2012. augusztus 01., 09:162012. augusztus 01., 09:16
A cég tájékoztatása szerint a bővítés révén ez év végéig 300 új munkahelyet teremtenek majd. Az új termelőegység alapterülete több mint 7 ezer négyzetméter, és gépjárművek fűtő- illetve hűtőberendezései számára gyártanak majd itt vezetékeket.
A vállalat vezetősége szerint a gyárban a napokban készült el a 135 milliomodik kábel. Amint Andreas Witkowski vezérigazgató elmondta, a bővítés révén a gyár a térség egyik legnagyobb termelőegységévé nőtte ki magát. A vállalat 2001-ben nyitotta meg első részlegét Nagykárolyban, majd 2006-ban és 2007-ben újabb csarnok készült el. A cég világszinten is az egyik legnagyobb alkatrészgyártó vállalatok közé tartozik, és 46 országban 164 ezer alkalmazottat foglalkoztat, Romániában pedig hét termelőegységet és három kutatóközpontot hozott eddig létre.
Kovács Jenő nagykárolyi polgármester szerint igen örvendetes, hogy a város legnagyobb gyára terjeszkedik, hisz kellenek a munkahelyek, és a vállalatok által befizetett adó is nagyon jól jön a helyi költségvetésben. „A város saját éves bevétele 19 millió új lej körül van, melynek többségét a nagyobb vállalatok fizetik – magyarázta az elöljáró. – Az ígéretek szerint más gyárak is bővítik tevékenységüket, így az elkövetkező két évben körülbelül ezer új munkahely jöhet létre.” Kovács Jenő arra is kitért, hogy ha a nagykárolyiakat megkérdeznék, a legtöbben azt mondanák, hogy jól fizető munkahelyekre van leginkább szükség a városban, mivel az elmúlt hónapokban eszközölt javítási munkálatok következtében az utak lekerültek a kívánságlista első helyéről.
„Hamarosan elérhetjük azt, hogy érdemesebb lesz itthon maradni, mint napszámosmunkára elszegődni külföldre” – vélekedett Kovács Jenő. Az elöljáró szerint ha a tervezett beruházások megvalósulnak, nem lesz gond a városban megkezdett fejlesztési munkálatok finanszírozásával. A ContiTech Nagykárolyi részlegénél eddig körülbelül 1200 alkalmazottat foglalkoztattak, számuk a közeljövőben 1500-ra emelkedik majd.
A szélsőjobboldali jelölt, George Simion közel 41 százalékos eredménye és a PSD–PNL–RMDSZ-koalíció jelöltjének, Crin Antonescunak a kiesése máris megmutatja a romániai pénzpiacokra gyakorolt első hatásokat.
Kitolta a magyar MVM energetikai cég a német E.ON egyes romániai érdekeltségének átvételére vonatkozó becsléseket annak nyomán, hogy a román hatóságok aggályokat fogalmaztak meg az ügylettel kapcsolatban.
Az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya problémás szakaszán megépítendő viaduktok műszaki engedélye elbírálásra vár az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) műszaki és gazdasági bizottságában, az építkezés így csak később kezdődhet.
Az európai uniós csatlakozás óta látványosan nőtt a romániai lakosság jövedelme, az egyenlőtlenségek azonban nem tűntek el – húzza alá a Romanian Economic Monitor kutatócsoport friss elemzése.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Az ING Bank Románia makrogazdasági szakértőinek várakozásai szerint az ország nominális GDP-je 2034-ben meghaladhatja a 700 milliárd eurót, 2035-ben pedig megközelítheti a 800 milliárd eurót.
Románia gazdasága erős és ellenálló – szögezte le Tánczos Barna pénzügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán közzétett posztban.
Márciusban 16 százalékkal, közel 10,5 milliárd euróra nőttek a költségvetés bevételei – jelentette be Marcel Ciolacu miniszterelnök a szerdai kormányülés elején.
Az idei első negyedévben 21.006 vállalkozást töröltek a romániai cégjegyzékből, 16,95 százalékkal kevesebbet, mint 2024 első három hónapjában – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) szerdán közölt adataiból.
Az Alstomnak 50 millió eurós kötbért kell fizetnie a Vasúti Reformhatóságnak (ARF), mert nem tartotta be 37 új vasúti szerelvény szállítási ütemtervét – közölte az ARF.