Fotó: Start-up.ro
Nem ütközik törvénybe az üzleti szféráért felelős minisztérium szerint az, hogy a Start-up Nation program keretében finanszírozást elnyerő cégeket kínálnak eladásra az egyik ingyenes internetes apróhirdetési oldalon.
2018. február 07., 15:532018. február 07., 15:53
Napok óta foglalkoztatja a közbeszédet, mennyire törvényes, hogy több mint kétszáz, a Start-up Nation program keretében finanszírozást elnyerő céget kínálnak eladásra az OLX ingyenes internetes apróhirdetési oldalon.
A Start-up Nation program keretében 200 000 lejig terjedő összeggel támogatta az állam a tavalyi év folyamán megalapított vállalkozásokat, ami a benyújtott üzleti tervbe foglaltak akár 100 százalékát is fedezheti. Tavaly mintegy 8600 tervnek ítéltek meg támogatást, az elmúlt hat hónap leforgása alatt eladásra kínált 200 terv tehát ezek 2,3 százalékát jelenti.
A projektek értékesítéséről szóló hirdetések több mint 80 százalékát különben az elmúlt három hónapban töltötték fel az OLX-re, ezek közül jelenleg mintegy száz aktív. A nyertes pályázók – akiknek nagy része azért „dobta piacra” vállalkozását, mert késlekedve utalják a beígért támogatást – 4000 és 5000 euró közötti összegeket kérnek, de az OLX illetékeseinek elmondása szerint vannak ennél drágábban kínált üzleti tervek, ám a legmagasabb összeget nem árulták el. Annyit lehet még tudni, hogy
Az üzleti szféráért felelős minisztérium nem lát semmi kivetnivalót a hirdetésekben, mint közleményükben fogalmaznak, „az üzleti lehetőségek azonosítása a vállalkozószellem egyik jellemzője”.
A szaktárca azonban egyúttal azt is bejelentette, hogy figyelemmel fog követni minden projektet, ami része a programnak. Felhívják ugyanakkor a potenciális vásárlók figyelmét arra, hogy a támogatás elnyeréséért vállalt valamennyi kötelezettség rájuk hárul a tranzakcióval. Példaként említik, hogy
A minisztérium szerint az érdeklődőknek azt sem szabad figyelmen kívül hagyniuk, hogy az üzleti tervet más dolgozta ki, így nem biztos, hogy feltétlenül jó számukra is, ellenben már nem szabható át a saját igényeikre.
Marcel Ciolacu kormányfő hétfőn ismételten leszögezte, hogy nem emelik jövőre az általános forgalmi adó (áfa/TVA) szintjét.
A gáz- és villamosenergia-árak idén télen nem lesznek magasabbak a tavalyi év azonos időszakához képest, mivel az energiaár-sapka 2025. április elsejéig érvényes – jelentette ki hétfőn egy konferencián Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
A kormány ezen a héten elfogadja a bruttó minimálbért 4050 lejre emelő jogszabályt – jelentette be hétfőn Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Az Európai Bizottság átalakítaná az agrártámogatások rendszerét, ezzel szemben az EU magyar elnöksége arra törekszik, hogy az eddig bevált területalapú, és vidékfejlesztési támogatások főbb irányelvei továbbra is megmaradjanak.
Románia volt 2024 második negyedévében az Európai Unió legnagyobb gáztermelője – derül ki az Európai Unió legfrissebb gázpiaci jelentéséből.
Jövő héten újabb egyeztetésekre kerül sor a Romániában feldolgozott hazai élelmiszertermékek árrésének korlátozásáról – jelentette be csütörtökön a mezőgazdasági miniszter.
A Kolozs megyeiek veszik fel a legnagyobb törlesztőrészletű és a legmagasabb összegű jelzáloghiteleket, de ők is fizetnek a legtöbbet az országban az ingatlanokért, míg a Konstanca megyeiek igénylik a legkisebb összegű jelzáloghiteleket.
Az Európai Bizottság csütörtökön kétmilliárd lej (400 millió euró) értékű román állami támogatási programot hagyott jóvá a 2023 szeptembere és 2024 augusztusa közötti súlyos aszály által érintett romániai gazdák kártalanítására.
A kormány jóváhagyja a sör jövedéki adójának fokozatos emelésére vonatkozó ütemtervet – közölte szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Egy két felnőttből és két gyermekből álló család tisztességes megélhetéséhez szükséges minimális fogyasztói kosár havi értéke a 2023. szeptemberi 9978 lejről 4,7 százalékkal 10 450 lejre nőtt idén szeptemberre.
szóljon hozzá!