Fotó: Pinti Attila
Kisvárdára kerül kölcsönbe Hindrich Ottó, a sorozatban ötödik román labdarúgóbajnoki címét megszerző Kolozsvári CFR kapusa – idézi a Nemzeti Sport a bukaresti Prosport sportportál információját, amely szerint a 19 éves játékossal nem számol Dan Petrescu vezetőedző. A hírt kisvárdai részről Révész Attila sportigazgató megerősítette a Nemzeti Sportnak.
2022. május 31., 12:182022. május 31., 12:18
2022. május 31., 12:232022. május 31., 12:23
A Prosport.ro keddi cikke szerint a 19 éves Hindrich Ottó kölcsönben Kisvárdán, a magyar bajnoki ezüstérmesnél folytatja pályafutását.
„Igen, a szerződést aláírtuk. Egy évre érkezik kölcsönbe a kapus, de a megállapodás továbbértékesítési részesedést, illetve vételi lehetőséget is tartalmaz számunkra” – nyilatkozta a Nemzeti Sport kérdésére Révész Attila.
Utóbbi júniusra tervezett mérkőzéseit viszont sérülés miatt kihagyja.
A Romániában a fiatal kora miatt – 17 évesen debütált az első csapatban – Gianluigi Donnarummához is hasonlított kapus esetében nem először röppen fel olyan hír, hogy magyarországi klubhoz igazol. Ioan Varga, a CFR főrészvényese a télen elmondta, hogy elutasították a Puskás Akadémia Hindrichért tett 700 ezer eurós ajánlatát, márciusban pedig a Krónikának nadott interjújában elmondta, hogy számára előrelépés lenne az NB I valamelyik élcsapatához igazolni.
A 19 éves Hindrich Ottó a Kolozsvári CFR fiatal reménysége. A hirtelenszőke, 195 centiméter magas focista egy kávézóban mesélt a Krónikának a kezdetekről, élményeiről, terveiről.
Ezt követően a román sportsajtó már azzal a hangzatos címmel cikkezett a játékosról, hogy
Azt fejtegették, Hindrichet előbb az NB I-be csábítanák magyar klubok, hogy aztán megnyerjék őt a magyar felnőttválogatottnak; márciusban a Puskás Akadémia mellett a Ferencvárost sorolták a lehetséges kérők közé.
Fotó: Pinti Attila
Révész Attila a Nemzeti Sportnak elmondta, Hindrich szerződtetése az új idényben ismét bevezetendő, úgynevezett „fiatalszabály” miatt is előnyös lehet a klub számára, hiszen az MLSZ az U21-es játékosok szerepeltetéséért külön támogatásban részesíti a klubokat. Másfelől a most befejeződött idényben 27 meccsen védő Dombó Dávidnak lejár a szerződése Kisvárdán, és még nem hosszabbított, kérdéses, marad-e a 29 éves kapuvédő.
A sportigazgató azt is elmondta, hamarosan újabb játékosok szerződtetése is várható Kisvárdán. Az NB I második helyezettje az európai kupaporondon is érdekelt, a Konferencia Liga selejtezőiben indul.
A román labdarúgó-válogatott szombaton Bécsben vereséget szenvedett Ausztriától a 2026-os FIFA világbajnokság európai selejtezősorozatának harmadik mérkőzésén, a H csoportban. Ausztria 2–1-re (1–0) győzött, ez volt az első meccsük a selejtezősorozatban.
A magyar labdarúgó-válogatott 2-0-s vereséget szenvedett a tartalékos svéd csapattól a telt házas Puskás Arénában rendezett pénteki barátságos mérkőzésen.
Nem mindennapi, kilenc gólt hozó mérkőzésen a címvédő spanyol válogatott 5-4-re nyert a franciák ellen a labdarúgó Nemzetek Ligája németországi négyes döntőjének második, csütörtöki elődöntőjében.
A portugál válogatott hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte a házigazda német csapatot a labdarúgó Nemzetek Ligája szerdán rendezett müncheni elődöntőjében.
Megnyerte a másodosztályú labdarúgó-bajnokságba jutásért rendezett rájátszás döntőjének visszavágóját is a szatmárnémeti CSM Olimpia, így a 2025–2026-os szezonban hosszú idő után ismét lesz második ligás csapata a Szamos-parti városnak.
A címvédő FTC-Telekom 13-11-re legyőzte a szerb Novi Beograd csapatát a férfi vízilabda Bajnokok Ligája máltai négyes döntőjének vasárnapi fináléjában.
Végig magabiztosan játszva hetedszer is elhódította a serleget, és ezzel megvédte címét a Győri Audi ETO KC a női kézilabda Bajnokok Ligájában, miután 29-27-re legyőzte a dán Odense csapatát a budapesti MVM Dome-ban megrendezett négyes döntőben.
Oscar Piastri, a McLaren ausztrál versenyzője nyerte a Forma–1-es Spanyol Nagydíjat vasárnap Barcelonában, ezzel tízpontosra növelte az előnyét a világbajnoki összetettben csapattársával, a brit Lando Norrisszal szemben.
A Paris Saint-Germain története során először megnyerte a labdarúgó Bajnokok Ligáját, mivel a sorozat szombati, müncheni fináléjában kiütéses, 5-0-s sikert aratott az Internazionale felett.
A címvédő Győri Audi ETO KC 29-28-ra legyőzte a dán Esbjerget a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjének szombati első elődöntőjében.
szóljon hozzá!