Határ a csillagos ég. Romániának csak papíron van kiterjedt autópálya-hálózata
Fotó: Pixabay
Papíron már több mint 4900 kilométer autópálya szeli át Romániát, a valóságban viszont alig több mint 900 kilométer sztráda könnyíti meg az eljutást A pontból B pontba, további nagyjából 360 kilométeren zajlanak építési munkálatok, és 300 kilométerre írták ki a versenytárgyalást.
2021. június 16., 08:062021. június 16., 08:06
Eközben a legtöbb – összesen mintegy 2500 kilométer – még annyira kezdetleges fázisban van, hogy a bukaresti hatsóágok épp csak megrendelték a megvalósíthatósági tanulmányokat, vagy a már elkészült tanulmányok kiegészítésre/módosításra szorulnak, illetve tervezés alatt állnak, egyszóval csak papíron léteznek – derül ki az Economica.net gazdasági portál elemzéséből.
Már azelőtt be is zárhatják az észak-erdélyi autópálya egyik építőtelepét, hogy a munkálatok elkezdődtek volna, miután a Bisztraterebes és Bihar közötti szakasz megépítésére kiírt licitből győztesként kikerült konzorcium 30 millió euróval többet kér.
A számos külföldi beruházó, illetve a Bukarest és Brassó között gyakran autózók által türelmetlenül várt Ploiești–Brassó-sztráda tervei eközben jelenleg módosítás alatt állnak, tehát ott is messze még az aszfaltszőnyeg leterítése.
Mint az elemzés is hangsúlyozza,
és – az eddigi tapasztalatokból kiindulva – hány szorul majd kiegészítésre, mivel nem felel meg a terepviszonyoknak.
Eközben ha minden jól alakul, akkor idén végre meghaladja az 1000 kilométert a tényleges romániai autópálya-hálózat.
A 2020-as év végén a romániai autópályák hossza 920 kilométer volt, ami alig 6,2 százalékos növekedést jelent a 2019 végi adathoz viszonyítva, vagyis tavaly 54 kilométernyi sztrádát adtak át a forgalomnak – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Teljesen elégedetlen a romániai autópálya-építés munkaritmusával Ionuţ Ciurea, a Pro Infrastructura Egyesület elnöke. A Krónikának nyilatkozó szakember elsősorban a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR) harminc éve tanúsított érdektelenségét és amatörizmusát nehezményezi, ugyanakkor a sze
Az OMV Petrom új gázlelőhelyre bukkant Dél-Romániában, a Craiovától 70 kilométerre fekvő Spineni-ben.
Mindenki megkapja a keserű pirulát, de nem egyformán fog fájni – fogalmazta meg Rácz Béla Gergely közgazdász, amikor csütörtökön a Bolojan-kormány által közvitára bocsátott deficitcsökkentő intézkedéscsomagról kérdeztük.
Táncos Barna miniszterelnök-helyettes csütörtöki sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy a kormány által javasolt deficitcsökkentő intézkedések nélkül fenntarthatatlanná vált volna a költségvetési hiány.
Ilie Bolojan kormányfő csütörtökön a szakszervezeti szövetségek képviselőivel egyeztetett a Victoria-palotában a deficitcsökkentő intézkedésekről.
A romániai lakosság háromnegyede úgy véli, hogy az elmúlt évben romlott az ország gazdasági helyzete, és csaknem fele szerint romlott az életszínvonaluk. Ezek az INSCOP legfrissebb közvélemény-kutatásának következtetései.
Alighogy Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán délután ismertette a tavalyi 9,3 százalékos költségvetési hiány lefaragására kidolgozott gazdasági megszorító intézkedéseket, azok máris bírálatok kereszttüzébe kerültek.
A romániai polgárok közel háromnegyede szerint az ország gazdasági helyzete rosszabb, mint egy éve – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Az Európai Bizottság az üvegházhatást okozó gázok nettó kibocsátásának 90 százalékos csökkentését javasolja 2040-ig – jelentette be a versenypolitikáért felelős biztos.
A romániaiak tavaly mintegy 40 milliárd eurót költöttek el a nagy kiskereskedelmi üzletláncokban, 7,1 százalékkal többet, mint 2023-ban – derül ki a Cushman & Wakefield Echinox szerdán közzétett tanulmányából.
A pénzügyminisztérium és az adóhatóság (ANAF) több mint 9 ezer alkalmazottja tiltakozik szerdán spontán munkabeszüntetéssel az ártalmas munkakörülményekért járó bérpótlék csökkentése ellen – közölte Vasile Marica, a Sed Lex elnöke.
szóljon hozzá!