Fotó: 123RF
A romániai lakosság csaknem fele nem tervez idén szabadságra menni, sokan vannak köztük azok, akik a koronavírus-járvány miatt tettek le az idei nyaralásról – derül ki az OLX online hirdető platform által közzétett felméréséből.
2020. július 30., 11:222020. július 30., 11:22
A közvélemény-kutatásban részt vevő személyek 38 százaléka mondta azt, hogy legalább egyszer elutazik üdülés céljából, 45 százalék nem tervez szabadságolást, 17 százalék pedig még nem döntött.
A 2020-as nyaralásról lemondók 44 százaléka mondta azt, hogy a járványügyi helyzet miatt hozta meg ezt a döntést, mivel nem érzi úgy, hogy biztonságosan tudna üdülni a jelenlegi körülmények között.
20 százalék pedig attól tart, hogy a Covid-19-járvány miatt meghiúsulnának a tervei, például lemondhatják a repülőjáratát vagy lezárhatják a határokat.
Az Európai Unió 16 év fölötti lakosságának majdnem egyharmada (29%) még egy egy hetes, otthonról távol töltött üdülést sem tudott megengedni magának tavaly, és Románia az 54%-os aránnyal az első helyen áll ezen a téren, derül ki az Eurostat hétfőn közzétett adatsorából.
42 százalék egyszer utazik el, 7 százalék több mint öt helyre akar elutazni, 4 százalék pedig négy-öt utazást tervez.
Fotó: Jakab Mónika
Az OLX felmérésnek az eredményei is azt mutatják ugyanakkor, hogy az utazni vágyók többsége belföldön nyaral, a legtöbben a hegyvidéket, majd a tengerpartot jelölték meg.
Van, ahol egy napra 75 lejt is elkérnek egy napozóágy béreléséért a Fekete-tenger romániai partszakaszán, miközben egy kevésbé felkapott üdülőhelyen két személynek elég lehet 80 lej is egy éjszakára. Augusztusban tovább nőhetnek az árak.
Azoknak a nagy része pedig, aki „kimerészkedik” az országból, a környező államokba utazik, második helyen pedig más, de szintén európai országok állnak.
A szálláshelyek tekintetében a panziók vezetnek, majd az all inclusive lehetőséget kínáló nagy szállodák, az apartmanok, a kisebb vagy közepes méretű hotelek, a kis faházak, a sátor, majd a lakókocsik vagy lakóautók következnek.
Fotó: Pixabay
Arra a kérdésre, hogy mit tekintenek a legbiztonságosabb közlekedési eszköznek, a legtöbben a saját tulajdonban levő személygépkocsit, a lakóautót és a lakókocsit említették.
Így nem is csoda, hogy 51 százalék mondta azt, hogy nem tudja vagy nem döntötte el, mikor repül legközelebb, 22 százalék úgy becsüli, hogy talán jövőre, 7 százalék pedig csak két év múlva tervez repülővel utazni.
A Fekete-tenger partján fekvő Mamaia, a Prahova-völgye és a gyógyfürdők a legkedveltebb célpontok a belföldön nyaralók körében egy szállásfoglaló oldal statisztikái szerint.
A Közös Agrárpolitikát (KAP) a 2028-2034-es európai uniós költségvetésben is külön kell választani a kohéziós alapoktól, és Franciaország és Németország csatlakozott Románia erre irányuló törekvéséhez – jelentette be Florin Barbu.
Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter csütörtökön bejelentette, csökkenteni fogják az elektromos autók vásárlását támogató utalvány értékét, mert a költségvetés „egyszerűen nem tudja fedezni” a fejenként 37 ezer lejes támogatást.
A romániai piacon kapható sertéshús mintegy 80 százaléka importból származik, a boltokban értékesített hús nagy része nem helyi gazdaságokból érkezik – figyelmeztetett Paul Anghel, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) vezérigazgatója.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy döntött, hogy indoklással ellátott véleményt küld Romániának, Belgiumnak, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 2,3 százalékra nőtt a májusi 2,2 százalékról az éves infláció az Európai Unióban, a tagállamok közül pedig továbbra is Romániában a legmagasabb, 5,8 százalékos az infláció.
Már közlekednek az autók azoknak a sztrádaszakaszoknak a nagy részén, amelyek egyesek szerint nem fognak megépülni – jelentette ki Sorin Grindeanu korábbi közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke szerda este.
Tucatnyi romániai, köztük számos erdélyi autópálya-szakasz marad az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként odaítélt európai uniós támogatás nélkül.
Ismét drágítja a Vodafone a mobil-előfizetéseket Romániában.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
Mindössze 200 millió lejes költségvetéssel, de mégis indul idén a magánszemélyeknek szóló roncsautóprogram – jelentette be szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
szóljon hozzá!