2011. április 13., 09:342011. április 13., 09:34
Persze mindenre van magyarázat, mert a magyarázatgyártásban igencsak profik vagyunk, meg egyébként is sokkal könnyebb megmagyarázni mit, miért nem lehetett megvalósítani, mint tenni is annak érdekében valamit. S ez csak az infrastrukturális fejlesztésekre vonatkozik ugyebár, amire a kisembernek pénze egyébként sem lenne és csak sóvároghat: hej, de jó lenne, ha… Azonban nemcsak a pénzosztókkal, és a pénzt nem kérőkkel, illetve a pénzt megfelelő módon elkölteni képtelenekkel van baj, hanem velünk is. Kapásból meg lehetne kérdezni, például bármelyik településen néhány embert, hogy a szomszéd falunak milyen nevezetességei vannak, illetve mikor, milyen rendezvényeket szerveznek, mert tízből öt nem tudna semmit mondani, kettő megemlítené a templomot, és három tudná hozzávetőleg, mikor rendezik a falunapokat.
Tehát, ha infrastrukturális szempontból minden tökéletes lenne, és el is jönne néhány turista, nem tudnánk mit kezdeni velük, csak követve az eddigi sémát, forgolódnánk a Gyilkos-tó–Békás-szoros–Szent Anna-tó–Tusnád–Borszék–Szováta körben anélkül, hogy alapjában és lényegében bármit is megmutatnánk ezekből az értékekből. Legfőképp azért, mert a szülőföldünkről hiányosak az ismereteink, nem ismerjük a legendáinkat, mondáinkat stb.
Bezzeg Amerikában képesek turistaparadicsommá változtatni egy sivatagos városkát egy konkrétan „légből kapott” lehetőséggel, aminek a hitelessége nagyon kérdőjeles. Mert igaz ugyan, hogy másfél évszázaddal a nagy szenzáció után az FBI állítólag nyilvánosságra hozott valami dokumentumokat a roswelli ufójelenségekről, de szemtanúk már nem élnek, vagy nagyon öregek. Így hát veszít a hitelességéből, mint bármi egyéb, ami bizonyos szűrőn, egyfajta interpretációban érkezik hozzánk. A roswelliek azonban ezzel mit sem törődnek, büszkén mutogatják a sivatag közepén a nagy semmit, ahová állítólag leszállt az ufó, ufólufit és ufószuvenírt árulnak, ufófesztivált rendeznek, de még az éttermet is ufó alakúra készítették. Közben óriási összegeket zsebelnek be az ufózarándokoktól. Ezzel szemben mi, akiknek nem kell legendákat kitalálnunk, és az is van, amit mutogatni, tátjuk a szánkat és csodálkozunk, mitől halad más. De mégis mire várunk? Hogy nálunk is leszálljon az ufó?
Trump végül mégis a háborút választja a béke helyett? – tették fel sokan a kérdést azt követően, hogy az amerikai elnök bejelentette: növelik az ukrajnai fegyverszállításokat, és 50 napos ultimátumot adott Putyinnak az ukrajnai háború befejezésére.
Ellopták a magyarok Erdélyt, egész Románia élőben nézte, csak épp nem látta, mert a székely furfang fél órára lekapcsolta a villanyt.
Fogjuk meg, s vigyétek! Így foglalható össze Románia vezetőinek az álláspontja azzal a felvetéssel kapcsolatban, hogy a saját fizetésük egy részéről lemondva személyesen is járuljanak hozzá Románia államháztartásának a kiegyensúlyozásához.
Az előző kormányok felelőtlen gazdaságpolitikája miatt sokakban merült fel jogosan: miközben a meggondolatlan intézkedések következményeit, a megszorításokat az ország minden polgárának viselnie kell, valamilyen formában meg kell büntetni a felelősöket.
Azzal vélhetően az ország szinte minden polgára egyetért, hogy az elmúlt évek fedezet nélküli, rekord méretű költségvetési hiányt okozó költekezései miatt vészmegoldásra van szükség – csak éppen ő maga szeretné megúszni a megszorító intézkedéseket.
Bár a nehéz pénzügyi helyzettel küzdő Romániának mihamarabb korrekciókra lenne szüksége, a májusi államfőválasztás után jókora késéssel, egy hónapos konzultációt követően jött létre a négypárti koalíció Bukarestben.
A parajdi katasztrófával kapcsolatban – amely kollektív trauma – némelyek azon töprengtek, hogy inkább ipari, vagy pedig természeti katasztrófáról van-e szó.
Eddig tartott: Donald Trump amerikai elnök második mandátuma kezdete után fél évig tudott kitartani azon elv mellett, hogy igyekszik távol tartani az Egyesült Államokat a világban dúló fegyveres konfliktusokban való részvételtől.
Nem mintha a román kormányokat általában túlzott stabilitással lehetne vádolni, de a jelenleg „építés alatt” álló kabinet kapcsán még inkább kijelenthető: kódolva lesz benne az instabilitás.
A parajdi sóbányát érintő természeti csapásról, még inkább emberi mulasztásról sokan és sokat írtak, írnak és még írni fognak.
szóljon hozzá!