Fejlesztés. Az Egyesült Államok különleges távközlési kapcsolatot kíván kiépíteni a deveselui rakétapajzs és az Egyesült Államok haditengerészeti erőinek európai főhadiszállása között
Fotó: Facebook/U.S. Embassy Bucharest
Az Egyesült Államok Védelmi Minisztériuma szándéknyilatkozatot tett közzé egy kormányzati pályázatra vonatkozóan, amely különleges távközlési kapcsolatok kiépítésére irányul a deveselui rakétapajzs, az Egyesült Államok haditengerészeti erőinek európai főhadiszállása és a németországi Wiesbadenben található amerikai támaszpont között.
2025. február 26., 20:442025. február 26., 20:44
A wiesbadeni amerikai bázist, amelyet össze kívának kötni a rakétapajzs romániai elemeivel, jelenleg a NATO használja Ukrajnának nyújtott katonai segítségre és ukrán katonák kiképzésére.
Az alvállalkozó hatóság a Védelmi Információs Rendszerek Ügynöksége (DISA), amely az Egyesült Államok különleges kommunikációs vonalainak létrehozásáért, telepítéséért és biztosításáért felelős.
Az elektronikus közbeszerzési rendszeren közzétett közlemény szerint az Egyesült Államok Védelmi Minisztériuma a DISA-n keresztül
Călin Georgescu szélsőjobboldali államfőjelölt felülvizsgálná, mi legyen a NATO európai rakétapajzsa részeként a dél-romániai Deveselura telepített rakétatámaszpont sorsa.
Az olaszországi Nápoly közelében található Capodichino az amerikai haditengerészeti erők és az amerikai haditengerészet 6. földközi-tengeri flottájának főhadiszállása Európában.
„Ennek a bejelentésnek az a célja, hogy piacfelméréshez szükséges információkat kérjen. Az információkat az Ügynökség igényeinek kielégítésére legmegfelelőbb stratégiák azonosítására használják fel” – olvasható a közleményben.
Egy ideig még Románia marad Európa ballisztikus rakéták elleni védelmének legfőbb letéteményese a deveselui rakétapajzs révén, miután a lengyelországi „testvérrendszer” még mindig nem vethető be.
Ezzel egy időben a DISA is közzétett egy hasonló bejelentést arról a szándékról, hogy
Mint ismeretes, az Olt megyei Deveselun található a NATO amerikai telepítésű európai rakétapajzsának több eleme is.
A deveselui rendszer jelenleg egy ballisztikus rakéták érzékelésére alkalmas radarral és 24 Standard Missile 3 (SM-3) elfogórakétával rendelkezik.
Korszerűbbé és hatékonyabbá kívánja tenni az Egyesült Államok az Európába telepített NATO-rakétapajzsot, amelynek egyes elemeit a dél-romániai Deveselu légi támaszpontjára telepítették.
Ez a rakétatípus, amelyet nem szereltek fel nukleáris robbanófejjel vagy más veszélyes hasznos teherrel, a levegőben közeledő ballisztikus rakétákat nagyon nagy sebességgel, becsapódáskor kinetikus erővel képes megsemmisíteni.
A NATO rakétapajzsa magában foglalja a lengyelországi redzikowoi bázist, a deveselu pajzsot, az amerikai haditengerészet Aegis rombolóit a spanyolországi Rotában található NATO haditengerészeti bázison, valamint egy törökországi korai figyelmeztető radart.
Ismét figyelmeztette J. D. Vance amerikai alelnök Volodimir Zelenszkit, miután az ukrán elnök azzal vádolta meg, hogy az orosz narratívát terjeszti az ukrajnai háború kapcsán.
Elő fognak kerülni a Hollandiában, az asseni Drents Múzeumból még az év elején ellopott, Romániából származó dák műtárgyak – vélekedik a nyomozás egyik vezetője.
Az amerikai szövetségi kormány több mint 2,2 milliárd dollárnyi támogatás folyósítását fagyasztotta be hétfőn a Harvard Egyetem számára, miután az intézmény nem tett eleget az adminisztráció elvárásának a politikai aktivizmus korlátozására.
A közvetítő Egyiptom és Katar új izraeli javaslatot terjesztett a Hamász elé a gázai tűzszünetről – közölte hétfőn az egyiptomi állami Al Qahera News TV, de egy magas rangú Hamász-tisztségviselő szerint a javaslat legalább két eleme nem elfogadható.
Az ukrajnai háborúért három ember felelős, Vlagyimir Putyin orosz elnök mellett Joe Biden volt amerikai elnök és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök hétfőn.
Elfogadta Magyarország alaptörvényének tizenötödik módosítását hétfőn az Országgyűlés. Az alkotmánymódosítás ellen utcára vonult az ellenzék Budapesten, rendőrségi intézkedésre is sor került.
A Sziverszk műveleti-harcászati csoport parancsnoki állománya tanácskozásának helyszínére mért csapást az orosz hadsereg két Iszkander-M rakétával vasárnap az ukrajnai Szumi városban a moszkvai tárca szerint.
Nem zárkózik el attól a németországi választáson első helyen végzett CDU elnöke, Friedrich Merz, hogy nagy hatótávolságú Taurus rakétákat adjon Ukrajnának.
Mindazoknak, akik meg akarják állítani az öldöklést, még nagyobb nyomást kell helyezniük Oroszországra, hogy felhagyjon a háborúval Ukrajnában – jelentette ki az Európai Unió külügyi és biztonságpolitikai fők&
Az amerikai védelmi miniszter szerint történelmi megállapodások születtek az Egyesült Államok és Panama között a Panama-csatorna amerikai használatáról és a kínai befolyás visszaszorításáról.
szóljon hozzá!