Fotó: Archív
Első alkalommal adták át kedden a Parlamentben az Érték és Minőség Nagydíjat, amelyre a kiírás szerint a tanúsított minőség és az érték iránt elkötelezett vállalkozások pályázhattak; a díjat 46 pályázó 51 pályázata nyerte el.
2018. szeptember 11., 16:062018. szeptember 11., 16:06
Az ünnepségen Latorcai János, az Országgyűlés alelnöke, a rendezvény fővédnöke kiemelte, csak a nagy hozzáadott értékű, szellemi újdonságot tartalmazó termékek, eljárások, szolgáltatások révén van remény arra, hogy Magyarország erős országgá, a magyarság erős nemzetté, meghatározó gazdasági központtá válhasson.
– tette hozzá.
Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára hangsúlyozta, a magyar kormány 2010 óta törekszik arra, hogy közös munkával olyan környezetet teremtsen belföldön és a határon túl, amelyben a helyi és régiós piacokra termelő vállalkozások megtalálják helyüket. Felidézte, hogy az elmúlt években a Kárpát-medencében egyebek mellett 118 tanműhely, tangazdaság létrejöttét támogatták, gazdaságfejlesztési programok indultak. Az identitás növelésnek és gazdaságfejlesztésének fontos színtere az Érték és Minőség Nagydíj pályázat.
Kelemen Hunor, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség elnöke felidézte, a magyar kormány az identitás-megőrzés támogatása mellett a gazdaságfejlesztésre is jelentős összeget biztosít Erdélyben. Elmondta,
Farkas Sándor, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára arról beszélt, hogy a piacok megnyitása új kihívások elé állította a gazdasági élet szereplőit, a magyar gazdaság jelentősen átrendeződött, az agráriumban is nagy változások következtek be. A piacon csak azok a gazdák tudnak megmaradni, akik képesek a kor követelményeinek megfelelő technológiával és megfelelő minőségben termelni – hangsúlyozta.
Kiss Károlyné Ildikó, az Érték és Minőség Nagydíj pályázati titkárság ügyvezető igazgatója azt emelte ki, hogy az ország gazdasági versenyképessége csak jó minőségű termékekkel biztosítható. A nagydíj útmutatást ad a fogyasztóknak vásárlásaikhoz, és kiemeli a díjazottakat a gazdasági élet szereplői között.
A 46 pályázó 51 pályázata 20 pályázati témakörhöz kapcsolódott. Az Érték és Minőség Nagydíjat és az ezzel járó tanúsító védjegyet a nyertes pályázók egy évig díjmentesen használják.
Az Érték és Minőség Nagydíj pályázat vállalkozási nívódíjat a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. érdemelte ki.
A pályázat életmű díjával Dékány Ferenc, a Deka Union Kft. tulajdonosi és ügyvezetői tevékenységét ismerték el.
Az energiahatékonyságért és környezetvédelemért nívódíjat a Murexin Építőanyag-gyártó és Kereskedelmi Kft. szekszárdi gyára energiahatékonysági beruházása kapta.
Az innovációért nívódíjjal a Clearservice Kft. itthon otthont teremtünk programpályázatát díjazták.
A digitalizációért nívódíjjal az Agrovir Kft. AgroVir 2 vezetői információs rendszer pályázatát jutalmazták.
Az Érték és Minőség Nagydíj pályázat év felfedezettje az erdélyi Diemer S.R.L. lett a SigNature ránctalanító arckrémek organikus és egészséges alapanyagokból megnevezésű pályázata miatt.
Az Érték és Minőség Nagydíj Pályázat Kárpát Hazáért nívódíj elismerésben Cár Anna, a dobronaki községi Magyar Önkormányzati Nemzeti Közösség Tanácsának elnöke, valamint a Transylvania Trust Alapítvány Bonchidai Bánffy kastély programja részesült.
A pályázat Kárpát Hazáért életmű díját Petry Zalán Endre, a Petry Cégcsoport alapító tulajdonosa kapta.
Az Érték és Minőség Nagydíj Pályázatot 2018-ban a Diamond Szervezőiroda Bt., a Hajnal Húskombinát Kft., a Kömi Kft., a Legrand Magyarország Villamos Rendszerek Zrt., a Poli-Farbe Vegyipari Kft., a ProfessionCert Kft. és az erdélyi székhelyű S.C. SSM & SIU S.R.L. írta ki, és valósította meg.
A pályázati rendszer kiemelt támogatója a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkársága, külhoni támogatója a Romániai Magyar Demokrata Szövetség.
A pályázóknak szakmai segítséget nyújtott a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala.
Az Európai Bizottság átalakítaná az agrártámogatások rendszerét, ezzel szemben az EU magyar elnöksége arra törekszik, hogy az eddig bevált területalapú, és vidékfejlesztési támogatások főbb irányelvei továbbra is megmaradjanak.
Románia volt 2024 második negyedévében az Európai Unió legnagyobb gáztermelője – derül ki az Európai Unió legfrissebb gázpiaci jelentéséből.
Jövő héten újabb egyeztetésekre kerül sor a Romániában feldolgozott hazai élelmiszertermékek árrésének korlátozásáról – jelentette be csütörtökön a mezőgazdasági miniszter.
A Kolozs megyeiek veszik fel a legnagyobb törlesztőrészletű és a legmagasabb összegű jelzáloghiteleket, de ők is fizetnek a legtöbbet az országban az ingatlanokért, míg a Konstanca megyeiek igénylik a legkisebb összegű jelzáloghiteleket.
Az Európai Bizottság csütörtökön kétmilliárd lej (400 millió euró) értékű román állami támogatási programot hagyott jóvá a 2023 szeptembere és 2024 augusztusa közötti súlyos aszály által érintett romániai gazdák kártalanítására.
A kormány jóváhagyja a sör jövedéki adójának fokozatos emelésére vonatkozó ütemtervet – közölte szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Egy két felnőttből és két gyermekből álló család tisztességes megélhetéséhez szükséges minimális fogyasztói kosár havi értéke a 2023. szeptemberi 9978 lejről 4,7 százalékkal 10 450 lejre nőtt idén szeptemberre.
A kormány 2026. január elsejéig elhalasztja az ingatlanadók piackutatásokon alapuló kiszámítási módjának alkalmazását – jelentette be szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) az áprilisi 2,8 százalékról 1,9 százalékra módosította a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a kedden közzétett, Világgazdasági kilátások (World Economic Outlook) elnevezésű jelentésében.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazodó új mechanizmusáról fogadott el kedden törvénytervezetet a képviselőház. A jogszabályjavaslat a megfelelő európai uniós minimálbérekről szóló 2022/2041-es irányelvet ülteti át a román jogrendbe.
szóljon hozzá!