Az RMKT tisztújító gyűlése
Fotó: RMKT
„Az RMKT egy jó szervezet – az az álmom, hogy nagyszerű legyen” – idézi a Romániai Magyar Közgazdász Társaság frissen megválasztott elnökét a szervezet közleménye. December 10-én tisztújító közgyűlést tartottak, ahol a küldöttek a kolozsvári Nagy Károlynak szavaztak bizalmat a következő két évre.
2022. december 14., 17:422022. december 14., 17:42
2022. december 15., 13:092022. december 15., 13:09
Az RMKT a romániai magyarság gazdasági megerősödését és fejlődését folyamatosan támogató, meghatározó szakmai szervezet, mely fő feladata gazdasági jellegű konferenciák és szemináriumok, szakmai előadások és kerekasztalok szervezése. A tájékoztatás kitér arra, hogy a közgyűlésen az országos szervezet területi képviselői vettek részt, Gyerkó László leköszönő elnök beszámolója után bemutatkoztak a jelöltek.
Két elnökjelölt, Gergely László Zoltán, a szervezet korábbi alelnöke, a csíkszeredai fiók elnöke és Nagy Károly bemutatkozója után a küldöttgyűlés titkos szavazással választott.
Nagy Károly lett az RMKT új országos elnöke
Fotó: RMKT
„Az RMKT egy jó szervezet – az az álmom, hogy nagyszerű legyen” – jelentette ki az új elnök, a Promelek társaság részvényes-tulajdonosa. Elmondta, számára nem ismeretlen a civilszervezeti tevékenység, hiszen egyetemistaként volt a KMDSZ elnöke is, majd később az EMT ügyvezetője és 6 évig elnökhelyettese. Közölte, nem idegen számára a nonprofit szervezetek működése, így határozott elképzelései vannak az RMKT új programjait és működését illetően is: célja, hogy a területi szervezeteket segítse a megerősödésben, és a szakmai programok kibővítése.
Az országos elnökség további tagjai dr. Csepeti Ádám, a Budapesti Corvinus Egyetem adjunktusa, a BBTE előadótanára, Juhász Jácint, a BBTE adjunktusa, Mészáros Oszkár közgazdász, Székely Farkas Tímea közgazdász, vállalkozó – környezetvédelmi szakember, Szilágyi Nándor pályázati szakértő, Szőcs Endre vállalkozó és Tankó Attila, az ifjúsági frakció elnöke.
Jövő héten újabb egyeztetésekre kerül sor a Romániában feldolgozott hazai élelmiszertermékek árrésének korlátozásáról – jelentette be csütörtökön a mezőgazdasági miniszter.
A Kolozs megyeiek veszik fel a legnagyobb törlesztőrészletű és a legmagasabb összegű jelzáloghiteleket, de ők is fizetnek a legtöbbet az országban az ingatlanokért, míg a Konstanca megyeiek igénylik a legkisebb összegű jelzáloghiteleket.
Az Európai Bizottság csütörtökön kétmilliárd lej (400 millió euró) értékű román állami támogatási programot hagyott jóvá a 2023 szeptembere és 2024 augusztusa közötti súlyos aszály által érintett romániai gazdák kártalanítására.
A Romániából induló járatokra a legolcsóbban vasárnap, ezt követően pedig szombaton lehet repülőjegyet foglalni, a legolcsóbb lehetőségek pedig 30, sőt 45 nappal az indulás előtt elérhetőek – erre a következtetésre jutottak a Vola.ro szakemberei.
A kormány jóváhagyja a sör jövedéki adójának fokozatos emelésére vonatkozó ütemtervet – közölte szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Egy két felnőttből és két gyermekből álló család tisztességes megélhetéséhez szükséges minimális fogyasztói kosár havi értéke a 2023. szeptemberi 9978 lejről 4,7 százalékkal 10 450 lejre nőtt idén szeptemberre.
A kormány 2026. január elsejéig elhalasztja az ingatlanadók piackutatásokon alapuló kiszámítási módjának alkalmazását – jelentette be szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) az áprilisi 2,8 százalékról 1,9 százalékra módosította a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a kedden közzétett, Világgazdasági kilátások (World Economic Outlook) elnevezésű jelentésében.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazodó új mechanizmusáról fogadott el kedden törvénytervezetet a képviselőház. A jogszabályjavaslat a megfelelő európai uniós minimálbérekről szóló 2022/2041-es irányelvet ülteti át a román jogrendbe.
Az Eurostat kedden közzétett adatai szerint az EU tagállamainak átlagos GDP-arányos költségvetési hiánya a 2022-es 3,2 százalékról 3,5 százalékra nőtt 2023-ban.
szóljon hozzá!