Fotó: Beliczay László
Ugyan egyre csökken azoknak a kilométereknek száma, amennyivel az idei év végéig várhatóan bővül a romániai autópálya-hálózat, jó hír, hogy amíg nem lesz kétszer ennyi sztráda, nem kívánják fizetőssé tenni a száguldozást.
2018. szeptember 27., 11:422018. szeptember 27., 11:42
Most már kezd biztosnak tűnni, hogy az év végéig az autósok is birtokba vehetik az észak-erdélyi autópálya egy újabb szakaszát:
Ezáltal pedig – mint ismeretes – megnyílhat a forgalom előtt az autópálya-múzeumként emlegetett Magyarnádas – Gyalu-sztrádaszakasz, így további 9,5 kilométerrel bővül a rég várt észak-erdélyi autópálya.
Kevésbé jó hír azonban, hogy ezen a szakaszon kívül csak további mintegy ötven kilométer készül el a közeljövőben, Lucian Șova közlekedésügyi miniszter ugyanis kedd esti sajtónyilatkozatában arról beszélt, hogy az idei év végéig 60 kilométer autópályát adnak át a forgalomnak, esetleg, „ha a dolgok jól alakulnak”, akkor további 20 kilométernyi sztrádán lehet majd közlekedni december 31-éig. Mint részletezte, a legfontosabb sztrádaszakaszok, amelyek az év végéig elkészülhetnek, az a Lugos–Déva-sztráda IV. szakasza, néhány szakasz az Aranyosgyéres–Marosvásárhely részen, illetve az A3-as jelzésű autópálya és a Petricani sugárút kapcsolódása, vagyis Bukarest új kijárata. Azonban
hiszen Narcis Neaga, a CNAIR vezérigazgatója augusztus közepén még egy interjúban arra tett ígéretet, hogy „a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság száz kilométernyi autópálya használatba adásával kíván hozzájárulni a nagy román egyesülés századik évfordulójának megünnepléséhez”.
Öröm viszont az ürömben, hogy egyhamar nem kell fizetnünk a mintegy 750 kilométerre rúgó sztrádahálózat használatáért. Lucian Șova közlekedésügyi miniszter kedden úgy nyilatkozott, hogy a jövőben, európai mintára, autópályadíj bevezetését tervezik, azonban meglátása szerint ezt a rendszert csak akkor kellene bevezetni, amikor az autópálya-hálózat eléri az 1500 kilométert, vagyis a jelenlegi kétszeresét.
Az OMV Petrom új gázlelőhelyre bukkant Dél-Romániában, a Craiovától 70 kilométerre fekvő Spineni-ben.
Mindenki megkapja a keserű pirulát, de nem egyformán fog fájni – fogalmazta meg Rácz Béla Gergely közgazdász, amikor csütörtökön a Bolojan-kormány által közvitára bocsátott deficitcsökkentő intézkedéscsomagról kérdeztük.
Táncos Barna miniszterelnök-helyettes csütörtöki sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy a kormány által javasolt deficitcsökkentő intézkedések nélkül fenntarthatatlanná vált volna a költségvetési hiány.
Ilie Bolojan kormányfő csütörtökön a szakszervezeti szövetségek képviselőivel egyeztetett a Victoria-palotában a deficitcsökkentő intézkedésekről.
A romániai lakosság háromnegyede úgy véli, hogy az elmúlt évben romlott az ország gazdasági helyzete, és csaknem fele szerint romlott az életszínvonaluk. Ezek az INSCOP legfrissebb közvélemény-kutatásának következtetései.
Alighogy Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán délután ismertette a tavalyi 9,3 százalékos költségvetési hiány lefaragására kidolgozott gazdasági megszorító intézkedéseket, azok máris bírálatok kereszttüzébe kerültek.
A romániai polgárok közel háromnegyede szerint az ország gazdasági helyzete rosszabb, mint egy éve – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Az Európai Bizottság az üvegházhatást okozó gázok nettó kibocsátásának 90 százalékos csökkentését javasolja 2040-ig – jelentette be a versenypolitikáért felelős biztos.
A romániaiak tavaly mintegy 40 milliárd eurót költöttek el a nagy kiskereskedelmi üzletláncokban, 7,1 százalékkal többet, mint 2023-ban – derül ki a Cushman & Wakefield Echinox szerdán közzétett tanulmányából.
A pénzügyminisztérium és az adóhatóság (ANAF) több mint 9 ezer alkalmazottja tiltakozik szerdán spontán munkabeszüntetéssel az ártalmas munkakörülményekért járó bérpótlék csökkentése ellen – közölte Vasile Marica, a Sed Lex elnöke.
szóljon hozzá!