2012. október 22., 07:522012. október 22., 07:52
A tüntetők között közalkalmazottak, kórházi dolgozók, munkanélküli fiatalok, szakszervezeti aktivisták, háborúellenes mozgalmak és más csoportok képviselői vonultak a brit főváros utcáin, hogy síkraszálljanak egyebek között az egészségügyi és a nyugdíjrendszerben tervezett elvonások ellen. A tüntetésre 250 autóbuszszal szállítottak résztvevőket vidékről, miközben a nap folyamán hasonló megmozdulásokat tartottak Belfastban és Glasgow-ban is. A szakszervezetek általános sztrájkot is kilátásba helyeztek a közeli napokban. David Cameron miniszterelnök a jövő évre is újabb takarékossági intézkedések érvényesítését jelezte.
Eközben ezrek tüntettek szombaton Róma központjában a legnagyobb olasz szakszervezeti szövetség felhívására azon a nagygyűlésen, amelyet a munkahelyek védelme érdekében és a gyárbezárások ellen tartottak. A CGIL tiltakozó nagygyűléséről beszámoló egyes jelentések ezrekre, míg más hírügynökségek tízezrekre becsülték a résztvevők számát. Az ipar minden ágának képviseletében összegyűlt tiltakozók vörös léggömbjein és transzparensein a feliratok a Mario Monti vezette kormány távozását követelték, és sürgették a kabinetet, hogy tegyen többet a recesszió sújtotta munkások megsegítése érdekében.
A megmozdulás szónokai követelték az elbocsátások beszüntetését a járműiparban, valamint a kiegészítő adók megszüntetése, a nyugdíjrendszer korszerűsítése és a munkanélküliség mellett foglaltak állást. A szakszervezeti szövetség honlapján arra szólította fel a kormányt, hogy olyan intézkedésekre összpontosítson, amelyek ösztönzik a beruházásokat, fellendítik a foglalkoztatást, főként a fiatalok és a nők körében. A CGIL november közepére 24 órás általános sztrájkot tervez követeléseinek nyomatékosabbá tétele érdekében. A megszorító gazdaságpolitika ellen az elmúlt hónapokban Görögországban, Spanyolországban és Portugáliában is tüntetések zajlottak.
A 2022-es energiaválságot követő csökkenés óta a tavalyi második félévben nőtt először a földgáz lakossági ára az Európai Unióban (EU); a legalacsonyabb árakat Magyarországon, Horvátországban és Romániában jegyezték.
Alaposan megrengeti Románia és ezáltal a polgárok pénzügyeit az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye.
A szélsőjobboldali jelölt, George Simion közel 41 százalékos eredménye és a PSD–PNL–RMDSZ-koalíció jelöltjének, Crin Antonescunak a kiesése máris megmutatja a romániai pénzpiacokra gyakorolt első hatásokat.
Kitolta a magyar MVM energetikai cég a német E.ON egyes romániai érdekeltségének átvételére vonatkozó becsléseket annak nyomán, hogy a román hatóságok aggályokat fogalmaztak meg az ügylettel kapcsolatban.
Az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya problémás szakaszán megépítendő viaduktok műszaki engedélye elbírálásra vár az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) műszaki és gazdasági bizottságában, az építkezés így csak később kezdődhet.
Az európai uniós csatlakozás óta látványosan nőtt a romániai lakosság jövedelme, az egyenlőtlenségek azonban nem tűntek el – húzza alá a Romanian Economic Monitor kutatócsoport friss elemzése.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Az ING Bank Románia makrogazdasági szakértőinek várakozásai szerint az ország nominális GDP-je 2034-ben meghaladhatja a 700 milliárd eurót, 2035-ben pedig megközelítheti a 800 milliárd eurót.
Románia gazdasága erős és ellenálló – szögezte le Tánczos Barna pénzügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán közzétett posztban.
Márciusban 16 százalékkal, közel 10,5 milliárd euróra nőttek a költségvetés bevételei – jelentette be Marcel Ciolacu miniszterelnök a szerdai kormányülés elején.