Egy két lépcsőben történő tranzakció első lépeseként kisebbségi tulajdonrészt szerzett Magyarország legnagyobb szállásfoglaló oldala, a Szallas.hu a kolozsvári székhelyű Travelminit International SRL-ben – közölte pénteken a kolozsvári cég.
2018. november 23., 15:462018. november 23., 15:46
2018. november 23., 15:502018. november 23., 15:50
Az MTI-hez eljuttatott közlemény szerint a tranzakció második szakasza 2020-ban várható, amikor egy részvénycserét követően a Travelminit a Szallas.hu csoport leányvállalataként működik tovább a Travelminit márkanevet viselve.
Az évi 83 millió eurós szállásforgalmat közvetítő Szallas.hu csoport a közép-kelet-európai régió meghatározó szereplőjévé kíván válni, ezért Magyarország és Románia mellett erős terjeszkedésbe kezdett Lengyelországban és Horvátországban is.
Rigó Ferenc és Buzogány László, a Travelminit alapítói és ügyvivői elmondták: céljuk az, hogy Romániában piacvezetővé váljanak az online szállásfoglalás terén, ezt segíti a Szallas.hu-val megkötött együttműködés, amely stabil szakmai és anyagi hátteret biztosít a Travelminit további intenzív növekedéséhez.
A Szallas.hu Kft. tulajdonosai az OTP Bank Nyrt. és a PortfoLion Regionális Magántőke Alap. A jelenleg 30 főt foglalkoztató Travelminit.ro oldalnak idén 8 millió látogatója volt, és 400 ezer vendégéjszakát közvetített. Romániában a foglalások 25 százaléka történik online, Magyarországon 57 százaléka, az EU-s átlag 62 százalék – olvasható a közleményben.
A romániai lakosság háromnegyede úgy véli, hogy az elmúlt évben romlott az ország gazdasági helyzete, és csaknem fele szerint romlott az életszínvonaluk. Ezek az INSCOP legfrissebb közvélemény-kutatásának következtetései.
Alighogy Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán délután ismertette a tavalyi 9,3 százalékos költségvetési hiány lefaragására kidolgozott gazdasági megszorító intézkedéseket, azok máris bírálatok kereszttüzébe kerültek.
A romániai polgárok közel háromnegyede szerint az ország gazdasági helyzete rosszabb, mint egy éve – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Az Európai Bizottság az üvegházhatást okozó gázok nettó kibocsátásának 90 százalékos csökkentését javasolja 2040-ig – jelentette be a versenypolitikáért felelős biztos.
A romániaiak tavaly mintegy 40 milliárd eurót költöttek el a nagy kiskereskedelmi üzletláncokban, 7,1 százalékkal többet, mint 2023-ban – derül ki a Cushman & Wakefield Echinox szerdán közzétett tanulmányából.
A pénzügyminisztérium és az adóhatóság (ANAF) több mint 9 ezer alkalmazottja tiltakozik szerdán spontán munkabeszüntetéssel az ártalmas munkakörülményekért járó bérpótlék csökkentése ellen – közölte Vasile Marica, a Sed Lex elnöke.
A szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatok szerint 2025 májusában 5,8 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint áprilisban – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Tönkretenné a közép-európai gazdákat az Ukrajnával megkötött brüsszeli alku, amely tovább könnyítené az ukrán mezőgazdasági termékek behozatalát – közölte Nagy István agrárminiszter. A tárcavezető szerint a magyar kormány ezt nem fogadja el.
A kormánykoalíció várhatóan szerdán véglegesíti a deficitcsökkentő intézkedéscsomagot, amelyet július 7-ig kell „törvénybe önteni” – jelentette be Dragoș Anastasiu reformokért felelős miniszterelnök-helyettes kedd este.
Szó sincs a nyugdíjak és a bérek kifizetésének elhalasztásáról vagy blokkolásáról, ahogyan az a nyilvánosságban felmerült – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!