Mint László Endrétől, a sepsiszentgyörgyi székhelyű Transilvania Tourist Service utazási iroda ügyvezető igazgatójától megtudtuk, a bulgáriai robbantás után nem tapasztaltak semmilyen visszaesést, ugyanolyan mértékűek a bulgáriai foglalások, senki nem mondta vissza a bulgáriai nyaralást, sőt még csak telefonon sem érdeklődtek, hogy mennyire tartják biztonságosnak a bolgár üdülőtelepeket.
A szakember ugyanakkor felidézte, az egyiptomi terrortámadások után is azt tapasztalták, hogy a romániai kirándulókat nem riasztják el ezek a tragédiák. „A romániai vagy a magyar turista úgy vélekedik, hogy ezeknek a támadásoknak nem ő a célpontja, nem érzi magát fenyegetve. A bulgáriai sajnálatos eset valószínű az izraeli piacot befolyásolja, a romániait nem” – vallja László Endre.
A szakember kérdésünkre arról is beszámolt, hogy a nyár eleji visszaesés után fellendült Görögország iránt a kereslet is. Szerinte ennek fő okai, hogy a görög piacot megnyugtatta a választások eredménye, illetve hogy Görögország továbbra is az EU tagja marad. A romániai turisták ugyanakkor kihasználják a német embargót – a német kirándulók általában egy fél évvel a nyaralás előtt foglalnak, így számukra Görögország idén nem volt turisztikai célpont. A hellásziak pedig ilyen körülmények között 20-30 százalékkal csökkentették az áraikat. „Érdemes ezt a lehetőséget kihasználni” – tanácsolja László Endre, aki szerint a bolgár tengerpart éppen a kezdeti görög bizonytalanság miatt a robbantás ellenére is túlzsúfolt.
Hasonlóképpen vélekedett megkeresésünkre a szatmárnémeti Symbotour utazási iroda neve elhallgatását kérő munkatársa. Mint mondta, nem tapasztaltak visszaesést a bulgáriai csomagok iránti kereslet terén, s szerinte a jövőben sem fogja befolyásolni sem az utasok számát, sem a kirándulások árát a robbantás.
A szakember szintén az egyiptomi zavargásokat hozta fel példának, mondván, akkor sem estek vissza foglalásaik. A szatmáriak közül egyébként viszonylag kevesen választják úti célul Bulgáriát, mivel eléggé messze van. Az általunk megkérdezett utazási irodánál nyári szezonban havi 25-30 család fizet be nyaralásra.
A szélsőjobboldali jelölt, George Simion közel 41 százalékos eredménye és a PSD–PNL–RMDSZ-koalíció jelöltjének, Crin Antonescunak a kiesése máris megmutatja a romániai pénzpiacokra gyakorolt első hatásokat.
Kitolta a magyar MVM energetikai cég a német E.ON egyes romániai érdekeltségének átvételére vonatkozó becsléseket annak nyomán, hogy a román hatóságok aggályokat fogalmaztak meg az ügylettel kapcsolatban.
Az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya problémás szakaszán megépítendő viaduktok műszaki engedélye elbírálásra vár az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) műszaki és gazdasági bizottságában, az építkezés így csak később kezdődhet.
Az európai uniós csatlakozás óta látványosan nőtt a romániai lakosság jövedelme, az egyenlőtlenségek azonban nem tűntek el – húzza alá a Romanian Economic Monitor kutatócsoport friss elemzése.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Az ING Bank Románia makrogazdasági szakértőinek várakozásai szerint az ország nominális GDP-je 2034-ben meghaladhatja a 700 milliárd eurót, 2035-ben pedig megközelítheti a 800 milliárd eurót.
Románia gazdasága erős és ellenálló – szögezte le Tánczos Barna pénzügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán közzétett posztban.
Márciusban 16 százalékkal, közel 10,5 milliárd euróra nőttek a költségvetés bevételei – jelentette be Marcel Ciolacu miniszterelnök a szerdai kormányülés elején.
Az idei első negyedévben 21.006 vállalkozást töröltek a romániai cégjegyzékből, 16,95 százalékkal kevesebbet, mint 2024 első három hónapjában – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) szerdán közölt adataiból.
Az Alstomnak 50 millió eurós kötbért kell fizetnie a Vasúti Reformhatóságnak (ARF), mert nem tartotta be 37 új vasúti szerelvény szállítási ütemtervét – közölte az ARF.