Fotó: Bíró Blanka
A turizmusban a humánerőforrás minőségének biztosítása jelenti a legnagyobb kihívást – Háromszéken szakmai továbbképzésekkel próbálják biztosítani, hogy a vendéglátóiparban dolgozók korszerű ismeretekre, hasznosítható gyakorlati tudásra tegyenek szert.
2017. február 16., 14:062017. február 16., 14:06
2017. február 16., 15:342017. február 16., 15:34
A Kovászna megyei önkormányzat keretében működő Sepsiszentgyörgyi Művészeti és Népiskola, illetve a Grand Hotel Bálványos február 13–16. között pincéreknek és ügyfélszolgálati munkatársaknak szervez továbbképzést, ennek részleteiről szerdán Bálványoson sajtótájékoztatón számoltak be. Tamás Sándor, a Kovászna megyei közgyűlés elnöke hangsúlyozta, az önkormányzat azzal tudja segíteni a turizmusban vállalkozókat, ha kiépíti az infrastruktúrát, és továbbképzőket szervez.
Mayer Gyula, a veszprémi Séf Szakképző Iskola vendéglátóipari, illetve kereskedelmi és idegenforgalmi szakembere elmondta, ebben az ágazatban megállíthatatlan a fejlődés, a vendégek külföldre járnak, és az ott megtapasztalt minőséget itthon is elvárják. „Lejárt az idő, amikor csak okleveleket gyártottunk. Most kompetenciákat, gyakorlati tudást kérnek számon a vendéglátásban dolgozóktól, hiszen egy vidék jó vagy rossz hírét a humánerőforrás minősége határozza meg. Lehet szép a táj, mégis a legfontosabb, hogy milyen benyomást keltenek azok, akikkel a turista találkozik” – részletezte a magyarországi szakember.
Szarvadi-Téglás Loránd, a Grand Hotel Bálványos ügyvezető igazgatója eközben arról beszélt, hogy nem az odavezető út minősége jelent számukra gondot, hanem hogy megtalálják a megfelelő alkalmazottakat. Egy éve 50 embert foglalkoztattak, jelenleg 96-an dolgoznak a szállodában, de 120-ra lenne igény, és nagy a fluktuáció. Kiképezik az embereket, majd elmennek külföldre, Angliában, Cipruson vagy hajón vállalnak munkát, legutóbb 15 alkalmazottnak szerveztek továbbképzést, és csak egy maradt Bálványoson – panaszolta el a vállalkozó.
Gáj Nándor, a Sepsiszentgyörgyi Művészeti és Népiskola igazgatója rámutatott, tavaly több mint száz felnőttnek szerveztek szakmai tanfolyamot, ezeket mindig a vállalkozók igényeihez, a helyi körülményekhez alakították, ebben az évben például fürdőkezelőket képeznek, akik a gyógyfürdőkben, wellnessközpontokban hasznosíthatják a megszerzett tudást.
Az UniCredit megvásárolta az Alpha Bank Románia többségi részvénycsomagját – írja az Economedia.ro az olasz pénzügyi csoport bankfelvásárlást rögzítő közleménye alapján.
November 4-étől, hétfőtől ismét jegyezhetők a Tezaur program keretében kibocsátott lakossági állampapírok – tájékoztatott a pénzügyminisztérium.
A japán Itochu Corporation építené meg a tárnicai vízerőművet az Erdélyi-Szigethegységben – írja az Economedia.ro a bukaresti energiaügyi minisztérium közleménye alapján.
Romániában 12,8 százalékkal nőtt a külföldi turisták száma 2023 első kilenc hónapjában az előző év azonos időszakához képest – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az ország újraiparosítása, valamint a kis- és középvállalkozások támogatása a két fő pillére a román gazdaság egészséges fejlődésének – jelentette ki Marcel Ciolacu miniszterelnök szombaton Aradon, miután helyi üzletemberekkel találkozott.
Az európai gazdasági válság Romániában is érezteti a hatását, de nem fog recesszióba lépni az ország – jelentette ki szombaton Marcel Ciolacu miniszterelnök. Elemzők nemrég arra figyelmeztettek, hogy jövőre nem zárható ki a recesszió.
Magasabb fizetéseket ígért a négy évvel ezelőtti választási kampányban a két leghosszabb ideig kormányzó politikai alakulat, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Szociáldemokrata Párt (PSD) is. Vajon a politikusok betartották a szavukat?
Az idei év első kilenc hónapjában 5119 cég és egyéni vállalkozó (PFA) jelentett fizetésképtelenséget, 11,82 százalékkal több, mint 2023 azonos időszakában, amikor 4578 esetet regisztráltak.
Kolozs megyében 40–45 százalékkal magasabbak a fizetések az északnyugati régió többi megyéjéhez képest – derül ki a Beszterce-Naszód megyei regionális statisztikai igazgatóság pénteken közzétett elemzéséből.
Hosszas huzavonát követően végre épülhet Románia eddigi legdrágább autópálya-szakasza. Két török cégnek ítélték oda az észak-erdélyi autópálya utolsó két szakaszának megépítését.
szóljon hozzá!