Fotó: Haáz Vince
Júliusban a légi szállítási szolgáltatások, a cigaretta és a gyümölcskonzervek ára emelkedett a legnagyobb mértékben júniushoz képest, míg a villamos energia, valamint a telefonszolgáltatások olcsóbbak lettek.
2020. augusztus 12., 11:082020. augusztus 12., 11:08
2020. augusztus 12., 11:112020. augusztus 12., 11:11
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) szerdán közzétett adatai értelmében
A telefonszolgáltatások díja júniushoz képest 0,02 százalékkal csökkent, a decemberben jegyzetthez mérten viszont 0,61 százalékkal nőtt – számolt be az Agerpres.
A dohány és a cigaretta 2 százalékkal került többe júliusban júniushoz viszonyítva, tavaly decemberhez képest pedig 6,43 százalékkal drágult.
Ami az élelmiszereket illeti, a gyümölcskonzervek 0,42 százalékkal drágultak júniushoz és 2,72 százalékkal decemberhez képest. A tavalyi év utolsó hónapjához viszonyítva idén júliusban a friss gyümölcs ára nőtt a legnagyobb mértékben, 24,75 százalékkal.
A más zöldségek és zöldségkonzervek kategóriába sorolt termékeknek júniushoz képest 5 százalékkal mérséklődött az áruk, tavaly decemberhez mérten azonban 1,99 százalékos áremelkedés figyelhető meg.
Az INS által szerdán közölt adatok értelmében a júniusi 2,6 százalékról júliusban 2,8 százalékra nőtt az éves inflációs ráta Romániában.
A Román Nemzeti Bank (BNR) legutóbbi jelentésében 2,7 százalékos inflációt jósolt idénre, 2021-re pedig 2,5 százalékos pénzromlást vetített előre.
Marcel Ciolacu kormányfő hétfőn ismételten leszögezte, hogy nem emelik jövőre az általános forgalmi adó (áfa/TVA) szintjét.
A gáz- és villamosenergia-árak idén télen nem lesznek magasabbak a tavalyi év azonos időszakához képest, mivel az energiaár-sapka 2025. április elsejéig érvényes – jelentette ki hétfőn egy konferencián Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
A kormány ezen a héten elfogadja a bruttó minimálbért 4050 lejre emelő jogszabályt – jelentette be hétfőn Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Az Európai Bizottság átalakítaná az agrártámogatások rendszerét, ezzel szemben az EU magyar elnöksége arra törekszik, hogy az eddig bevált területalapú, és vidékfejlesztési támogatások főbb irányelvei továbbra is megmaradjanak.
Románia volt 2024 második negyedévében az Európai Unió legnagyobb gáztermelője – derül ki az Európai Unió legfrissebb gázpiaci jelentéséből.
Jövő héten újabb egyeztetésekre kerül sor a Romániában feldolgozott hazai élelmiszertermékek árrésének korlátozásáról – jelentette be csütörtökön a mezőgazdasági miniszter.
A Kolozs megyeiek veszik fel a legnagyobb törlesztőrészletű és a legmagasabb összegű jelzáloghiteleket, de ők is fizetnek a legtöbbet az országban az ingatlanokért, míg a Konstanca megyeiek igénylik a legkisebb összegű jelzáloghiteleket.
Az Európai Bizottság csütörtökön kétmilliárd lej (400 millió euró) értékű román állami támogatási programot hagyott jóvá a 2023 szeptembere és 2024 augusztusa közötti súlyos aszály által érintett romániai gazdák kártalanítására.
A kormány jóváhagyja a sör jövedéki adójának fokozatos emelésére vonatkozó ütemtervet – közölte szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Egy két felnőttből és két gyermekből álló család tisztességes megélhetéséhez szükséges minimális fogyasztói kosár havi értéke a 2023. szeptemberi 9978 lejről 4,7 százalékkal 10 450 lejre nőtt idén szeptemberre.
szóljon hozzá!