A H215M egy többfunkciós, kétmotoros nehézhelikopter, amely civil területen és hadiövezetben egyaránt bevethető
Fotó: twitter.com
Tizenöt éves szerződést írt alá az Airbus az vidombáki IAR gyárral a H215M helikopterek gyártására – írja az Agerpres az eseményről szerdán kiadott közleményre hivatkozva.
2018. november 07., 17:462018. november 07., 17:46
A szerződés értelmében az IAR fogja gyártani a román védelmi minisztérium minden további megrendelését, amellyel elöregedett helikopterflottáját újítja fel. Az Airbus a vidombáki légiklaszter exkluzív partnere.
– nyilatkozta Olivier Michalon, az Europa Airbus Helicopters alelnöke. Az IAR üzemek igazgatója megelégedéssel nyugtázta a szerződés aláírását.
„Azt gondoljuk, hogy a H215M helikopter gyártása a legjobb megoldás úgy a védelmi minisztérium, mint a román repülőipar számára, de jó felhasználást nyerhet a világ bármelyik részén. Türelmetlenek vagyunk, hogy elkezdjük a gyártást, (...) ez egy újabb fejezetet nyit a Románia és Franciaország közötti légiipari együttműködésben” – nyilatkozta Neculai Banea.
Az Airbus és az IAR 15 éve hozta létre az Airbus Helicopters Romániát (51% Airbus, 49% IAR) és jelenleg sikeres karbantartási programot működtet civil és katonai helikopterekre. A szerződések 75 százaléka külföldi partnerekkel jött létre. A H215M helikopterek gyártására alkalmas Airbus Helicopters Industries nevű üzemet 2016-ban hozták létre.
Az elmúlt ötven esztendőben Airbus-IAR együttműködésben 360 helikoptert gyártottak Airbus licensz alapján.
Az Airbus a világ légiiparának vezető képviselője, 2017-ben 59 milliárd eurós bevételt regisztrált és 129.000 alkalmazottnak adott munkát.
A romániai lakosság háromnegyede úgy véli, hogy az elmúlt évben romlott az ország gazdasági helyzete, és csaknem fele szerint romlott az életszínvonaluk. Ezek az INSCOP legfrissebb közvélemény-kutatásának következtetései.
Alighogy Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán délután ismertette a tavalyi 9,3 százalékos költségvetési hiány lefaragására kidolgozott gazdasági megszorító intézkedéseket, azok máris bírálatok kereszttüzébe kerültek.
A romániai polgárok közel háromnegyede szerint az ország gazdasági helyzete rosszabb, mint egy éve – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Az Európai Bizottság az üvegházhatást okozó gázok nettó kibocsátásának 90 százalékos csökkentését javasolja 2040-ig – jelentette be a versenypolitikáért felelős biztos.
A romániaiak tavaly mintegy 40 milliárd eurót költöttek el a nagy kiskereskedelmi üzletláncokban, 7,1 százalékkal többet, mint 2023-ban – derül ki a Cushman & Wakefield Echinox szerdán közzétett tanulmányából.
A pénzügyminisztérium és az adóhatóság (ANAF) több mint 9 ezer alkalmazottja tiltakozik szerdán spontán munkabeszüntetéssel az ártalmas munkakörülményekért járó bérpótlék csökkentése ellen – közölte Vasile Marica, a Sed Lex elnöke.
A szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatok szerint 2025 májusában 5,8 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint áprilisban – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Tönkretenné a közép-európai gazdákat az Ukrajnával megkötött brüsszeli alku, amely tovább könnyítené az ukrán mezőgazdasági termékek behozatalát – közölte Nagy István agrárminiszter. A tárcavezető szerint a magyar kormány ezt nem fogadja el.
A kormánykoalíció várhatóan szerdán véglegesíti a deficitcsökkentő intézkedéscsomagot, amelyet július 7-ig kell „törvénybe önteni” – jelentette be Dragoș Anastasiu reformokért felelős miniszterelnök-helyettes kedd este.
Szó sincs a nyugdíjak és a bérek kifizetésének elhalasztásáról vagy blokkolásáról, ahogyan az a nyilvánosságban felmerült – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!