Az RMKT tisztújító gyűlése
Fotó: RMKT
„Az RMKT egy jó szervezet – az az álmom, hogy nagyszerű legyen” – idézi a Romániai Magyar Közgazdász Társaság frissen megválasztott elnökét a szervezet közleménye. December 10-én tisztújító közgyűlést tartottak, ahol a küldöttek a kolozsvári Nagy Károlynak szavaztak bizalmat a következő két évre.
2022. december 14., 17:422022. december 14., 17:42
2022. december 15., 13:092022. december 15., 13:09
Az RMKT a romániai magyarság gazdasági megerősödését és fejlődését folyamatosan támogató, meghatározó szakmai szervezet, mely fő feladata gazdasági jellegű konferenciák és szemináriumok, szakmai előadások és kerekasztalok szervezése. A tájékoztatás kitér arra, hogy a közgyűlésen az országos szervezet területi képviselői vettek részt, Gyerkó László leköszönő elnök beszámolója után bemutatkoztak a jelöltek.
Két elnökjelölt, Gergely László Zoltán, a szervezet korábbi alelnöke, a csíkszeredai fiók elnöke és Nagy Károly bemutatkozója után a küldöttgyűlés titkos szavazással választott.
Nagy Károly lett az RMKT új országos elnöke
Fotó: RMKT
„Az RMKT egy jó szervezet – az az álmom, hogy nagyszerű legyen” – jelentette ki az új elnök, a Promelek társaság részvényes-tulajdonosa. Elmondta, számára nem ismeretlen a civilszervezeti tevékenység, hiszen egyetemistaként volt a KMDSZ elnöke is, majd később az EMT ügyvezetője és 6 évig elnökhelyettese. Közölte, nem idegen számára a nonprofit szervezetek működése, így határozott elképzelései vannak az RMKT új programjait és működését illetően is: célja, hogy a területi szervezeteket segítse a megerősödésben, és a szakmai programok kibővítése.
Az országos elnökség további tagjai dr. Csepeti Ádám, a Budapesti Corvinus Egyetem adjunktusa, a BBTE előadótanára, Juhász Jácint, a BBTE adjunktusa, Mészáros Oszkár közgazdász, Székely Farkas Tímea közgazdász, vállalkozó – környezetvédelmi szakember, Szilágyi Nándor pályázati szakértő, Szőcs Endre vállalkozó és Tankó Attila, az ifjúsági frakció elnöke.
Az energiaszolgáltatók november elsejétől kötelesek lesznek tájékoztatni ügyfeleiket arról, hogy 2025. április 1-jétől megszűnik az árplafon – áll az ANRE rendelettervezetében.
Nemcsak az autópályák, hanem a gyorsforgalmi utak építése is dübörög Romániában. Utóbbi több szempontból „alulmarad” a sztrádákkal szemben, viszont sok helyen népszerű, mert kevesebbe kerül – vagyis csak elméletileg.
Ha késne a repülő, vagy egyenesen törölnék a járatot, jó tudni, hogy milyen lehetőségek léteznek jogorvoslatra anélkül, hogy egy behajtónak tetemes összeget kellene lepengetni. Ebben nyújt segítséget a fogyasztóvédelem friss útmutatója.
A korábbi 3,4 százalékról 2,8 százalékra módosította az idei gazdasági növekedésre vonatkozó becslését az Országos Előrejelzési és Prognózis Bizottság. A kormány a GDP 6,94 százalékára módosította a 2024-re tervezett 5 százalékos államháztartási hiányt.
Akár havi 200 euróval is többe kerülhetnek a romániai nagyvárosokban az albérletek, ha a bérlő új építésű tömbházban található lakást akar választani.
Az idei első hat hónapban több mint 965 ezer külföldi turista szállt meg a romániai kereskedelmi szálláshelyeken, és összesen mintegy 3 milliárd lejt, fejenként 3100 lejt költöttek el – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Immár mintegy háromezer fülöp-szigeteki vendégmunkás érkezett Romániába, hogy enyhítsék a kamionsofőrök soraiban krónikussá vált munkaerőhiányt. A vendégmunkásokért évek óta esedeznek a szállítóvállalatok.
Jelentős beruházásra készül az Electrica áramszolgáltató Erdélyben: 22 millió euró értékben épít villamosenergia-tároló akkumulátort a Maros megyei Gyulakután.
Az országos iparfejlesztési terv a kormány legfontosabb, körülbelül kétmilliárd eurós gazdaságélénkítő csomagja – jelentette ki a szerdai kormányülés elején Marcel Ciolacu.
Idén októberben egymilliárd euró földalapú és tenyészállatok után járó agrártámogatást fizet ki a bukaresti mezőgazdasági minisztérium a gazdák számára, húsz százalékkal többet, mint a korábbi években.
szóljon hozzá!