2012. szeptember 21., 09:042012. szeptember 21., 09:04
Az ajánlatok benyújtását kisebb incidens tarkította, Diaconescu ugyanis a déli határidő után, 12 óra 12 perckor nyújtotta be ajánlatát. Remus Vulpescu, az OPSPI vezetője elmondta: kisebb vita után úgy döntöttek, a késés ellenére az ajánlatot érvényesnek tekintik. A másik három ajánlattevő cég a PCC (az Oltchim jelenlegi kisebbségi tulajdonosa), a Chimcomplex és az AISA Invest.
Nem jelentkezett be végül az orosz Gazprom óriásvállalat, amelynek kérésére az eredetileg hétfőn lejáró határidőt kitolták négy nappal. Dan Diaconescu elmondása szerint megkétszerezte a korábbi ajánlatot, miután egy külföldi stratégiai befektetővel társult. Ennek kilétéről azonban nem nyilatkozott. Ugyanakkor azzal vádolta meg a privatizációs hatóságot, hogy a PCC-nek akarja eladni a céget – csupán négymillió euróért. Eközben Liviu Pop szociális párbeszédért felelős tárca nélküli miniszter bejelentette: az Oltchim alkalmazottai két részletben kapják meg a kormány által megszavazott 1400 lejes szociális támogatást. Az első részletet legkorábban három hét múlva utalják át.
Alaposan megrengeti Románia és ezáltal a polgárok pénzügyeit az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye.
A szélsőjobboldali jelölt, George Simion közel 41 százalékos eredménye és a PSD–PNL–RMDSZ-koalíció jelöltjének, Crin Antonescunak a kiesése máris megmutatja a romániai pénzpiacokra gyakorolt első hatásokat.
Kitolta a magyar MVM energetikai cég a német E.ON egyes romániai érdekeltségének átvételére vonatkozó becsléseket annak nyomán, hogy a román hatóságok aggályokat fogalmaztak meg az ügylettel kapcsolatban.
Az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya problémás szakaszán megépítendő viaduktok műszaki engedélye elbírálásra vár az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) műszaki és gazdasági bizottságában, az építkezés így csak később kezdődhet.
Az európai uniós csatlakozás óta látványosan nőtt a romániai lakosság jövedelme, az egyenlőtlenségek azonban nem tűntek el – húzza alá a Romanian Economic Monitor kutatócsoport friss elemzése.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Az ING Bank Románia makrogazdasági szakértőinek várakozásai szerint az ország nominális GDP-je 2034-ben meghaladhatja a 700 milliárd eurót, 2035-ben pedig megközelítheti a 800 milliárd eurót.
Románia gazdasága erős és ellenálló – szögezte le Tánczos Barna pénzügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán közzétett posztban.
Márciusban 16 százalékkal, közel 10,5 milliárd euróra nőttek a költségvetés bevételei – jelentette be Marcel Ciolacu miniszterelnök a szerdai kormányülés elején.
Az idei első negyedévben 21.006 vállalkozást töröltek a romániai cégjegyzékből, 16,95 százalékkal kevesebbet, mint 2024 első három hónapjában – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) szerdán közölt adataiból.