Diana Şoşoacă a legfőbb ügyészség épület
Fotó: Képernyőmentés
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
2024. október 31., 17:162024. október 31., 17:16
Şoşoacát többtucatnyi támogatója kísérte el a legfőbb ügyészség székhelyére.
A politikus azt nyilatkozta, a választhatóság jogának megsértése, befolyással üzérkedés, hivatali visszaélés, hazaárulás és hivatali tisztség bitorlásának gyanújával tesz feljelentést az alkotmánybírák ellen. Szerinte az elmúlt időszak eseményei rávilágítottak a háttéralkukra, és bebizonyosodott, hogy Marcel Ciolacu PSD-elnök, George Simion AUR-elnök, valamint a titkosszolgálatok vezetői Klaus Iohannis államfő irányításával létrehoztak egy „bűnszervezetet”, amelyet Nicolae Ciucă PNL-elnök, Kelemen Hunor RMDSZ-elnök, valamint Elena Lasconi USR-elnök is támogatott, és amely Izrael és az Egyesült Államok, valamint Ursula von der Leyen EB-elnök és Roberta Metsola EP-elnök igénylésére ellehetetlenítette az elnökválasztáson való indulását.
„Bezárták az intézményt, hogy ne tudjak feljelentést tenni. Bezárták az intézményt mára és holnapra is„ – mondta.
A legfőbb ügyészség képviselői azt nyilatkozták, hogy csütörtökön nincs ügyfélfogadás az ügyészségen, feljelentést tenni pedig online is lehet – írja az Agerpres.
Politikai döntést hozott a bukaresti alkotmánybíróság Puskás Bálint, a taláros testület egykori tagja szerint, amikor kizárta az államfőválasztás jelöltjei közül Diana Șoșoacát, az SOS Románia párt elnökét.
A Diana Şoşoacă elnökjelöltségét elutasító határozat indoklása megerősíti, hogy szükség van az alkotmánybíróság széles körű reformjának megvitatására – írta hétfő este a Facebook-oldalán Marcel Ciolacu kormányfő, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
Elfogadta szerdán a kormány a 2024-2030-as időszakra szóló országos szülőtámogatási stratégiát.
Kilenc év telt el a 65 halálos áldozatot követelő bukaresti Colectiv-tragédia óta, és még mindig nem készültek el a súlyos égési sérüléseket kezelő romániai központok.
szóljon hozzá!