A brassói reptér megvalósulása érdekében tett nagy lépésként értékeli közleményében Gabriel Andronache nemzeti liberális párti (PNL) és Emil Niţă szociáldemokrata párti (PSD) képviselő, hogy az alsóház szerdai ülésén javaslatukra sikerült visszaküldeni a jogi bizottság elé a Vidombákon épülő légikikötő bizonyos területeinek tulajdonjogát tisztázó, 2015/650-es számú törvénytervezetet.
2016. június 09., 20:002016. június 09., 20:00
Ennek elfogadásával a terület tulajdonjoga átszállna a burgonyakutató intézet nevéről a Brassó Megyei Tanácséra. A jogi bizottság korábbi jelentése a jogszabályjavaslat elutasítását javasolta. „Azáltal, hogy visszaküldtük a bizottság elé, megvan a lehetőség, hogy módosítsuk és a képviselőház plénuma által elfogadhatóvá tegyük, hiszen ez a döntéshozó ház\" – írják közös közleményükben a Brassó megyei honatyák, akik maguk is tagjai lesznek a jogi bizottság keretében létrehozandó munkacsoportnak. Szerintük a szerdai döntés néhány hónappal lerövidítette a dokumentum elfogadását.
Amint arról több ízben írtunk, a Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtér építése közel két éve állt le, mert a terület használati jogára vonatkozó procedúrát nem sikerült véglegesíteni. Tavaly ugyan a parlament elfogadta a 2015/297-es törvényt, ami alapján a légikikötő 200 hektáros területe állami tulajdonból, a burgonyakutató intézet kezeléséből átkerül a megyei tanácshoz, ám a terület kataszteri számai tévesen kerültek be a jogszabály mellékletébe, nem vették figyelembe, hogy abból 71 hektár már Brassó megye tulajdona. A brassóiak abban bíztak, hogy kormányhatározattal ki lehet javítani az elírásokat, aztán végül kiderült, hogy erre nincs lehetőség, újra át kell vinni a jogszabályt a parlamenten.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!