Fotó: E-nergia.ro
A fekete-tengeri Neptun Deep gázmező kitermelése hozzájárul Románia és a régió energiabiztonságához, és a becslések szerint mintegy 20 milliárd euróval fogja gyarapítani az állami költségvetés bevételeit – jelentette ki az Agerpresnek Christina Verchere, az OMV Petrom vezérigazgatója.
2023. július 28., 12:362023. július 28., 12:36
Az olajvállalat vezetője elmondta, hogy a mélytengeri kitermelés 2027-re tervezett beindulása után Románia lesz az EU legnagyobb földgáztermelője. Közlése szerint jelenleg a kitermelési terv hatósági jóváhagyására és különböző engedélyek kiadására várnak.
Christina Verchere hangsúlyozta, hogy a beruházás során az OMV Petrom környezetvédelmi szempontokat is figyelembe vesz.
A platformról induló földgázvezetéket teljesen betemetjük. A parttól a vezeték szintén a föld alatt halad majd tovább, semmilyen hatása nem lesz a tengerparti napozókra. A kitermelés elkezdése után szakemberek és tengerbiológusok külön erre a célra létrehozott csoportja folyamatosan figyelemmel kíséri majd a tengeri környezetre gyakorolt hatásokat” – részletezte.
Az OMV Petrom és a Romgaz június 21-én jelentette be, hogy elfogadták a Neptun Deep gázmező kitermelési tervét, amit az Ásványkincsek Országos Ügynökségének is jóvá kell hagynia.
A Neptun Deep gázmező parttól 160 kilométerre, 100-1000 méteres mélységben, 7500 négyzetkilométeren terül el.
A romániai lakosság háromnegyede úgy véli, hogy az elmúlt évben romlott az ország gazdasági helyzete, és csaknem fele szerint romlott az életszínvonaluk. Ezek az INSCOP legfrissebb közvélemény-kutatásának következtetései.
Alighogy Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán délután ismertette a tavalyi 9,3 százalékos költségvetési hiány lefaragására kidolgozott gazdasági megszorító intézkedéseket, azok máris bírálatok kereszttüzébe kerültek.
A romániai polgárok közel háromnegyede szerint az ország gazdasági helyzete rosszabb, mint egy éve – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Az Európai Bizottság az üvegházhatást okozó gázok nettó kibocsátásának 90 százalékos csökkentését javasolja 2040-ig – jelentette be a versenypolitikáért felelős biztos.
A romániaiak tavaly mintegy 40 milliárd eurót költöttek el a nagy kiskereskedelmi üzletláncokban, 7,1 százalékkal többet, mint 2023-ban – derül ki a Cushman & Wakefield Echinox szerdán közzétett tanulmányából.
A pénzügyminisztérium és az adóhatóság (ANAF) több mint 9 ezer alkalmazottja tiltakozik szerdán spontán munkabeszüntetéssel az ártalmas munkakörülményekért járó bérpótlék csökkentése ellen – közölte Vasile Marica, a Sed Lex elnöke.
A szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatok szerint 2025 májusában 5,8 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint áprilisban – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Tönkretenné a közép-európai gazdákat az Ukrajnával megkötött brüsszeli alku, amely tovább könnyítené az ukrán mezőgazdasági termékek behozatalát – közölte Nagy István agrárminiszter. A tárcavezető szerint a magyar kormány ezt nem fogadja el.
A kormánykoalíció várhatóan szerdán véglegesíti a deficitcsökkentő intézkedéscsomagot, amelyet július 7-ig kell „törvénybe önteni” – jelentette be Dragoș Anastasiu reformokért felelős miniszterelnök-helyettes kedd este.
Szó sincs a nyugdíjak és a bérek kifizetésének elhalasztásáról vagy blokkolásáról, ahogyan az a nyilvánosságban felmerült – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!