 3 százalék.
Ismét rekordot döntött az elmúlt 24 órában az egy nap alatt regisztrált koronavírusos esetek száma Romániában, összlétszámuk immár megközelítette az 50 ezret. Ugyanakkor az ország területén eddig 2304 elhalálozást jegyeztek, 35-tel többet, mint egy nappal korábban.
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
szóljon hozzá!