Fotó: Haáz Vince
Júliusban a légi szállítási szolgáltatások, a cigaretta és a gyümölcskonzervek ára emelkedett a legnagyobb mértékben júniushoz képest, míg a villamos energia, valamint a telefonszolgáltatások olcsóbbak lettek.
2020. augusztus 12., 11:082020. augusztus 12., 11:08
2020. augusztus 12., 11:112020. augusztus 12., 11:11
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) szerdán közzétett adatai értelmében
A telefonszolgáltatások díja júniushoz képest 0,02 százalékkal csökkent, a decemberben jegyzetthez mérten viszont 0,61 százalékkal nőtt – számolt be az Agerpres.
A dohány és a cigaretta 2 százalékkal került többe júliusban júniushoz viszonyítva, tavaly decemberhez képest pedig 6,43 százalékkal drágult.
Ami az élelmiszereket illeti, a gyümölcskonzervek 0,42 százalékkal drágultak júniushoz és 2,72 százalékkal decemberhez képest. A tavalyi év utolsó hónapjához viszonyítva idén júliusban a friss gyümölcs ára nőtt a legnagyobb mértékben, 24,75 százalékkal.
A más zöldségek és zöldségkonzervek kategóriába sorolt termékeknek júniushoz képest 5 százalékkal mérséklődött az áruk, tavaly decemberhez mérten azonban 1,99 százalékos áremelkedés figyelhető meg.
Az INS által szerdán közölt adatok értelmében a júniusi 2,6 százalékról júliusban 2,8 százalékra nőtt az éves inflációs ráta Romániában.
A Román Nemzeti Bank (BNR) legutóbbi jelentésében 2,7 százalékos inflációt jósolt idénre, 2021-re pedig 2,5 százalékos pénzromlást vetített előre.
Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke csütörtökön kiadott közleményében üdvözölte Donald Trump amerikai elnök bejelentését a kölcsönös vámok felfüggesztéséről, és azt mondta: ez fontos lépés a globális gazdaság stabilizálása felé.
Romániában 250 ezer üresen álló lakást tartanak nyilván a statisztikák. A lakástulajdonosok vagy nem tartózkodnak az országban, vagy hétvégi házakról, nyaralókról van szó, amelyek az év legnagyobb részében lakatlanok.
Új gyárat nyit Romániában egy német vállalat – jelentette be Marcel Ciolacu a kabinet szerdai ülésének elején. A kormányfő szerint az üzemben utasszállító repülőgépekhez fognak alkatrészeket gyártani.
A bukaresti kormány által az idei év első három hónapjában felvett hitelek összege 94 milliárd lej volt, ami 16,2 milliárd lejjel haladja meg a 2024 első három hónapjában regisztrált szintet – számolta ki a Profit.ro gazdasági szakportál.
A tavalyi negyedik negyedévben 2023 utolsó három hónapjához mérten a lakásárak 4,9 százalékkal, a bérleti díjak 3,2 százalékkal emelkedtek az Európai Unióban – derül ki az Eurostat szerdán közzétett adataiból.
Az oktatási minisztérium szerdán bejelentette, hogy idén is folytatódik az Euro200 elnevezésű számítógép-vásárlási program.
A politikusoknak a romániai fejlődésüknek kedvező feltételeket kell teremteniük külföldi befektetők számára – jelentette ki szerdán Ilie Bolojan ügyvivő államfő.
Az idei év első két hónapjában 5,62 milliárd euró volt a külkereskedelmi mérleg hiánya, 35,1 százalékkal nagyobb, mint 2024 azonos időszakában – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) szerdán közzétett adataiból.
Terv szerint halad Románia OECD-csatlakozásának folyamata, mivel a 25-ből már 13 bizottságban lezárta a tárgyalásokat, legutóbb a vállalatirányítási bizottságban – számolt be szerdán a Facebook-oldalán Marcel Ciolacu kormányfő.
Az Egyesült Államok országra szabott megállapodásokra törekszik az új amerikai vámok bejelentését követően számos állammal meginduló kétoldalú kereskedelmi tárgyalásokon – közölte a Fehér Ház szóvivője kedden.
szóljon hozzá!