Fotó: Barabás Ákos
Immár hivatalosan is a Transilvania Bank lett a korábban az Eurobank Group által a Bancpostban, az ERB Retail Services IFN-ben és az ERB Leasing IFN-ben birtokolt, többségi, 99,15 százalékos részvénycsomag tulajdonosa.
2018. április 04., 17:442018. április 04., 17:44
2018. április 04., 17:452018. április 04., 17:45
A tranzakció értéke a szerdai hivatalos bejelentés szerint meghaladja a 225 millió eurót. A Bancpostért a nettó aktívák 75 százalékát, mintegy 178,67 millió eurót fizettek. Az ERB Retail IFN-ért 40,42 millió eurót (a részvények piaci árának 77 százalékát), az ERB Leasing IFN-ért pedig 6,79 millió eurót (a részvények értékének 63 százalékát) fizetett a Transilvania Bank.
Az Eurobank Group és a BT közötti tranzakció lezárásával elkezdődik a pénzintézetek integrálására a Transilvania Bank pénzügyi csoportba. „A Bankpost megvásárlása nagyon fontos pillanat a Transilvania Bank történetében, és előrelépés a piaci részesedésünk megerősítésében. Ambiciózus terv keretében integráljuk a BT csoportba. A BT határozott vállalása marad a vállalkozók és a román gazdaság támogatása” – nyilatkozta a tranzakció kapcsán Horia Ciorcilă, a BT igazgatótanácsának elnöke.
A BT a második legnagyobb bank különben jelen pillanatban a romániai piacon 13 százalékos piaci részesedésével, több mint 2,2 millió ügyfele, 7000 alkalmazottja és csaknem 500 székhelye van. A Bancpost a 9. a banktoplistán a maga 3 százalékos piaci részesedésével, több mint 1 millió ügyfelével és 147 fiókjával.
Fellebbezett az OTP a román jegybank döntése ellen
Az OTP Bank fellebbezett a március 29-ei határidőig a Román Nemzeti Bank (BNR) döntése ellen, amellyel nem hagyta jóvá az OTP romániai leánybankjának újabb akvizícióját, a Banca Românească 99,28 százalékos tulajdonrészének, valamint a National Bank of Greece más leányvállalataihoz tartozó egyéb romániai érdekeltségek megvásárlását - közölte tegnap a Krónika megkeresésére a román jegybank sajtóosztálya. További részleteket azonban ezúttal sem árultak el. Kérdéseinkkel ugyanakkor az OTP Bankot is megkerestük, lapzártánkig azonban nem kaptunk választ. Amint arról beszámoltunk, a BNR nem közölte a tranzakció elutasításának okait, arra hivatkoztak, hogy a bankfelügyeleti hatásköre révén megszerzett információk a jegybanki törvény értelmében üzleti titkokat képeznek, amelyeket a BNR köteles bizalmasan kezelni.
Az Európai Parlament csütörtökön elfogadta az új autók és kishaszongépjárművek szén-dioxid-kibocsátási teljesítményszabványaira vonatkozó célzott módosítást.
Marcel Boloș európai beruházásokért és projektekért felelős miniszter úgy véli, szóba se jöhet egy hitelmegállapodás a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), ami szerinte az országos helyreállítási tervben foglaltaknál „fájdalmasabb” reformokat vonna maga után.
Az év első három hónapjában 2,496 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), alig 1 százalékkal többet a 2024 januárja és márciusa között jegyzettnél.
Csütörtökön is folytatta lejtmenetét a román fizetőeszköz: a Román Nemzeti Bank (BNR) által 13 órakor kiközölt referencia-árfolyam 5,12 lej/euró volt a szerdai 5,0991 után, ami 0,0231 százalékos növekedést jelent.
Nincs pozitív szcenárió, gazdasági szempontból az idei egy sötét év lesz – vetítette elő derűlátásra nem túl sok okot adóan a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Magyarországon és Horvátországban terjeszkedik a román fogászati vállalat, a Dental Holding – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Indoklással ellátott véleményt küldött az Európai Bizottság (EB) Romániának, amiért korlátozza a gáztermelők szabadságát a földgáz nagykereskedelmi árának megállapításában.
Miután kétévnyi viszonylagos stabilitás után az elmúlt 5 évben tapasztalt legnagyobb, 2,5 százalékos ugrással kedden az árfolyam átlépte az 5 lej/eurós lélektani határt, szerdán is tovább gyengült a román deviza az európai fizetőeszközzel szemben.
Bár Románia továbbra is az Európai Unió alacsonyabb átlagbéreket kínáló országai közé tartozik, a vásárlóerő-paritás (PPS) alapján már nem szerepel a sereghajtók között – derül ki az Euronews elemzéséből.
Nagyváradon nyitott üzemet a finn Amer Sports – írja az economica.net a vállalat közleménye alapján.
szóljon hozzá!