Raimi úgy döntött, egy ellenfél nem ellenfél, ezért aztán három szupergonoszt is bezsúfolt a 140 perces filmbe, mindezek mellett azonban a szerelmi szálat is tovább erőltette. Ettől az egész olyan lett, mintha egyenesen egy félresikerült Pókember-paródiát forgatott volna.
A sztori szerint Peter Parker, azaz a Pókember végre elhatározza, hogy megkéri szerelme, Mary Jane kezét, ám a lány színészi karrierje éppen befuccsol, Pete-et viszont túlságosan elfoglalja szuperhősszerepe. Ráadásul felbukkan a képben Pete csinos egyetemi évfolyamtársa, Gwen, ennek nyomán aztán megromlik a viszonya barátnőjével. Ha pedig mindez nem lenne elég, színre lép a Homokember, valamint a magát fekete pókruhának álcázó földönkívüli szimbióta is, nem is beszélve Harry Osbourne-ról, aki apja, a Zöld Manó halála miatt akar bosszút állni Pókemberen.
Mindebből kitűnik, hogy a rendező sokat akart markolni, ám a végeredmény nem őt igazolja: a kevesebb lényegesen több lett volna. A képregényben hónapokat, éveket kellett várni arra, hogy kibontakozzon mindaz, amit itt megpróbáltak két órába belesűríteni, ráadásul ott a történet valahogy még akkor is hitelesebb és emberközelibb, ha egyébként emberfeletti képességekkel rendelkező szuperhősökről szól. A Pókember 3 jóval papírízűbb, mint bármely képregényfüzet, ráadásul nem is annyira a képregények hangulatát idézi, hanem inkább a Szívhangok vagy a Romana melodramatikus világát.
A poénok is erőltetettre sikeredtek, az a rész, amelyben Peteren a fekete pókruha hatására felülkerekedik gonosz énje, pedig egyenesen szánalmas: a személyiségváltozást úgy jelzik, hogy a főhős a szemébe fésüli a haját, amitől elvileg félelmetesnek kéne kinéznie, de inkább úgy fest, mint Adam Sandler a Sátánka című horrorparódia debil ördögfiókájának szerepében. Hogy ezek után a Pókember-figura megalkotója, Stan Lee mégis miért gondolta úgy, hogy jót tesz neki, ha egy epizódszerep erejéig maga is feltűnik a filmben, rejtély.
Színészi teljesítményről nem is érdemes beszélni, hisz a hangsúly amúgy is a látványelemeken van, ám ezeket is sikerült olyan mértékben túladagolni, hogy a néző szinte belefullad a rázúduló vizuális effektek áradatába.
Mindezek fényében csak reménykedni lehet, hogy Raimi valóban komolyan gondolta, amikor úgy nyilatkozott: nem biztos, hogy el akarja készíteni a negyedik részt is.
Pókember 3 (Spider-Man 3). Amerikai akciófilm, 140 perc. Rendezte: Sam Raimi. Szereplők: Tobey Maguire, Kirsten Dunst, Thomas Haden Church, James Franco, Topher Grace. Írta: Alvin Sargent. Kép: Bill Pope. Értékelés az 1–5-ös skálán: 1. n
Csütörtökön debütál a Hunyadi-sorozat a Filmión. A magyar filmek és sorozatok streamingplatformján a tízrészes széria magyar szinkronos változata mellett a rendezői (eredeti) változat is elérhető.
Harag György ikonikus színházi rendező munkássága és öröksége előtt tiszteleg az a centenáriumi emlékhét, amelyet június 1. és 9. között szervez a Kolozsvári Állami Magyar Színház.
Tizenkét nagyjátékfilm és tíz dokumentumfilm versenyez a június 13. és 22. közt szervezendő, 24. kolozsvári Transilvania Nemzetközi Filmfesztiválon – jelentették be csütörtökön a szervezők.
Korodi Janka és Pálffy Tibor, a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház színészei kapták idén a Gábor Miklós-díjat, mellyel évről évre a legjobb magyar nyelvű Shakespeare-alakításokat díjazza a szakma.
Zenés bábelőadás készül a temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház legkisebb nézőinek. A Plüm-Plüm kalandjai című előadást május 28-án 10 órától mutatja be először a társulat.
Berecz András Kossuth-díjas előadóművész Szívverés a magasban című fotókiállítását nyitják meg Kolozsváron május 20-án.
A temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház május 20-án 19 órától mutatja be a Madárka című új előadását, amely barátságról, traumáról és az emberi lélek törékenységéről mesél.
Életműdíjjal tüntette ki a filmkritikusok nemzetközi szövetsége (FIPRESCI) Szabó Istvánt péntek este a 78. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválon.
Az első világháború után a budapesti Szépművészeti Múzeum letétjeként közel száz ritka műalkotás, köztük három Munkácsy-kép maradt Aradon, ezek is láthatók május 17-én a Kultúrpalota második emeleti Képtárában.
A csomaközi kelta harcos sírját, a rituális temetkezési eszközöket és a kelta sisakot is megtekinthetik a látogatók a Maros Megyei Múzeumban. A Szatmár megyében feltárt őskori tárgyak a Romániában fellelt vaskori kelta leletek közül a leglátványosabbak.