A szoftvermérnök vagy idegennyelv-profilú egyetemek végzettjei találnak leghamarabb jól fizető munkahelyet, s nekik van a legjobb esélyük arra is, hogy gyors léptekkel haladjanak előre a karrierjükben.
2016. július 07., 12:592016. július 07., 12:59
2016. július 07., 14:242016. július 07., 14:24
„A műszaki, IT, idegen nyelvi vagy orvosi egyetemek azok, amelyek garanciát nyújtanak a végzetteknek, hogy diploma után vagy akár még a tanulóévek idején nagyon könnyen találjanak állást. Ráadásul ezeket a fiatalokat jól is fizetik, már az első évtől kezdve” – vallja a Smartree emberi erőforrással foglalkozó vállalat HR-koordinátora, Raluca Peneș.
Mint ecsetelte, egy IT-profilú egyetem végzettjének a kezdő fizetése nettó 3500–4000 lej között mozog. Az angolul, franciául vagy olaszul beszélőknek havi 2000 lej körül kezdődik a fizetésük, az egzotikus nyelvek ismerői akár nettó 4000 lejt is kereshetnek havonta. „A helyi outsourcing piac fejlődése több téren vonta maga után a minél változatosabb idegen nyelveket beszélők iránti keresletet. Egy svédül, dánul, norvégul, arabul, japánul vagy kínaiul folyékonyan beszélő fiatal nem fog sokáig munkát keresni” – mondta Raluca Peneș.
Orvosokra továbbra is nagy szükség van a munkaerőpiacon. Nekik több lehetőségük van, miután befejezik az egyetemet: orientálódhatnak az állami vagy akár a magán egészségügyi rendszer felé. Ebbe beletartoznak a magánkórházak és -klinikák, de a -gyógyszercégek is. Az agrártudományi egyetemek padjaiból kikerültek is hamar találhatnak most jól fizető munkát, mivel a befektetők száma egyre nő, és a szegmens aktivitása is egyre intenzívebbé válik.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!