2010. április 08., 09:552010. április 08., 09:55
Az elöljáró elmondta, keresik a megoldást, hogy a központot legkésőbb április végén beindítsák. Mint részletezte, a kovásznai önkormányzat belépett a Kovászna megyei turizmusfejlesztő egyesületbe, és abban bíznak, hogy az egyesület biztosít egy szakembert, aki működtetni tudja majd az irodát.
Amint arról lapunkban is beszámoltunk, Lőrincz Zsigmond polgármester és Elena Udrea fejlesztési és turisztikai miniszter február 19-én avatta fel a turisztikai információs központot, amelyet a 750 ezer lejes minisztériumi támogatással építettek fel. A polgármester abban látja a központ lényegét, hogy a gyógykezelés mellett más turisztikai szolgáltatásokat is lehetne ott ajánlani a fürdővárosba érkező vendégeknek.
Kisebb csillagtúrákat lehetne például szervezni, hiszen a várostól néhány perces autóútra van Csomakőrös, Körösi Csoma Sándor szülőfaluja, Zágon, Mikes Kelemen szülőfaluja, Zabolán pedig csángó múzeum működik. A turisztikai információs központ a szálláshelyekről, a szórakozási lehetőségekről is nyújtana tájékoztatást. Ugyanakkor az üdülőváros önkormányzata idéntől bevezette a turisztikai illetéket, így minden vendég napi egy lejt fizet a város kasszájába. Az így befolyt összeget a város turisztikai szolgáltatásainak fejlesztésére fordítják.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.
Két év alatt megduplázódott a munkaerőhiány a közúti szállítmányozásban – állítja az egyik szakmai szervezet vezetője, aki szerint Arad megyében jelenleg 1500 hivatásos gépkocsivezető „hiányzik” az ágazatból.
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) lefelé módosította a román gazdaságra vonatkozó idei előrejelzését.
Áprilisban 4,9 százalékon stagnált az éves infláció Romániában, a legjelentősebb mértékű, 6,83 százalékos árnövekedést a szolgáltatói szektorban regisztrálták – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Kérészéletűnek bizonyult a környezetvédelmi minisztérium által meghirdetett roncstraktorprogram, a Környezetvédelmi Alap számítógépes rendszere összeomlott. A portálunk által megkérdezett szakpolitikus szerint a program iránt óriási az érdeklődés.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Hétfőn a román deviza erősödött az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank referencia-árfolyama szerint 1,72 banival (0,34 százalékkal) 5,0993 lejre csökkent a pénteki 5,1165 lejről.