A gyanú szerint nagyüzemben gyártott román személyiket a bűnszervezet, amelyre most csaptak le
Fotó: Csató Andrea
Volt szovjet tagköztársaságokból származó külföldieknek román személyazonossági iratokat kiállító bűnszövetkezet tagjaira csaptak le kedden a hatóságok Botoșani megyében – közölte a román legfőbb ügyészség.
2025. július 01., 15:192025. július 01., 15:19
A rendőrök és román határrendészek 206 helyszínen – magánszemélyek lakhelyén és közintézményekben – tartottak házkutatást. A vádhatóság közleménye szerint az érintett Botoșani megyei városháza, illetve lakosság-nyilvántartó hivatal alkalmazottai 2023–2024 folyamán Ukrajnában, Oroszországban, vagy Moldovában született,
A romániai lakcím igazolására szolgáló hamis befogadó nyilatkozatokat legtöbbször az illető ingatlanok tulajdonosának távollétében és tudta nélkül állították ki a hivatal alkalmazottai. Az ügyben vesztegetés, okirathamisítás és csalás gyanújával indult ellenük bűnvádi eljárás.
A G4Media hírportál szerint a săveni-i városháza juttatta hamis adatok alapján román útlevélhez azt a Stanislav Carpiucot is, akit – az ukrán állampolgárságú Roman Lavrinovics mellett –
A portál szerint a május 12-i szándékos, de komolyabb károkat nem okozó gyújtogatás román állampolgárságú, valójában szintén ukrán, 26 éves gyanúsítottját a lutoni repülőtéren tartóztatták le.
Mint ismeretes, tavaly novemberben egy másik, azonos módon működő, szintén román személyazonossági iratokkal üzérkedő bűnszövetkezet felszámolásáról számoltak be a hatóságok. Akkor két Botoșani megyei községháza hivatalnokaiból és az általuk beszervezett falusiakból álló hálózatot buktattak le, amely Ukrajnában, Moldovában vagy Oroszországban született külföldieknek 350-400 euróért árult – hamis adatok alapján kiállított, de valódi – román személyazonossági iratokat.
A közigazgatási és területi reformot a politikai pártok reformjának kell kísérnie – fogalmazta meg Radu Burnete gazdasági és társadalmi kérdésekben illetékes elnöki tanácsadó.
Az alkotmánybíróság arra készül, hogy fejenként 180 ezer lejes juttatást biztosítson annak a három alkotmánybírónak, akinek most jár le a kilenc éves mandátuma. Értesült a<a href="https://www.g4media.ro/surse-curtea-constitutionala-pregateste-indemnizatii-de-cate-180-000-de-lei-pentru-cei-trei-judecatori-care-isi-termina-mandatul-desi-guvernul-a-interzis-astfel-de-plati-in-sistemul
2025-re biztosított a költségvetés a bölcsődeépítő kormányprogram folytatására – jelentette ki Cseke Attila fejlesztési miniszter kedden egy új piatra-neamț-i bölcsőde felavatásán.
Az egész országban folytatták kedden a tiltakozó akciókat a közalkalmazottak, miután a kormány elfogadta a veszélyes körülmények miatt járó prémiumok csökkentéséről szóló sürgősségi rendeletet.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) elnöke, Elena Costache azzal vádolja a kormányt, hogy „egyik napról a másikra” 65 évre akarja emelni a bírák és ügyészek nyugdíjkorhatárát, ami a rendszer összeomlásához vezethet.
Az adóelkerülés a Romániát fenyegető kiemelt kockázati tényezők közé tartozik, hiszen a költségvetés megkárosításával valójában az intézményrendszer közszolgáltatásainak minőségét ássa alá a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerint.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
Két lehetséges forgatókönyvet vitatott meg a vízzel elárasztott parajdi sóbánya jövőjével kapcsolatban hétfői ülésén a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT).
A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetsége (FNPR) elfogadhatatlannak tartja, hogy az állami nyugdíjak megsarcolása is része legyen a deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak.
szóljon hozzá!