Kovászna és Bálványosfürdő gyógykezelési és wellnesslehetőségeit népszerűsítik Svédországban. Az irány a fürdők! (Off to spas!) elnevezésű, az Európai Bizottság által támogatott nemzetközi projekt keretében elkészült a svéd nyelven összeállított, az üdülési csomagokat népszerűsítő szóróanyag, amelyben egy kilencnapos kovásznai gyógyüdülést kínálnak kisebb székelyföldi kirándulással egybekötve, valamint egy hétnapos bálványosi wellnesst szintén kirándulással fűszerezve – tájékoztatott Albert Zoltán, aki a Kovászna Megye Turizmusáért Egyesület képviselője a pályázatban.
2016. június 06., 16:242016. június 06., 16:24
A napokban Bálványoson tartották a projekt munkaülését. Albert Zoltán hangsúlyozta, piacképes áron próbálják bevezetni a svédek számára teljesen új desztinációt, olcsóbban, mint az általuk már megszokott nyugat-európai szint.
A kedvezményes ár mellett ugyanakkor az is vonzerőnek számíthat, hogy szezonon kívül nyugodt környezetben kínálják az utakat, amikor kevés a turista. Egyébként az idősebb korosztályt célozzák meg, s abban bíznak, hogy sikerül a szezonon kívüli forgalmat növelni, ami élénkítheti a háromszéki fürdő- és gyógyturizmust.
„A svéd piac érdeklődéssel fogadta Kovászna megyét, az új desztinációként múlt év őszén került piaci bevezetésre a stokholmi Senior Fair (időseket célzó idegenforgalmi vásár) alkalmával és az ugyanakkor megszervezett tanulmányi úton. Szerencsés, hogy a pályázattal párhuzamosan zárultak le olyan fejlesztések, amelyek pontosan a balneológiai és a wellness területén erősítik a szolgáltatói jelenlétet” – fogalmazta meg Albert Zoltán. Rámutatott, a svédek számára még ismeretlen a természeti forrásokat kiaknázó gyógykezelés, ezért inkább a bálványosi wellness jelent számukra vonzerőt, de fokozatosan népszerűsítik a mofetták, illetve az ásványvízforrások gyógyhatását is.
„A svédeknek egyébként Lettország az egyik kedvelt utazási célpontjuk, oda inkább a wellness vonzza őket, a háromszéki természeti erőforrások, a kulturális örökség ehhez képest újdonságot jelenthet számukra” – mutatott rá Albert Zoltán, aki szerint a projekt nagy előnye, hogy a magyarországi partnerekben megbízik a küldő terület piaca, így hitelesen tudják képviselni Kovászna megyét.
A pályázat különben novemberben zárul, addig elkészül a többnyelvű honlap és a nyomtatott anyagok. A végső cél egy közép-európai transznacionális balneológiai turisztikai termékcsomag létrehozása, melyet az idősebb korosztálynak szánnak, és amelyben a hangsúlyt a wellnessre, a magas színvonalú szolgáltatásokra és a jólétre fektetik, felhívják a figyelmet az egészségturisztikai úti célokra.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!