Eugen Teodorovici
A romániai adófizetők választhatnak a nyugdíjrendszer első és második pillére között – jelentette be kedden Eugen Teodorovici pénzügyminiszter.
2018. április 18., 08:552018. április 18., 08:55
Közölte: a témában még zajlanak a kormányzati egyeztetések. Ismételten azt állította ugyanakkor, hogy az állam is hatékonyan tudja kezelni a rá bízott pénzösszegeket. „Nincs semmi tilalom, semmi sem lehetetlen.
– fogalmazta meg a pénzügyi tárca vezetője. Arra az újságírói kérdésre, hogy az állami nyugdíjalapba folyósított összegek megfelelő kezelése azt jelenti-e, hogy a magánnyugdíj-pénztárakhoz hasonlóan befektetik a pénzt, Teodorovici közölte, „az államok be szoktak fektetni, akár külföldön is”.
Mintegy reakcióként az elhangzottakra, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) szenátora, Florin Cîţu már egyenesen arról beszélt, hogy a szociálliberális kormány a második pillér államosítását tervezi, a vonatkozó sürgősségi rendeletet pedig már a jövő heti kormányülésen elfogadják. Teodorovici azonban cáfolta az ellenzéki politikus kijelentését, és leszögezte, az adófizető polgároknak lehetőségük nyílik majd választani a nyugdíjrendszer első és második pillére között, ennek mechanizmusáról pedig az elkövetkező időszakban fog dönteni a kormány.
Amint arról több ízben is írtunk, már az első PSD–ALDE-kormány beiktatása nyomán olyan híresztelések kaptak szárnyra, amelyek szerint a kabinet a kötelező magánnyugdíjalap beszántására készül, hogy az oda befolyt összegek is az állami nyugdíjalapot gazdagítsák, és legyen pénz a megemelt nyugdíjak kifizetésére. A kormány ezt több ízben is cáfolta, ám egy ideje már látható, hogy a második pillér opcionálissá tételére törekszenek.
Összeomlás szélére került a román nyugdíjrendszer, amelynek deficitje immár meghaladja a háromszázalékos költségvetési hiány mértékét. Szakértők szerint egy évtized múlva kezdetét veszi a „nyugdíjasok apokalipszisa”, a foglalkoztatottak mintegy harmadának eltűnésével ugyanis megfordul a hatmillió aktí
Elkezdték utalni a gazdáknak az aszálykárenyhítő juttatásokat – közölte csütörtöki sajtótájékoztatóján Florin Barbu mezőgazdasági miniszter. Lapunknak nemrég falugazdász arra panaszkodott, hogy nem egységes kritériumok szerint mérték fel az aszálykárokat.
A Netflix úgy döntött, hogy megemeli az összes előfizetés árát, amelyet Romániában kínál ügyfeleinek, és ez a döntés a streamingpiac konkurens platformjainak több hasonló bejelentése után született – értesült a Hotnews.ro hírportál.
A bukaresti pénzügyminisztérium meghosszabbítja december 20-ig azt az időszakot, ameddig az adóamnesztiát igénybe vevők rendezhetik az adótartozásaikat – közölte csütörtökön Marcel Boloş tárcavezető.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazított új mechanizmusáról szóló törvény kihirdetését követően a kormány megteheti az utolsó lépést a minimálbér 4050 lejre emelése felé – jelentette ki csütörtökön Marcel Ciolacu kormányfő.
Idén január és szeptember között a napelemekkel termelt villamos energia mennyisége 2,93 milliárd kilowattóra volt, 58,6 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A nyers adatok szerint az idei harmadik negyedévben stagnált, a szezonálisan kiigazított adatok szerint pedig 0,2 százalékkal csökkent a bruttó hazai termék (GDP) 2023 harmadik negyedévéhez képest – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Nagyon aktuális, de egyúttal sok kérdést felvető és bizonytalanság által övezett témára összpontosított a kolozsvári RMKT Bizniszvitamin elnevezésű rendezvénye, amely egy adóhatósági digitalizációs körképet igyekezett összerakni.
Az elmúlt héten szinte naponta emelkedtek a román 10 éves lejáratú román állampapírok hozamai.
Akárcsak tavaly ősszel, az idei hideg évszak kezdetén is azzal dicsekszenek a bukaresti hatóságok, hogy meghaladja a 100 százalékot Románia gáztározóinak a telítettsége. De hogyan lehetséges mindez? Szakember szolgált magyarázattal.
Tavaly az Európai Unió (EU) mezőgazdasági termelésének összértéke 537,1 milliárd eurót tett ki, ami 1,5 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbinál; Románia azok közé a tagállamok közé tartozott, amelyekben nőtt a mezőgazdasági termelés értéke.
szóljon hozzá!