2012. augusztus 10., 08:282012. augusztus 10., 08:28
Vincenzo Grilli pénzügyminiszter csomagterve keretében piacra bocsátanak közel 350 épületet, amelyekben eddig minisztériumok és más közhivatalok, valamint katonai létesítmények működtek. Az ingatlaneladás mellett megkezdődik az olasz önkormányzatok birtokában lévő vállalatok privatizálása is. Grilli bejelentése szerint a többéves tervtől évente 15-20 milliárd eurós bevételt várnak, mely a GDP egy százalékának felel meg.
Az ingatlaneladásból 2013-ban 4-5 milliárd eurót remélnek. A cél a májusban 1966 milliárd eurót elért államadósság csökkentése. Az eladásra kínált épületek között szerepel a Lazio tartománybeli, Soriano al Ciminóban levő 12. századi Orsini- kastély, mely a nyolcvanas évekig börtönként szolgált, azóta üresen áll. Vevőre vár Velencében, a vasútállomáshoz közeli Emo Diedo palota és a milánói Bolis Gualdo palota is.
A Wall Street Journal amerikai napilap nagy lehetőségről írt az Olaszországban befektetni szándékozók számára, hangsúlyozva, hogy az eddiginél olcsóbban lehetne hozzájutni gyönyörű itáliai épületekhez. Az olasz újságok azt kérdezték, kinek lesz pénze palotát vásárolni a stagnáló és állandó pénzhiánnyal küszködő ingatlanpiacon. A Corriere della Sera napilap arra emlékeztetett, hogy Bolognában két éve hiába árulják az egykori karmelita rend több mint négyezer négyzetméteres egykori kolostorát. A 13 millió eurós kikiáltási ár már tízmillió alá süllyedt, de egyetlenegy vevő sem jelentkezett. Hiába vár vásárlóra továbbá a negyvenmillióért kínalt bolognai Sani kaszárnya is.
A szélsőjobboldali jelölt, George Simion közel 41 százalékos eredménye és a PSD–PNL–RMDSZ-koalíció jelöltjének, Crin Antonescunak a kiesése máris megmutatja a romániai pénzpiacokra gyakorolt első hatásokat.
Kitolta a magyar MVM energetikai cég a német E.ON egyes romániai érdekeltségének átvételére vonatkozó becsléseket annak nyomán, hogy a román hatóságok aggályokat fogalmaztak meg az ügylettel kapcsolatban.
Az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya problémás szakaszán megépítendő viaduktok műszaki engedélye elbírálásra vár az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) műszaki és gazdasági bizottságában, az építkezés így csak később kezdődhet.
Az európai uniós csatlakozás óta látványosan nőtt a romániai lakosság jövedelme, az egyenlőtlenségek azonban nem tűntek el – húzza alá a Romanian Economic Monitor kutatócsoport friss elemzése.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Az ING Bank Románia makrogazdasági szakértőinek várakozásai szerint az ország nominális GDP-je 2034-ben meghaladhatja a 700 milliárd eurót, 2035-ben pedig megközelítheti a 800 milliárd eurót.
Románia gazdasága erős és ellenálló – szögezte le Tánczos Barna pénzügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán közzétett posztban.
Márciusban 16 százalékkal, közel 10,5 milliárd euróra nőttek a költségvetés bevételei – jelentette be Marcel Ciolacu miniszterelnök a szerdai kormányülés elején.
Az idei első negyedévben 21.006 vállalkozást töröltek a romániai cégjegyzékből, 16,95 százalékkal kevesebbet, mint 2024 első három hónapjában – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) szerdán közölt adataiból.
Az Alstomnak 50 millió eurós kötbért kell fizetnie a Vasúti Reformhatóságnak (ARF), mert nem tartotta be 37 új vasúti szerelvény szállítási ütemtervét – közölte az ARF.