Az RMKT tisztújító gyűlése
Fotó: RMKT
„Az RMKT egy jó szervezet – az az álmom, hogy nagyszerű legyen” – idézi a Romániai Magyar Közgazdász Társaság frissen megválasztott elnökét a szervezet közleménye. December 10-én tisztújító közgyűlést tartottak, ahol a küldöttek a kolozsvári Nagy Károlynak szavaztak bizalmat a következő két évre.
2022. december 14., 17:422022. december 14., 17:42
2022. december 15., 13:092022. december 15., 13:09
Az RMKT a romániai magyarság gazdasági megerősödését és fejlődését folyamatosan támogató, meghatározó szakmai szervezet, mely fő feladata gazdasági jellegű konferenciák és szemináriumok, szakmai előadások és kerekasztalok szervezése. A tájékoztatás kitér arra, hogy a közgyűlésen az országos szervezet területi képviselői vettek részt, Gyerkó László leköszönő elnök beszámolója után bemutatkoztak a jelöltek.
Két elnökjelölt, Gergely László Zoltán, a szervezet korábbi alelnöke, a csíkszeredai fiók elnöke és Nagy Károly bemutatkozója után a küldöttgyűlés titkos szavazással választott.
Nagy Károly lett az RMKT új országos elnöke
Fotó: RMKT
„Az RMKT egy jó szervezet – az az álmom, hogy nagyszerű legyen” – jelentette ki az új elnök, a Promelek társaság részvényes-tulajdonosa. Elmondta, számára nem ismeretlen a civilszervezeti tevékenység, hiszen egyetemistaként volt a KMDSZ elnöke is, majd később az EMT ügyvezetője és 6 évig elnökhelyettese. Közölte, nem idegen számára a nonprofit szervezetek működése, így határozott elképzelései vannak az RMKT új programjait és működését illetően is: célja, hogy a területi szervezeteket segítse a megerősödésben, és a szakmai programok kibővítése.
Az országos elnökség további tagjai dr. Csepeti Ádám, a Budapesti Corvinus Egyetem adjunktusa, a BBTE előadótanára, Juhász Jácint, a BBTE adjunktusa, Mészáros Oszkár közgazdász, Székely Farkas Tímea közgazdász, vállalkozó – környezetvédelmi szakember, Szilágyi Nándor pályázati szakértő, Szőcs Endre vállalkozó és Tankó Attila, az ifjúsági frakció elnöke.
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) újabb felhívást tett közzé a magyarországi állattartó gazdák felé a ragadós száj- és körömfájás terjedésének megakadályozására.
Idén januárban és februárban 1,26 millió tonna kőolaj-egyenértékű (toe) földgázt termelt Románia, 1,9 százalékkal (23 800 toe) kevesebbet, mint 2024 első két hónapjában – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A kedvezőtlen klímaviszonyok, a jégeső és az aszály miatt 2023-hoz képest mintegy 19,8 százalékkal 3,7 millió hektoliterre csökkent tavaly Románia bortermelése; ez volt az egyik legjelentősebb visszaesés európai uniós viszonylatban.
Megvásárolná a román kormány a Moldovai Köztársaság egyetlen dunai kikötőjét – írta az economedia.ro. Az olajterminállal is rendelkező giurgiulești-i kikötő tengeri hajók fogadására is alkalmas.
Románia nincs olyan helyzetben, hogy a Nemzetközi Valutaalaphoz (IMF) kelljen fordulnia segítségért, és kormányválságra utaló jelek sincsenek – közölte szerdán az elnöki hivatal.
Amerikai vállalatok új romániai beruházásainak lehetőségéről is tárgyalt Marcel Ciolacu miniszterelnök az Egyesült Államok kongresszusi delegációjának tagjaival kedden a Victoria-palotában. Erről a szerdai kormányülés elején beszélt.
Az Európai Unió éves inflációs rátája márciusban tovább csökkent, 2,5 százalékra a februári 2,7 százalékról, Románia viszont ismét a legmagasabb inflációval rendelkező ország lett, 5,1 százalékos éves áremelkedéssel – közölte az Eurostat.
Bár a román hatóságok váltig állítják, nem áll fenn a teljes áramszünet veszélye húsvétkor, a példátlan óvintézkedések hallatán sejteni lehet, hogy ilyen közel ritkán kerül az ország a rettegett „blackouthoz”.
Nyolc hónapos késéssel, de az illetékesek szerint most már tényleg a végéhez közeledik a nyugdíjak újraszámítása.
A megfontoltság a jelszó a legtöbb romániai háztartásban húsvét közeledtével is.
szóljon hozzá!