Tovább késik az élelmiszer-pazarlást visszaszorító törvény alkalmazása – a mezőgazdasági tárca a hét végén honlapján közölte, hogy az év végéig elhalasztják az egyébként már hatályos jogszabály alkalmazási módszertanának kidolgozását.
2017. június 05., 16:312017. június 05., 16:31
„A jogszabály a mostani formájában alkalmazhatatlan! Több rosszat tesz, mint jót! Ez a következtetés vonható le az élelmiszeripar képviselőivel folytatott beszélgetésekből és az ágazat szakértőivel lezajlott találkozókon elhangzottakból” – áll a tájékoztatásban. Eszerint a 2016/217-es számú,
„Az egyetlen józan döntés, amit Petre Daea mezőgazdasági miniszter fenntartások nélkül felvállal, az az alkalmazási módszertan kidolgozásának elhalasztása az év végéig, addig pedig egy intézményi munkacsoport, amelyet már kineveztek, azonosítja azokat a módszereket, amelyekkel a törvény eléri a kitűzött célját, és kidolgoznak egy törvénytervezetet, ami valóban alkalmazható, jogi és műszaki szempontból egyaránt” – olvasható a mezőgazdasági minisztérium honlapján.
Amint arról beszámoltunk, nemrég Magyar Lóránd Szatmár megyei RMDSZ-es parlamenti képviselő azzal vádolta meg a mezőgazdasági minisztériumot, hogy nem végezte el a rá háruló feladatokat az élelmiszer-pazarlásra vonatkozó törvény esetében.
A parlament megszavazta ezt a rendkívül fontos jogszabályt, azonban a szaktárca folyamatos kiskapukat keres, és halasztja a törvény alkalmazási módszertanának a kidolgozását – jelentette ki.
– jegyezte meg a képviselő.
A mezőgazdasági minisztérium nem végezte el a rá háruló feladatokat az élelmiszer-pazarlásra vonatkozó törvény esetében – jelentette ki Magyar Lóránd Szatmár megyei parlamenti képviselő.
A tavaly elfogadott jogszabály – mint ismeretes – előírja, hogy az előállítási lánc minden résztvevője szintjén fel kell lépni a pazarlás ellen, de azt is, hogy a boltokban a lejárati idő előtti időszakban kedvezményes áron kell értékesíteni az élelmiszereket, valamint azt a lehetőséget, hogy ezeket az élelmiszereket támogatásként civil szervezeteknek lehet adományozni, akik azután a megfelelő szabályok betartásával eljuttathatják a rászorulókhoz.
Lesújtó képet vázolt fel Alexandru Nazare pénzügyminiszter a román gazdaság helyzetéről.
Ismét egy aszályos nyárra kell számítani, ami nagyon megnehezíti a gazdák dolgát. Miközben a Kárpátokon túli területeken – ha lassan is, de – bővülnek az öntözhető mezőgazdasági területek, Erdély egyelőre kimaradt a román állami irrigációs beruházásokból.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A villanyáram hatósági árszabályozásának július elsejei kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak – derül ki egy sürgősségirendelet-tervezetből.
A 2025-ös turisztikai év eddig rosszul alakult a vendéglátósok számára, az ágazatot az életszínvonal csökkenése és az áfa 19 százalékra emelése egyaránt fenyegeti – jelentette ki a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Dragoș Pâslaru miniszter szerint 7,8 milliárd euróra rúg azon projektek összege, amelyek az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként kaptak uniós finanszírozást, ám jelenleg erősen kérdéses, hogy határidőre meg lehet-e őket valósítani.
Megkezdődött az aratás Arad megyében, de a szárazság miatt nem jók a kilátások. Nagy Zsolt falugazdász szerint örvendhetnek, ha nullszaldósok lesznek a gazdák a kevés gabonatermés, és az alacsony, tíz évvel ezelőtti szintű felvásárlási ár miatt.
szóljon hozzá!