Eltérő trendek. Bihar, Kolozs és Temes megyében volt Bukarest mellett a legtöbb fizetésképtelenség, míg Hargita megyében a legkevesebb
Fotó: Pixabay
Az idei év első négy hónapjában 2526 cég és egyéni vállalkozó (PFA) jelentett fizetésképtelenséget, csaknem 15 százalékkal több, mint 2023 azonos időszakában – derül ki a cégbíróság (ONRC) honlapján szerdán közzétett adatokból.
2024. június 05., 10:292024. június 05., 10:29
A legtöbb fizetésképtelenné vált cég és egyéni vállalkozó Bukarestben volt, összesen 490 jogi személy, 7,69 százalékkal több, mint a múlt év első négy hónapjában.
A további sorrend: Bihar megye (222 fizetésképtelenné vált cég és egyéni vállalkozás, 47,02 százalékos növekedés), Kolozs megye (193, 51,97 százalékos növekedés), Temes megye (145, 51,04 százalékos csökkenés).
Tavaly enyhén, 0,02 százalékkal 6650-re nőtt a fizetésképtelenné vált cégek és egyéni vállalkozók száma 2022-höz viszonyítva – derül ki a cégbíróság (ONRC) honlapján hétfőn közzétett adatokból.
Tevékenységi ágazatok szerinti lebontásban a legtöbb fizetésképtelenséget a nagy- és kiskereskedelem, gépjármű- és motorkerékpár-javítás terén (677, 9,9 százalékos növekedés 2023-hoz képest), az építőiparban (523, 22,48 százalékos növekedés) és a feldolgozóiparban (287, 12,55 százalékos növekedés) jegyezték.
Az Agerpres által szemlézett adatsorok szerint áprilisban országszerte 723 cég vált fizetésképtelenné.
Nem tartja jó megoldásnak a négy legnagyobb gazdaérdekvédelmi szervezetet tömörítő Mezőgazdasági és Együttműködési Szövetség elnöke, Nicu Vasile, hogy a kormány a gazdatüntetések kapcsán külön-külön tárgyal számtalan gazdaszervezettel.
Hiába hirdettek győztest az észak-erdélyi autópálya legnehezebb, Szilágy megyei szakaszának megépítésére kiírt pályázaton, az építés tovább csúszhat, miután az egyik jelentkező megóvta az eredményt.
A PayU GPO Románia adatai szerint partnerkereskedőik több mint 1,15 millió tranzakciót bonyolítottak le a november 8-ai fekete pénteken, összesen 660 millió lej értékben; a legnagyobb értékű rendelés meghaladta a 75 000 lejt.
Brüsszeli elképzelések szerint az Európai Unió tagországaiban leállítanák az élőállat-exportot, ami az Európa második legnagyobb juhállományával rendelkező Románia esetében gazdasági gondokat okozna. Hatósági állatorvost kérdeztünk a kilátásokról.
Nemcsak Kolozsvárt vagy Temesvárt, hanem Debrecent is felülmúlja bizonyos téren Nagyvárad a Körös-parti megyeszékhely polgármesteri hivatala szerint.
Októberben 4,67 százalékra nőtt az éves infláció, az élelmiszerek 4,75 százalékkal, a nem élelmiszer jellegű termékek 3,45 százalékkal drágultak, a szolgáltatások díja 7,66 százalékkal nőtt éves összevetésbe.
A postai szolgáltatások, az egyéb zöldségek és zöldségkonzervek kategóriába tartozó termékek, valamint a friss gyümölcs drágult a legnagyobb mértékben 2024 októberében 2023 októberéhez képest.
Idén szeptemberben augusztushoz képest 70 lejjel (1,4 százalékkal) 5228 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS). A bruttó átlagbér 8553 lej volt szeptemberben, 110 lejjel több, mint az előző hónapban.
Az „óvatos forgatókönyv” szerint a romániai autópálya- és gyorsforgalmiút-hálózatnak a következő négy évben további 1000 kilométerrel kellene bővülnie – jelentette ki hétfői sajtótájékoztatóján a Szociáldemokrata Párt (PSD) első alelnöke.
Rekordszintre emelkedett a bitcoin jegyzése hétfőn fél 12 körül azokra a várakozásokra, hogy Donald Trump megválasztott amerikai elnök kedvező szabályozási környezetet alakít ki a kriptovalutáknak, ami erősíti jegyzéseiket.
Románia felkészült a télre, a földgáztárolók telítettebbek, mint tavaly ilyenkor, a töltöttségi szintjük meghaladta a 101 százalékot – nyilatkozta hétfőn Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
szóljon hozzá!