2012. október 17., 09:132012. október 17., 09:13
A Kovászna megyei munkaerő-elhelyező ügynökség igazgatója elmondta, a gazdasági válság óta első ízben folyamatosan csökken a munkanélküliség, szeptember végére elérte a 2011 végén mért szintet, tehát a 7,49 százalékot. Ugyanakkor az igazgató úgy véli, nőtt a háromszékiek esélye, hogy munkát találjanak: a svéd Autoliv autóalkatrész-gyár folyamatosan alkalmaz, a magyarországi Valkes kábelköteg gyár jelenleg 150 háromszékit a gödöllői gyárában tanít, ígéretei szerint az év végéig összesen 400 munkavállalót vesz fel a kézdivásárhelyi kirendeltségéhez.
Kovászna megyében összesen 6732 állástalant tartanak nyilván, közülük 1850-en kapnak segélyt. Az igazgató több alkalommal hangsúlyozta, hogy az ország többi megyéjével ellentétben Háromszéken arra törekednek, hogy akkor is nyilvántartásukban maradjanak a munkanélküliek, ha már nem kapnak anyagi támogatást, mert ilyen módon bevonhatják őket az ingyenes át- és továbbképzési programjaikba.
Kelemen szerint a szakmai továbbképzéssel lehet a legeredményesebben küzdeni a munkanélküliség ellen, a háromszéki ügynökség ebben az évben 42 ingyenes tanfolyamot szervezett, amelyen 961-en vesznek részt, közülük 779 háromszéki már elvégezett valamilyen tanfolyamot. „Nagyon eredményesek a képzések, minden második végzős talál munkahelyet” – tájékoztatott az igazgató. Kelemen Tibor szerint egyébként a munkaadók elvárják, hogy a meghirdetett állásra pályázónak legyen szakértelme, tapasztalata, ennek ellenére az esetek többségében a jelentkezőket anyagi megfontolásból szakképzetlenként alkalmazzák.
A 2022-es energiaválságot követő csökkenés óta a tavalyi második félévben nőtt először a földgáz lakossági ára az Európai Unióban (EU); a legalacsonyabb árakat Magyarországon, Horvátországban és Romániában jegyezték.
Alaposan megrengeti Románia és ezáltal a polgárok pénzügyeit az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye.
A szélsőjobboldali jelölt, George Simion közel 41 százalékos eredménye és a PSD–PNL–RMDSZ-koalíció jelöltjének, Crin Antonescunak a kiesése máris megmutatja a romániai pénzpiacokra gyakorolt első hatásokat.
Kitolta a magyar MVM energetikai cég a német E.ON egyes romániai érdekeltségének átvételére vonatkozó becsléseket annak nyomán, hogy a román hatóságok aggályokat fogalmaztak meg az ügylettel kapcsolatban.
Az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya problémás szakaszán megépítendő viaduktok műszaki engedélye elbírálásra vár az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) műszaki és gazdasági bizottságában, az építkezés így csak később kezdődhet.
Az európai uniós csatlakozás óta látványosan nőtt a romániai lakosság jövedelme, az egyenlőtlenségek azonban nem tűntek el – húzza alá a Romanian Economic Monitor kutatócsoport friss elemzése.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Az ING Bank Románia makrogazdasági szakértőinek várakozásai szerint az ország nominális GDP-je 2034-ben meghaladhatja a 700 milliárd eurót, 2035-ben pedig megközelítheti a 800 milliárd eurót.
Románia gazdasága erős és ellenálló – szögezte le Tánczos Barna pénzügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán közzétett posztban.
Márciusban 16 százalékkal, közel 10,5 milliárd euróra nőttek a költségvetés bevételei – jelentette be Marcel Ciolacu miniszterelnök a szerdai kormányülés elején.