Az új járatok Budapestet Kolozsvárral, Debrecent pedig Marosvásárhellyel és a kincses várossal kötik össze
Fotó: Rostás Szabolcs
A Budapestet Kolozsvárral, Debrecent Kolozsvárral és Marosvásárhellyel összekötő járatokat indító légitársaság tevékenysége találkozik a kormány törekvésével, hogy megkönnyítse a kapcsolattartást az anyaország és Erdély között – jelentette ki Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára hétfőn a járatbejelentő sajtótájékoztatón. Jelezte egyúttal: a magyar kormány elkötelezett az Erdélybe irányuló járatok fejlesztése mellett, ezért ezeket az EU által elérhetővé tett forrásokból támogatja a debreceni reptér üzemeltető cégén, a Debrecen International Airport Kft.-n keresztül.
2022. szeptember 12., 18:222022. szeptember 12., 18:22
2022. szeptember 12., 18:412022. szeptember 12., 18:41
A budapesti kormány fontos törekvése, hogy a Kárpát-medence nagyvárosai repülőgéppel is elérhetőek legyenek Magyarországról – jelentette ki a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára hétfőn a debreceni repülőtéren, az Aeroexpress regionális légitársaság járatbejelentő sajtótájékoztatóján. Magyar Levente azt mondta,
A miniszterhelyettes elmondta, a magyar kormány elkötelezett az Erdélybe irányuló járatok fejlesztése mellett, ezért ezeket az EU által elérhetővé tett forrásokból támogatja a debreceni reptér üzemeltető cégén, a Debrecen International Airport Kft.-n keresztül. A politikus emlékeztetett rá, hogy a magyar állam az év elején átvette a debreceni repülőtér többségi tulajdonát, és az a célja, hogy a 21. század követelményeinek megfelelő, modern, nagykapacitású repülőtere legyen a régiónak.
Fotó: Rostás Szabolcs
A járatindítás alkalmából Széles Diána (Fidesz-KDNP), Debrecen turisztikáért is felelős alpolgármestere és Péter Ferenc, a Maros megyei önkormányzat elnöke is arról a lehetőségről beszélt, amelyet a regionális repülőjáratok jelenthetnek a térség üzleti életének és turizmusának fejlesztésében. Széles Diána szerint a Debrecen–Hajdúszoboszló–Hortobágy–Tisza-tó turisztikai térség vonzó lehet az Erdélyből érkezőknek, míg Péter Ferenc arra hívta fel a figyelmet, hogy Maros megye az ötödik leglátogatottabb régió Romániában, Szováta pedig a magyar turisták egyik kedvelt célpontja.
Egyrészt ellátogathatnak a régióba az Erdélyt, Székelyföldet szerető anyaországiak, másrészt az itt élők számára is könnyebb a cívis városba utazni. Maros megye önkormányzata bármilyen segítséget kész megadni az Aeroexpress légitársaságnak a piacon való megmaradáshoz, az Erdélyi járatok működtetéséhez – jelezte egyúttal a székelyföldi politikus.
Széles Diána, Debrecen alpolgármestere, Magyar Levente miniszterhelyettes, Péter Ferenc tanácselnök és Somogyi-Tóth Dániel, az Aeroexpress ügyvezetője az ünnepi torta felszelésén
Fotó: Rostás Szabolcs
Somogyi-Tóth Dániel, a regionális járatokat működtető Aeroexpress Kft. ügyvezetője azt mondta, a magyar légiközlekedés az utóbbi tíz évben sokat fejlődött, százával közlekednek magyar lajstromú gépek Európában, de kevesebb figyelem jutott a regionális közlekedésre. Ezt az űrt hivatott pótolni az Aeroexpress Regional, amelynek résztulajdonosa a száz százalékban magyar tulajdonú BASe Airlines Zrt., és két magyar magánszemély. Emlékeztetett, a BASe 31 éve van jelen a piacon és Európán belül jelentős tapasztalatokat szerzett a regionális repülésben. Közölte, a járatok indításának hosszú távú célja, hogy a Kárpát-medence minden nagyvárosa elérhetővé váljon légi úton.
