Ronaldo a Nemzetek Ligája döntőjébe lőtte Portugáliát

Ronaldo

Nem kegyelmezett. Ronaldo góljával megfordította a németek elleni mérkőzést, és döntőbe juttatta a portugálokat

Fotó: Facebook/UEFA EURO 2024

A portugál válogatott hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte a házigazda német csapatot a labdarúgó Nemzetek Ligája szerdán rendezett müncheni elődöntőjében.

Krónika

2025. június 05., 07:412025. június 05., 07:41

2025. június 05., 07:432025. június 05., 07:43

Az első félidőben valamelyest veszélyesebben futballozott a négyes döntőben újonc német együttes, azonban gól nem született a szünetig.

Térfélcserét követően viszont Florian Wirtz hamar vezetést szerzett a hazaiaknak.

Csakhogy hátrányban ritmust tudtak váltani a szeptembertől a magyarokkal azonos világbajnoki selejtezőcsoportban szereplő vendégek, akik teljesen beszorították a németeket, így húsz perc alatt fordítottak. A hátralévő bő húsz percben a németek csak kapufáig jutottak, így végül 2-1-es kikaptak.

A győztes gólt a 68. percben a negyvenéves Cristiano Ronaldo lőtte, aki 220. válogatott meccsén a 137. találatát szerezte, mindkettő világcsúcsnak számít.

A Nationalelf vereségével eldőlt, hogy olyan válogatott nyeri meg a negyedszer kiírt sorozatot, amely korábban egyszer már diadalmaskodott.

Portugália 25 év és öt vesztes találkozó után múlta felül Németországot.

A vasárnapi helyosztókon, a németek a címvédő és Európa-bajnok spanyol, illetve a világbajnoki ezüstérmes francia csapat párharcának vesztesével küzdenek meg 16 órától a bronzéremért, a portugálokra pedig a győztes vár majd a 22 órakor kezdődő fináléban.

Nemzetek Ligája, elődöntő:
Portugália-Németország 2-1 (0-0)
gól: Conceicao (63.), Ronaldo (68.), illetve Wirtz (48.)
csütörtökön játsszák:
Spanyolország-Franciaország, Stuttgart 22.00

szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. június 04., szerda

Olimpiai siker: ismét lesz másodosztályú futballcsapata Szatmárnémetinek

Megnyerte a másodosztályú labdarúgó-bajnokságba jutásért rendezett rájátszás döntőjének visszavágóját is a szatmárnémeti CSM Olimpia, így a 2025–2026-os szezonban hosszú idő után ismét lesz második ligás csapata a Szamos-parti városnak.

Olimpiai siker: ismét lesz másodosztályú futballcsapata Szatmárnémetinek
2025. június 02., hétfő

Vízilabda: Manhercz-parádé a BL-döntőben, magyar csúccsal megvédte címét a Ferencváros

A címvédő FTC-Telekom 13-11-re legyőzte a szerb Novi Beograd csapatát a férfi vízilabda Bajnokok Ligája máltai négyes döntőjének vasárnapi fináléjában.

Vízilabda: Manhercz-parádé a BL-döntőben, magyar csúccsal megvédte címét a Ferencváros
2025. június 01., vasárnap

Megvédte címét, hetedszer Bajnokok Ligája-győztes a Győr

Végig magabiztosan játszva hetedszer is elhódította a serleget, és ezzel megvédte címét a Győri Audi ETO KC a női kézilabda Bajnokok Ligájában, miután 29-27-re legyőzte a dán Odense csapatát a budapesti MVM Dome-ban megrendezett négyes döntőben.

Megvédte címét, hetedszer Bajnokok Ligája-győztes a Győr
2025. június 01., vasárnap

Forma–1: Kettős győzelmet ünnepelhetett a McLaren Barcelonában

Oscar Piastri, a McLaren ausztrál versenyzője nyerte a Forma–1-es Spanyol Nagydíjat vasárnap Barcelonában, ezzel tízpontosra növelte az előnyét a világbajnoki összetettben csapattársával, a brit Lando Norrisszal szemben.

Forma–1: Kettős győzelmet ünnepelhetett a McLaren Barcelonában
2025. június 01., vasárnap

Kiütötte az Intert a PSG, először ünnepelhet Bajnokok Ligája-címet

A Paris Saint-Germain története során először megnyerte a labdarúgó Bajnokok Ligáját, mivel a sorozat szombati, müncheni fináléjában kiütéses, 5-0-s sikert aratott az Internazionale felett.

Kiütötte az Intert a PSG, először ünnepelhet Bajnokok Ligája-címet
2025. május 31., szombat

Legyűrte dán ellenfelét, döntős a Győr a női kézilabda Bajnokok Ligájában

A címvédő Győri Audi ETO KC 29-28-ra legyőzte a dán Esbjerget a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjének szombati első elődöntőjében.

Legyűrte dán ellenfelét, döntős a Győr a női kézilabda Bajnokok Ligájában
2025. május 31., szombat

Szigorú és tapasztalt – így jellemezte egy francia sportportál a szombat esti BL-döntő vezetésével történelmet író Kovács Istvánt

Szigorú játékvezetőként jellemzi a nagykárolyi Kovács Istvánt az RMC Sport francia sportportál, amely abból az alkalomból közölt rövid portrét a partiumi sípmesterről, hogy ő vezeti a Bajnokok Ligája szombat esti d

Szigorú és tapasztalt – így jellemezte egy francia sportportál a szombat esti BL-döntő vezetésével történelmet író Kovács Istvánt
2025. május 30., péntek

Vízilabda: büntetődobásokkal elhódította a bajnoki címet a Nagyváradi VSK

Megnyerte a bajnoki címet a Nagyváradi VSK vízilabda-csapata, miután a bajnoki finálé mindent eldöntő ötödik mérkőzésén Bukarestben felülmúlta a címvédő Steaua együttesét.

Vízilabda: büntetődobásokkal elhódította a bajnoki címet a Nagyváradi VSK
2025. május 25., vasárnap

Vízilabda: ki-ki meccsen dönti el a bajnoki cím sorsát a Nagyváradi VSK és a Steaua

Egyenlített a Nagyváradi VSK a román vízilabda-bajnokság döntőjében a címvédő Steaua ellen, így a bajnoki cím sorsa a május 31-ei ötödik mérkőzésen dől el.

Vízilabda: ki-ki meccsen dönti el a bajnoki cím sorsát a Nagyváradi VSK és a Steaua
2025. május 22., csütörtök

Három vb-rendezési pályázatot nyújtott be a jégkorongszövetség

A 2026-os női, illetve férfi korosztályos világbajnokságok közül háromra nyújtott be rendezési pályázatot a Román Jégkorongszövetség (FRHG) bukaresti, illetve székelyföldi helyszínekkel.

Három vb-rendezési pályázatot nyújtott be a jégkorongszövetség