A H215M egy többfunkciós, kétmotoros nehézhelikopter, amely civil területen és hadiövezetben egyaránt bevethető
Fotó: twitter.com
Tizenöt éves szerződést írt alá az Airbus az vidombáki IAR gyárral a H215M helikopterek gyártására – írja az Agerpres az eseményről szerdán kiadott közleményre hivatkozva.
2018. november 07., 17:462018. november 07., 17:46
A szerződés értelmében az IAR fogja gyártani a román védelmi minisztérium minden további megrendelését, amellyel elöregedett helikopterflottáját újítja fel. Az Airbus a vidombáki légiklaszter exkluzív partnere.
– nyilatkozta Olivier Michalon, az Europa Airbus Helicopters alelnöke. Az IAR üzemek igazgatója megelégedéssel nyugtázta a szerződés aláírását.
„Azt gondoljuk, hogy a H215M helikopter gyártása a legjobb megoldás úgy a védelmi minisztérium, mint a román repülőipar számára, de jó felhasználást nyerhet a világ bármelyik részén. Türelmetlenek vagyunk, hogy elkezdjük a gyártást, (...) ez egy újabb fejezetet nyit a Románia és Franciaország közötti légiipari együttműködésben” – nyilatkozta Neculai Banea.
Az Airbus és az IAR 15 éve hozta létre az Airbus Helicopters Romániát (51% Airbus, 49% IAR) és jelenleg sikeres karbantartási programot működtet civil és katonai helikopterekre. A szerződések 75 százaléka külföldi partnerekkel jött létre. A H215M helikopterek gyártására alkalmas Airbus Helicopters Industries nevű üzemet 2016-ban hozták létre.
Az elmúlt ötven esztendőben Airbus-IAR együttműködésben 360 helikoptert gyártottak Airbus licensz alapján.
Az Airbus a világ légiiparának vezető képviselője, 2017-ben 59 milliárd eurós bevételt regisztrált és 129.000 alkalmazottnak adott munkát.
Elutasította szerdán az Európai Unió Bírósága (EUB) a Wizz Air keresetét, amelyet a Tarom állami légitársaságnak megítélt román állami támogatásról szóló határozat ellen nyújtott be.
A romániai lakosság egyharmada tervezi, hogy legalább 1000 lejt költ a 2024-es fekete pénteken, de több mint 43 százalékuk azt állítja, hogy nincs félretett pénze, hanem a fizetésére vagy a hitelekre támaszkodik – derül ki egy felmérésből.
Az eMAG csoporthoz tartozó futárcég, a Sameday, becslései szerint regionális szinten – Románia, Bulgária, Magyarország – több mint 40 százalékkal nő idén a fekete pénteken kézbesített csomagok száma a tavalyi évhez képest.
Az UniCredit megvásárolta az Alpha Bank Románia többségi részvénycsomagját – írja az Economedia.ro az olasz pénzügyi csoport bankfelvásárlást rögzítő közleménye alapján.
November 4-étől, hétfőtől ismét jegyezhetők a Tezaur program keretében kibocsátott lakossági állampapírok – tájékoztatott a pénzügyminisztérium.
A japán Itochu Corporation építené meg a tárnicai vízerőművet az Erdélyi-Szigethegységben – írja az Economedia.ro a bukaresti energiaügyi minisztérium közleménye alapján.
Romániában 12,8 százalékkal nőtt a külföldi turisták száma 2023 első kilenc hónapjában az előző év azonos időszakához képest – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az ország újraiparosítása, valamint a kis- és középvállalkozások támogatása a két fő pillére a román gazdaság egészséges fejlődésének – jelentette ki Marcel Ciolacu miniszterelnök szombaton Aradon, miután helyi üzletemberekkel találkozott.
Az európai gazdasági válság Romániában is érezteti a hatását, de nem fog recesszióba lépni az ország – jelentette ki szombaton Marcel Ciolacu miniszterelnök. Elemzők nemrég arra figyelmeztettek, hogy jövőre nem zárható ki a recesszió.
Magasabb fizetéseket ígért a négy évvel ezelőtti választási kampányban a két leghosszabb ideig kormányzó politikai alakulat, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Szociáldemokrata Párt (PSD) is. Vajon a politikusok betartották a szavukat?
szóljon hozzá!