Fotó: Korter.ro
A szeptember 18-ai rajt óta 1400 lakásvásárlási hitelszerződést kötöttek a polgárok a programban részt vevő 27 bank valamelyikével az Új otthon program keretében, ami az állami garanciát biztosító állami intézmény vezetője szerint is „nagyon sok”.
2020. október 21., 10:032020. október 21., 10:03
Mostanáig 154 millió lej (csaknem 31,6 millió euró) értékben igényelt hitelt a romániai lakosság az idén útjára indított Új otthon program keretében – vont mérleget egy hónappal a rajtot követően Dumitru Nancu, a kölcsönökért garanciát vállaló állami garanciaalap (FNGCIMM) vezérigazgatója.
Indul a nagyüzem: tizenöt bank várja azoknak az érdeklődését, akik állami garanciával, tehát kedvező feltételek mellett szeretnének lakást vásárolni.
– mutatott rá Nancu egy keddi videókonferencián.
Megjegyezte ugyanakkor, hogy az állam által nyújtott hitelgaranciáknak multiplikátor hatásuk van a gazdaságban.
– húzta alá a garanciaalap vezetője.
Emlékeztetett egyúttal arra is, hogy az állam a koronavírus-világjárvánnyal együtt begyűrűző gazdasági válsággal összefüggésben
Kolozsváron, Brassóban, Nagyváradon és Csíkszeredában kell a leghosszabb ideig dolgozni, ha valaki bankhitel nélkül akar lakást vásárolni erdélyi és partiumi viszonylatban.
A program idei keretösszege 1,6 milliárd lej.
A világ eddig kitermelt aranykészlete több ezer tonna, de elosztva csupán néhány gramm fejenként.
Jelentős összegű támogatást hirdetett meg a kormány erdőtelepítésre. Egy hektár tölgyfaerdő telepítése esetén az elérhető teljes támogatás közel húszezer euró, a programban résztvevők húsz éven át évi 640 euró támogatásban részesülnek.
A megismételt romániai elnökválasztás első fordulójának eredménye sokkolta a pénzpiacot, az egyre fokozódó aggodalmak erős érzelmi reakciókat váltottak ki a befektetők és a megtakarításokkal rendelkező lakosság körében is.
Úgy tűnik, péntekre valamelyest mérséklődött az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye, majd az abból eredő kormányválság által okozott sokkhatás.
Az energiaügyi minisztérium ragaszkodik az országos helyreállítási terv újratárgyalásához és a széntüzelésű hőerőművek bezárásának elhalasztásához, mert a létesítmények leállása még nagyobb nyomást gyakorolna az energiaárakra – írta Sebastian Burduja.
Megjelent az ENSZ idei jelentése az emberi fejlettségi szintről, mely a hagyományos statisztikai mutatóknál komplexebb, pontosabb módon hivatott számszerűsíteni az emberi jólét mértékét egy index segítségével.
Az Európai Parlament csütörtökön elfogadta az új autók és kishaszongépjárművek szén-dioxid-kibocsátási teljesítményszabványaira vonatkozó célzott módosítást.
Marcel Boloș európai beruházásokért és projektekért felelős miniszter úgy véli, szóba se jöhet egy hitelmegállapodás a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), ami szerinte az országos helyreállítási tervben foglaltaknál „fájdalmasabb” reformokat vonna maga után.
Az év első három hónapjában 2,496 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), alig 1 százalékkal többet a 2024 januárja és márciusa között jegyzettnél.
Csütörtökön is folytatta lejtmenetét a román fizetőeszköz: a Román Nemzeti Bank (BNR) által 13 órakor kiközölt referencia-árfolyam 5,12 lej/euró volt a szerdai 5,0991 után, ami 0,0231 százalékos növekedést jelent.
szóljon hozzá!