2012. december 12., 09:162012. december 12., 09:16
Az erdővidéki palackozót működtető vállalat vezetősége azzal indokolja a tömeges elbocsátás szükségességét, hogy az üzemet nem tudják fenntartani, mert novemberben drasztikusan visszaesett a kereslet a bibarcfalvi borvíz iránt. A cég vezetői ugyanakkor azt ígérik, megpróbálják hatékonyan átszervezni a tevékenységet. A bibarcfalvi üzem 123 dolgozója a munkaszerződés értelmében nem jogosult végkielégítésre sem.
Mint Kelemen Tibortól megtudtuk, a vállalattól olyan képzett szakemberek kerülnek utcára, akik tíz-tizenöt éve az ágazatban dolgoznak. Az ügynökség munkatársai éppen ezért felvették a kapcsolatot több háromszéki és Brassó megyei ásványvíz-palackozó vállalattal, de ezek vezetői szintén a kereslet csökkenésére panaszkodtak, és azt válaszolták, hogy nincs lehetőségük újabb alkalmazásokra.
Ördög Lajos, a Kovászna megyei munkavédelmi felügyelőség vezetője eközben arról beszélt, hogy a bibarcfalvi palackozó tevékenysége több cégen keresztül működik, már több ellen indult csődeljárás, s a United Europe szintén felszámolás alatt áll. Az alkalmazottak egyébként már hónapok óta panaszkodnak, hogy nem kapják meg a béreiket, sztrájkoltak és feljelentést is tettek a munkavédelmi felügyelőségnél. Ördög Lajos közölte, felszólították a felszámolóbiztost, hogy fizesse ki az elmaradt béreket, ám ennél többet nem tudnak tenni. Amennyiben viszont az alkalmazottak így sem kapják meg az elmaradt béreket, kénytelenek lesznek civil pert indítani” – tette hozzá Ördög Lajos.
Bár Románia továbbra is az Európai Unió alacsonyabb átlagbéreket kínáló országai közé tartozik, a vásárlóerő-paritás (PPS) alapján már nem szerepel a sereghajtók között – derül ki az Euronews elemzéséből.
Nagyváradon nyitott üzemet a finn Amer Sports – írja az economica.net a vállalat közleménye alapján.
A 2022-es energiaválságot követő csökkenés óta a tavalyi második félévben nőtt először a földgáz lakossági ára az Európai Unióban (EU); a legalacsonyabb árakat Magyarországon, Horvátországban és Romániában jegyezték.
Alaposan megrengeti Románia és ezáltal a polgárok pénzügyeit az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye.
A szélsőjobboldali jelölt, George Simion közel 41 százalékos eredménye és a PSD–PNL–RMDSZ-koalíció jelöltjének, Crin Antonescunak a kiesése máris megmutatja a romániai pénzpiacokra gyakorolt első hatásokat.
Kitolta a magyar MVM energetikai cég a német E.ON egyes romániai érdekeltségének átvételére vonatkozó becsléseket annak nyomán, hogy a román hatóságok aggályokat fogalmaztak meg az ügylettel kapcsolatban.
Az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya problémás szakaszán megépítendő viaduktok műszaki engedélye elbírálásra vár az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) műszaki és gazdasági bizottságában, az építkezés így csak később kezdődhet.
Az európai uniós csatlakozás óta látványosan nőtt a romániai lakosság jövedelme, az egyenlőtlenségek azonban nem tűntek el – húzza alá a Romanian Economic Monitor kutatócsoport friss elemzése.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Az ING Bank Románia makrogazdasági szakértőinek várakozásai szerint az ország nominális GDP-je 2034-ben meghaladhatja a 700 milliárd eurót, 2035-ben pedig megközelítheti a 800 milliárd eurót.