Afrikai sertéspestissel (ASP) fertőzött disznókat találtak egy Temes megyei hizlaldában. Az állategészségügyi igazgatóság kilenc települést érintő intézkedést hozott sertéspestis terjedésének megfékezésére.
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) újabb felhívást tett közzé a magyarországi állattartó gazdák felé a ragadós száj- és körömfájás terjedésének megakadályozására.
Az Európai Bizottság hétfői rendelete értelmében megszűnt Arad megyében a kiskérődzők pestisének terjedése ellen hozott élőállat-szállítási tilalom, így a bárány- és kecsketenyésztők értékesíthetik jószágaikat.
A kormány szerdai ülésén jóváhagyta, hogy a tartalékalapból egészítsék ki 50 millió lejjel az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) idei költségvetését a ragadós száj- és körömfájás elleni hatósági teendőkre.
Az elmúlt héten 247-en fordultak légúti megbetegedésekkel az Arad Megyei Sürgősségi Kórházhoz, kétharmaduk kiskorú volt. Az orvosok szerint az influenzajárvány miatt gyakoribbak és súlyosabbak a légúti megbetegedések.
Az egészségügyi minisztérium csütörtökön bejelentette, hogy járványügyi veszélyhelyzetet hirdetett a légúti fertőzések, köztük az influenza terjedésének korlátozására.
Az influenzajárvány felerősödése miatt látogatási korlátozásokat vezet be keddtől az Arad Megyei Sürgősségi Kórház. Egy hónap alatt 29 beteget utaltak be, a páciensek életkora 5 hónapostól 74 évesig terjed, de a kór főleg a tinédzsereket viseli meg.
Európa-szerte riadóztatták az állategészségügyi hatóságokat, miután Németországban 37 év után ismét megjelent a ragadós száj- és körömfájás.
Alexandru Rafila egészségügyi miniszter csütörtökön az Agerpresnek kijelentette, hogy a humán metapneumovírus (HMPV) nem egy új vírus, 2001-ben azonosították először Romániában, és évente több tízezer megbetegedést okoz az országban.
Nem indokolt óvintézkedéseket tenni a Kongóban felbukkant, úgynevezett X-betegség kapcsán, mivel az nem fenyegeti a romániai lakosságot – jelentette ki csütörtökön Alexandru Rafila egészségügyi miniszter.
A kis kérődzők pestisének lecsengése után is nyomott maradt az exportra szánt idei bárányok felvásárlási ára Romániában. A mintegy 30-40 százalékos árcsökkenés negatívan érinti a juhtartó gazdákat, akik a mezőgazdasági miniszter közbelépését kérik.
Lecseng a kis kérődzők vírusos betegsége, a juh- és kecskepestis. Az Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság magyar alelnöke a Krónikának elmondta, hogy egy hónapon belül felszámolják az állatkereskedelemben hozott megszorító intézkedéseket.
A csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház (SJU) kedden bejelentette, hogy a kardiológiai osztályán Covid-19-járványgóc alakult ki.
Véget ért a kanyarójárvány – jelentette be szerdán az egészségügyi miniszter.
A járványövezetekből érkező leveleket lyuggatással és füstöléssel, a pénzérméket ecetes vízzel fertőtlenítették a 18-19. században Erdélyben és Magyarországon, és az országba érkezőknek legkevesebb 21 napot vesztegzárban kellett tölteniük.
Az állategészségügyi hatóság fellépésének köszönhetően nem terjedt át újabb megyékre a juhpestis, ennek ellenére az exportlehetőségek beszűkültek. A védőoltás kötelezővé tételével Románia három évre le kellene mondjon az élőállatexportról.
Az ország első majomhimlős megfertőződését jelentették be csütörtökön Svédországban, és ez az Mpox-Klade I vírusváltozat első Afrikán kívüli diagnosztizálása.
Nemzetközi horderejű egészségügyi veszélyhelyzetet rendelt el szerdán az Egészségügyi Világszervezet (WHO) a majomhimlő Afrikában terjedő új variánsa miatt.