Amint arról korábban beszámoltunk, Budapestet Kolozsvárral, valamint Debrecent Marosvásárhellyel és a kincses várossal összekötő járatot indított szeptember 5-étől heti háromszor két hónap erejéig az Aeroexpress Regional magyar légitársaság. A járatok hétfőn, szerdán és pénteken indulnak a Budapest–Kolozsvár–Debrecen–Marosvásárhely–Debrecen–Kolozsvár–Budapest-útvonalon, tehát speciális, „dupla W” útvonalat végigrepülve szolgálják ki egyszerre több város utasforgalmát. A két hónapos bevezető időszak alatt felmérik az utazók visszajelzéseit; a társaság azt nem közölte, hogy október 28. után mit tervez.
Fotó: Rostás Szabolcs
A jegyárak irányonként 40 és 90 euró között mozognak és külön érdekesség, hogy a Budapestet Kolozsvárral összekötő járatok menetrendje egy munkanap alatt oda-vissza teljesíthető utazásokat tesz lehetővé, amely az üzleti utasok számára különlegesen értékes alternatívát jelent. A légitársaság jelenleg három, egyenként harminc ember szállítására alkalmas Embraer 120 ER turboprop utasszállító géppel rendelkezik.
Budapestet Kolozsvárral, valamint Debrecent Marosvásárhellyel és a kincses várossal összekötő járatot indít szeptember 5-étől két hónap erejéig az Aeroexpress Regional magyar légitársaság, több mint egy hónappal megelőzve a Kolozsvár és Budapes.
Látványosan megugrott, közel kilencmillióra nőtt a légiutas-forgalom Romániában a járvány lecsengésének köszönhetően. A lapunknak nyilatkozó idegenforgalmi szakértő szerint a korábbi reptéri káosz után mára sokat javult a helyzet.
A romániai polgárok közel háromnegyede szerint az ország gazdasági helyzete rosszabb, mint egy éve – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Az Európai Bizottság az üvegházhatást okozó gázok nettó kibocsátásának 90 százalékos csökkentését javasolja 2040-ig – jelentette be a versenypolitikáért felelős biztos.
A romániaiak tavaly mintegy 40 milliárd eurót költöttek el a nagy kiskereskedelmi üzletláncokban, 7,1 százalékkal többet, mint 2023-ban – derül ki a Cushman & Wakefield Echinox szerdán közzétett tanulmányából.
A pénzügyminisztérium és az adóhatóság (ANAF) több mint 9 ezer alkalmazottja tiltakozik szerdán spontán munkabeszüntetéssel az ártalmas munkakörülményekért járó bérpótlék csökkentése ellen – közölte Vasile Marica, a Sed Lex elnöke.
A szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatok szerint 2025 májusában 5,8 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint áprilisban – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Tönkretenné a közép-európai gazdákat az Ukrajnával megkötött brüsszeli alku, amely tovább könnyítené az ukrán mezőgazdasági termékek behozatalát – közölte Nagy István agrárminiszter. A tárcavezető szerint a magyar kormány ezt nem fogadja el.
A kormánykoalíció várhatóan szerdán véglegesíti a deficitcsökkentő intézkedéscsomagot, amelyet július 7-ig kell „törvénybe önteni” – jelentette be Dragoș Anastasiu reformokért felelős miniszterelnök-helyettes kedd este.
Szó sincs a nyugdíjak és a bérek kifizetésének elhalasztásáról vagy blokkolásáról, ahogyan az a nyilvánosságban felmerült – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Jelenleg 900 ezer romániai munkavállaló él a nyugdíjrendszer harmadik pillére, a fakultatív magánnyugdíjalap adta megtakarítási lehetőséggel, míg további mintegy 96 ezren már megkapták az itt felgyűlt pénzüket az első 18 év után.
Drágul a hitelfelvétel az év második felében – figyelmeztetnek szakemberek.
szóljon hozzá!