Vlagyimir Putyin orosz és Donald Trump egy 2017-es találkozón. Moszkva szerint normalizálhatók az orosz–amerikai kapcsolatok
Fotó: http://en.kremlin.ru/
Az Oroszország és az Egyesült Államok közötti kapcsolatok normalizálásának útja gyorsan és sikeresen bejárható, ha megmarad Vlagyimir Putyin orosz és Donald Trump amerikai elnök politikai akarata – jelentette ki Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője a Rosszija 1 televízió vasárnapi Moszkva. Kreml. Putyin című műsorában. Közben Alekszandr Basztrikin, a moszkvai Nyomozó Bizottság elnöke azt mondta: felelősségre kell vonni az európai politikusokat azon orosz civilek haláláért, akiket az általuk az ukrán fegyveres erőknek szállított fegyverek öltek meg.
2025. március 02., 21:152025. március 02., 21:15
2025. március 02., 21:172025. március 02., 21:17
„Hosszú út áll még előttünk, mert hatalmas károkat okoztak a kétoldalú kapcsolatok egész komplexumának. De ha a két vezető, Putyin elnök és Trump elnök politikai akarata megmarad, akkor ezt az utat elég gyorsan és sikeresen be lehet járni” – mondta Peszkov a szerdán rögzített felvételen. Megállapította, hogy az új amerikai kormányzat gyorsan változtat az összes külpolitikai konfiguráción, ami sokban egybeesik Moszkva elképzelésével.
„Egy olyan ENSZ-közgyűlési határozat mellett szavazunk, amely abszolút kiegyensúlyozott megfogalmazást tartalmaz az ukrán válságról. Ilyet tényleg nem lehetett elképzelni” – fogalmazott Peszkov az MTI szerint.
Emlékeztetett a Fehér Ház tisztviselőinek kijelentéseire, melyek szerint a prioritás az Ukrajna körüli rendezés, és csak ezután következik a gazdaság. Peszkov szerint fel kell vázolni az Egyesült Államokkal való gazdasági kapcsolatok témáit kell, de nem szabad gyors eredményeket elvárni.
Keir Starmer brit miniszterelnök szerint Nagy-Britannia és Franciaország megállapodott arról, hogy Ukrajnával együttműködve hozzákezd az ukrajnai harci cselekmények befejezését célzó tervek kidolgozásához.
Felelősségre kell vonni az európai politikusokat azon orosz civilek haláláért, akiket az általuk az ukrán fegyveres erőknek szállított fegyverek öltek meg – jelentette ki Alekszandr Basztrikin, az orosz Nyomozó Bizottság (SZK) elnöke, a TASZSZ hírügynökségnek adott interjújában. „Az európai politikusok beszélhetnek, amennyit akarnak olyan tényekről, amelyek távol állnak a valóságtól. De mi tudjuk, hogy ők hozzák meg döntéseket az Ukrajnának történő fegyverszállításokról, ezért ezeknek a személyeknek is felelősséget kell vállalniuk az áldozatokért országunk békés lakossága körében” – mondta.
Basztrikin szerint Európából Storm Shadow manőverező robotrepülőgépeket, tüzérségi lövedékeket, harckocsilövedékeket, aknavető lövedékeket, légibombákat és lőszert szállítanak az ukrán fegyveres erőknek, valamint drónokat, amelyeket nemcsak a harci műveletekben, hanem a polgári objektumok elleni támadásokban is tömegesen használnak.
Moszkvában február közepén megütközést keltett, hogy Kaja Kallas, az európai diplomácia vezetője a müncheni konferencián azt hangoztatta, hogy az ukrajnai konfliktus következtében orosz civilek nem halnak meg.
Ehhez az ukrán fegyveres erők a többi között nyugati fegyverzetet – taktikai rakétarendszereket, sorozatvetőket és tüzérségi rendszereket, pilóta nélküli légijárműveket – használnak. Az ukrán csapások következtében 652 civil vesztette életét, köztük 23 gyermek, 2980 ember (köztük 169 gyermek) pedig megsebesült.
Keir Starmer brit miniszterelnök szerint Nagy-Britannia és Franciaország megállapodott arról, hogy Ukrajnával együttműködve hozzákezd az ukrajnai harci cselekmények befejezését célzó tervek kidolgozásához.
Dmitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő szerint „elképzelhetetlen és elfogadhatatlan” lenne a rendszerváltás Iránban.
Megérkezett péntek reggel Romániába 121 román állampolgár és családtagjaik, akiket a közel-keleti konfliktusövezetből menekítettek ki a hatóságok.
Ukrajnának továbbra is „teljesen indokolt” veszteségeket kell okoznia Oroszországnak a fokozódó agresszióval szemben – mondta Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtök esti beszédében.
Donald Trump amerikai elnök a következő két hétben hoz döntést arról, hogy az Egyesült Államok közvetlen módon bekapcsolódik-e az izraeli-iráni konfliktusba, mert esélyt kíván adni a tárgyalásos rendezésnek – közölte Karoline Leavitt elnöki szóvivő.
Az Európai Bizottság álláspontja szerint, ha az EU gyorsan, hatékonyan és stratégiailag kíván fellépni, akkor a minősített többségi szavazásra kell áttérni az egyhangú döntéshozatalról – közölte a kutatásért és innovációért felelős uniós biztos.
Oroszország „a lehető leghamarabb” véget akar vetni az ukrajnai háborúnak, lehetőleg békés eszközökkel, és kész folytatni a tárgyalásokat, feltéve, hogy Kijev és nyugati szövetségesei hajlandóak erre – mondta Vlagyimir Putyin elnök.
Állásfoglalást fogadott el a szerdai strasbourgi plenáris ülésén az Európai Parlament, amelyben többek között javasolja a EU helyreállítási finanszírozásának (RFF) meghosszabbítását az előrehaladott állapotban lévő beruházások számára.
Donald Trump jóváhagyta az Irán elleni támadás terveit, de még nem hozta meg a végleges döntést arról, hogy csapást mér-e az országra – jelentette a CBS.
Miközben számos iráni nukleáris létesítmény megsínylette az Izrael által pénteken indított támadást, amelynek célja, hogy megakadályozza a perzsa államot az atombomba kifejlesztésében, egy létesítmény ellenáll: a fordói urándúsító üzem.
Az Európai Parlament strasbourgi plenáris ülésén jelentést fogadott el, amelyben aggodalmát fejezte ki az uniós értékek állítólagos tagállami, köztük a magyarországi megsértése miatt – tájékoztatott az uniós parlament szerdán.
szóljon hozzá!