Az EP rábólintott a javaslatra, amely szerint a tagállamok nagyobb rugalmasságot kapnának a farkaspopulációk kezelésére
Fotó: Facebook/Romsilva
Az Európai Parlament strasbourgi plenáris ülésén tartott szavazásán támogatta az élőhelyvédelmi irányelv módosítását célzó európai bizottsági javaslatot annak érdekében, hogy az uniós farkasvédelmi státuszt összhangba hozza a vonatkozó Berni Egyezménnyel, azaz a farkasok uniós védelmi státuszát a szigorúan védettről védettre csökkentsék.
2025. május 08., 15:412025. május 08., 15:41
Az uniós parlament tájékoztatása szerint az EP 371 szavazattal, 162 ellenszavazattal és 37 tartózkodással támogatta az Európai Bizottság javaslatát, mely szerint a tagállamok nagyobb rugalmasságot kapnának a farkaspopulációk kezelésére.
A jogszabálynak köszönhetően a tagállamok jobban tudnak majd intézkedéseket hozni az adott regionális körülményekhez igazítva – írták.
A tagállamoknak továbbra is biztosítaniuk kell a farkasok kedvező védettségi helyzetét. A vadállatot továbbra is szigorúan védett fajként említhetik a nemzeti jogszabályokban, és szigorúbb intézkedéseket hozhatnak a védelmére – tették hozzá.
A tagállamoknak ezt követően 18 hónap áll rendelkezésére, hogy a jogszabályt saját jogrendjükbe illesszék.
Az Európai Bizottság szerint Európában több mint 20 ezer farkas él, populációik és elterjedési területük növekszik.
Noha ez természetvédelmi sikernek számít, egyes régiókban az emberi tevékenységgel egyre gyakoribb konfliktusokhoz vezetett, különösen az állatállomány tekintetében – jegyezték meg.
Romániában jövő év végére válik vadászhatóvá az állatállományokban nagy károkat okozó farkas. Székelyföldi szakpolitikussal vettük számba a várható fejleményeket.
Gyurcsány Ferenc, a DK elnöke, frakcióvezetője lemond a DK elnöki tisztségéről, lemond frakcióvezetői posztjáról, országgyűlési képviselői mandátumáról, visszavonul a közélettől, a választásokon nem indul – jelentette be csütörtökön Dobrev Klára.
Az Egyesült Államok és Európa ugyanazon „civilizációs csapat” tagja, kultúrájuk szorosan összefonódik, de ez nem jelenti azt, hogy nem bírálhatják egymást – jelentette ki J. D. Vance amerikai alelnök szerdán Washingtonban.
A csütörtöki első két szavazáson sem sikerült pápát választaniuk a konklávéra összegyűlt bíborosoknak: a pápaválasztó gyűlésnek otthont adó vatikáni Sixtus-kápolna kéményéből fekete füst szállt fel kelet-európai idő szerint nem sokkal egy óra előtt.
George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, a szélsőjobboldal államfőjelöltje megválasztása esetén népszavazást írna ki arról, hogy megtartsák-e a tavalyi elnökválasztás alkotmánybíróság által eltörölt második fordulóját.
Európának közösen kell megoldania a migráció ügyét, és jobb európai szabályozásra kell törekedni – jelentette ki Friedrich Merz új német kancellár szerdán Varsóban a Donald Tusk lengyel kormányfővel tartott közös sajtókonferencián.
Az Egyesült Államok és Izrael megvitatta annak lehetőségét, hogy Washington irányítsa a Gázai övezet háború utáni ideiglenes közigazgatását – közölte öt, az ügyet jól ismerő személy a Reut
India és Pakisztán szerda este tüzérségi párbajt vívott a vitatott kasmíri térségben lévő de facto határon keresztül – közölte az indiai védelmi szóvivő az indiai igazgatású Kasmírban.
Életbe lépett a Vlagyimir Putyin orosz elnök által a múlt hónapban egyoldalúan meghirdetett háromnapos tűzszünet Ukrajnában, miközben Oroszország a második világháborús győzelem napjának pénteki évfordulójára készül.
22 óra után nem sokkal fekete füst szállt fel a Vatikánban található Sixtus-kápolna kéményéből, ami azt jelenti, hogy az első szavazási forduló során nem választottak új pápát.
Letépte a magyar nemzeti színű szalagot a nándorfehérvári diadal emlékművéről, és helyére román trikolórt idéző pántlikát kötött egy belgrádi román férfi, aki szerint „mindenhol ellopják a történelmünket a magyarok”.
szóljon hozzá!