2012. szeptember 26., 09:572012. szeptember 26., 09:57
Peter de Ruiter, a PwC Románia pénzügyi osztályának vezetője rámutatott, a növekedés enyhén alacsonyabb a várthoz képest, a nagyobb vállalatok ugyanis még év elején a bérek 6 százalékos növekedését jósolták. A szakember szerint az eltérés arra utal, hogy a magánszektor munkáltatói óvatosabban bánnak a költségekkel az elmúlt időszakban az eurózóna fennmaradásával kapcsolatban felmerült kérdések miatt.
A felmérés szerint egyébként a legnagyobb mértékű, 8 százalékos béremelés az autóiparban volt, emellett jelentős, 6 százalékos növekedést jegyeztek az IT és a gyógyszergyártó szektorban. Ezzel ellentétben 2,5 százalékos csökkenés volt 2011-hez képest az ipari szektorban, idén ugyanakkor lényegesen kevesebb vállalat adott különböző prémiumokat az alkalmazottaknak.
A jövő évre nézve a felmérésben részt vevő vállalatok többsége, 41 százalékuk a magánszektor átlagbéreinek 6,1 százalékos növekedését jósolta a mostani, 2012-es adatokhoz képest. A PwC szakemberei 169, 12 különböző iparágban tevékenykedő cég bevonásával készítették a tanulmányt. A PwC csoport összesen 158 országban van jelen, és közel 169 ezer személyt foglalkoztat, akik pénzügyi, valamint üzleti tanácsokkal segítik az üzletvezetőket.
A szélsőjobboldali jelölt, George Simion közel 41 százalékos eredménye és a PSD–PNL–RMDSZ-koalíció jelöltjének, Crin Antonescunak a kiesése máris megmutatja a romániai pénzpiacokra gyakorolt első hatásokat.
Kitolta a magyar MVM energetikai cég a német E.ON egyes romániai érdekeltségének átvételére vonatkozó becsléseket annak nyomán, hogy a román hatóságok aggályokat fogalmaztak meg az ügylettel kapcsolatban.
Az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya problémás szakaszán megépítendő viaduktok műszaki engedélye elbírálásra vár az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) műszaki és gazdasági bizottságában, az építkezés így csak később kezdődhet.
Az európai uniós csatlakozás óta látványosan nőtt a romániai lakosság jövedelme, az egyenlőtlenségek azonban nem tűntek el – húzza alá a Romanian Economic Monitor kutatócsoport friss elemzése.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Az ING Bank Románia makrogazdasági szakértőinek várakozásai szerint az ország nominális GDP-je 2034-ben meghaladhatja a 700 milliárd eurót, 2035-ben pedig megközelítheti a 800 milliárd eurót.
Románia gazdasága erős és ellenálló – szögezte le Tánczos Barna pénzügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán közzétett posztban.
Márciusban 16 százalékkal, közel 10,5 milliárd euróra nőttek a költségvetés bevételei – jelentette be Marcel Ciolacu miniszterelnök a szerdai kormányülés elején.
Az idei első negyedévben 21.006 vállalkozást töröltek a romániai cégjegyzékből, 16,95 százalékkal kevesebbet, mint 2024 első három hónapjában – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) szerdán közölt adataiból.
Az Alstomnak 50 millió eurós kötbért kell fizetnie a Vasúti Reformhatóságnak (ARF), mert nem tartotta be 37 új vasúti szerelvény szállítási ütemtervét – közölte az ARF.